Letiště Linköping město

Linkoping City Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

LPI (IATA)
ESSL (ICAO)
Švédsko

Malé regionální letiště ve středním Švédsku najdete 5 km východně od města Linköpingu, kde sídlí Saab. Spádová oblast zahrnuje například i města Norrköping (40 km) nebo Mjölby (38 km). Stockholm je vzdálen 200 km.

Až přistanete v Linköpingu, budete si připadat spíše jako v menším supermarketu, tak alespoň zvenčí vypadá velmi malý terminál.

 


Letenky

Pro mnohé jistě velmi překvapivou linku provozují do Linköpingu ČSA z Prahy s frekvencí 2x týdně, a to od května do srpna. Linka je spojená s dalším švédským městem Växjö (létá do „trojúhelníku“ Praha – Växjö – Linköping – Praha). Spojení je využíváno především švédskými turisty mířícími do Prahy.

Zpáteční letenky se pohybují kolem 6.000 Kč, doba letu do Linköpingu trvá 180 minut s mezipřistáním ve Växjö, zpět 150 minut přímo.

Alternativní spojení představují celoroční lety KLM přes Amsterdam (6.500 Kč) nebo do Stockholmu s pozemním přesunem do Linköpingu (kolem 120 minut cesty).

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Na letiště bohužel nejede žádná MHD. Využít musíte jedině taxi (cca 150 až 200 SEK).

Nejbližší zastávka hromadné dopravy „Vetegatan“ (linky 16, 21, 39 a 52) je cca 500 metrů od terminálu. Jízdenka stojí 30 SEK, resp. 60 SEK celodenní.


Služby na letišti

Wifi je na letišti zdarma a bez omezení.

Jediná letištní restaurace je otevřena v časech 9:00–17:00, a to pouze od pondělí do pátku. Ve zbytku dne musíte vzít za vděk pouze automaty na pití a sladkosti.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Švédska? Nastav si hlídače