Letiště Isfahán

Isfahan International Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

IFN (IATA)
OIFM (ICAO)
Írán

Mezinárodní letiště Isfahan, často nazýváno jako Esfahan International Airport, najdeme asi 25 km severně od centra města. Slouží jako významný regionální uzel pro vnitrostátní lety, míří sem ale i přímé linky z okolních zemí a dokonce také z Vídně. Dva spojené terminály (vnitrostátní a menší mezinárodní) jsou vystavěny v imitaci původní architektury a orientace zde není složitá, celou halu přejdete za 5 minut pěšky.

Letiště je otevřeno 24 hodin denně.

 


Letenky

Zpáteční letenky ze střední Evropy přímo do Isfahánu rozhodně nepatří k nejlevnějším. Asi nejlepší spojení nabídne Flydubai s cenami zpátečních letenek kolem 11.000 Kč, přímé lety Austrian Airlines z Vídně pak nebudou stát méně než 15 tisíc korun.

Z toho důvodu vyjde takřka vždy levněji doletět do Teheránu, kam lze standardně sehnat letenky pod 7.000 Kč a následně do Isfahánu dojet buď po zemi nebo vnitrostátní linkou. Ty však zatím nejdou rezervovat online a musíte se tak spolehnout na koupi v kanceláři v Teheránu.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Klasická veřejná doprava na letiště nejezdí. Využít můžete jedině taxi, které jsou však v Íránu poměrně levné, seriózní a jejich všude hodně, dokonce i v nočních hodinách. Cena z letiště do centra města by neměla přesáhnout 350.000 riálů, cca 250 Kč.


Služby na letišti

Wifi na letišti budete hledat marně, stejně jako v celém Íránu.

Terminál je obstojně vybaven restauracemi i obchody, z nichž mnoho má otevírací dobu po 24 hodin.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Íránu? Nastav si hlídače