IATA (ICAO) kód letiště
IFN (OIFM)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
08:23 (+2.5)
Vzdálenost od Prahy
3626 km

O letišti Isfahán

Mezinárodní letiště Isfahan, často nazýváno jako Esfahan International Airport, najdeme asi 25 km severně od centra města. Slouží jako významný regionální uzel pro vnitrostátní lety, míří sem ale i přímé linky z okolních zemí a dokonce také z Vídně. Dva spojené terminály (vnitrostátní a menší mezinárodní) jsou vystavěny v imitaci původní architektury a orientace zde není složitá, celou halu přejdete za 5 minut pěšky. 

Letiště je otevřeno 24 hodin denně.

Letenky

Zpáteční letenky ze střední Evropy přímo do Isfahánu rozhodně nepatří k nejlevnějším. Asi nejlepší spojení nabídne Flydubai s cenami zpátečních letenek kolem 11.000 Kč, přímé lety Austrian Airlines z Vídně pak nebudou stát méně než 15 tisíc korun. 

Z toho důvodu vyjde takřka vždy levněji doletět do Teheránu, kam lze standardně sehnat letenky pod 7.000 Kč a následně do Isfahánu dojet buď po zemi nebo vnitrostátní linkou. Ty však zatím nejdou rezervovat online a musíte se tak spolehnout na koupi v kanceláři v Teheránu. 

Inspirujte se akcemi na letenky do Isfahánu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Klasická veřejná doprava na letiště nejezdí. Využít můžete jedině taxi, které jsou však v Íránu poměrně levné, seriózní a jejich všude hodně, dokonce i v nočních hodinách. Cena z letiště do centra města by neměla přesáhnout 350.000 riálů, cca 250 Kč. 

Služby na letišti

Wifi na letišti budete hledat marně, stejně jako v celém Íránu. 

Terminál je obstojně vybaven restauracemi i obchody, z nichž mnoho má otevírací dobu po 24 hodin.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu