IATA (ICAO) kód letiště
IKA (OIIE)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
21:39 (+2.5)
Vzdálenost od Prahy
3379 km

O letišti Teherán Imam Khomeini

Mezinárodní brána do Íránu, letiště Immáma Chomejního, bylo otevřeno teprve v roce 2004 z důvodu těžkých kapacitních problémů druhého teheránského letiště Mehrábád, které nyní slouží výhradně vnitrostátním linkám. Letiště Immáma Chomejního se nachází asi 50 km jižně od města.

Letiště má jeden větší prostorný a moderní terminál, ve špičkách se však můžou tvořit dlouhé fronty a je doporučeno dorazit alespoň 2,5 hodiny před odletem. Terminál je otevřený 24 hodin a přespat zde není problém.

Letenky

Průměrné ceny letenek z Prahy nebo okolí do Teheránu se pohybují okolo úrovně 6.500–7.000 Kč, nejlevnější spojení bývá obvykle se společnostmi Ukraine International nebo Pegasus Airlines. V akcích mohou letenky spadnout až ke 4.000 Kč.

Doba letu závisí na přestupu, průměrně činí asi 9–13 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Teheránu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Od srpna 2017 lze využít pro cesty do centra Teheránu metro. Nová linka číslo 8 sváží z letiště cestující na stanici metra linky 1 Shahed, kde přestoupíte směrem do centra (resp. z centra při cestě na letiště). Linka 8 je v provozu 24 hodin denně, linka číslo 1, která vás doveze do centra, však pouze od 5:30 do 22:30. Kupte si jízdenku "Two-trip", kterou můžete využít pro jeden přestup, stojí 8.000 riálů / cca 7 Kč.

Taxi do centra města stojí od 400.000 riálů výše / 320 Kč. Levnější možnost je jízda sdíleným taxíkem (minibusem) ke stanici metra červené linky „Shaded“ za asi 150.000 IRR. Tento způsob však není vhodný u nočních příletů nebo odletů, metro jezdí až od 6:00.

Pokud rovnou přestupujete na letiště Mehrabad, jistější bude taxi (250–400.000 riálů), určitě počítejte se 2 hodinami jízdy. Sice může být cesta i dvakrát rychlejší, ale především ve dne se vyskytují časté kolony.

Služby na letišti

Wifi na letišti nefunguje.

Na letišti se nachází několik obchodů otevřených 24 hodin denně.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 lety
Navrhni úpravu