Průvodce aerolinkou

Letecká společnost Air Canada

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince Air Canada

Letouny největší kanadské společnosti poznáte na první pohled podle červeného javorového listu vyobrazeného na směrovce. Air Canada má svoji hlavní základnu na letišti v Torontu, jako další báze ji slouží letiště v Montrealu, Vancouveru, Calgary a Edmontonu.

Společnost provozuje nízkonákladovou dceřinou společnosti Air Canada Rouge, kterou znáte i z Prahy.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Air Canada je velká společnost, která provozuje hustou síť linek po Kanadě a do USA, velký počet spojů vede i do Asie, Karibiku a Evropy, i když mnoho linek na starý kontinent převzala low cost pobočka Air Canada Rouge.

Nejvýhodnější letenky Air Canada rezervujete ve vyhledávačích 2–4 měsíce před odletem, obvykle nepatří mezi nejlevnější, občas se objeví akční ceny nebo chybové tarify, kde alespoň část cesty je operována Air Canadou, a to především na letech z Evropy do Severní Ameriky.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Na všechny lety máte povolená dvě kabinová zavazadla velikosti 55 x 40 x 23 cm a 43 x 33 x 16 cm. Kabát, deštník nebo zabalené jídlo se nepočítá jako zavazadlo a můžete si je vzít na palubu dle libosti.

Pro odbavená zavazadla platí, že na vybraných mezinárodních linkách si jedno do váhy 23 kg můžete odbavit zdarma, na vnitrostátních trasách a spojích z Kanady do USA zaplatíte za kufr 25 CAD v jednom směru, zatímco na trasách z Evropy 60 CAD (50 €).

Sportovní vybavení jako lyže nebo golfové bagy můžete na dálkových linkách přepravovat bez poplatku, a to i na letech operovaných aliančními partnery Swiss, Austrian Airlines, Brussels Airlines nebo Lufthansa, pokud je letenka kupovaná pod číslem letu Air Canada. Sportovní vybavení musíte zaregistrovat minimálně 24 hodin před odletem.

Zvířata se přepravují za poplatek od 56 do 120 CAD.

Odbavení

Klasické odbavení na letištní přepážce je zdarma a většinou začíná 3 hodiny a končí hodinu před odletem, na amerických letištích je pak obvykle alespoň jedna přepážka otevřena celý den.

Online check-in můžete provést 24 hodin před odletem. Palubní vstupenku si můžete vytisknout buď sami doma, nebo v automatu na letišti, anebo si ji jednoduše uložíte do mobilního telefonu a na letišti jen naskenujete čárový kód.

Služby během letu

Na dálkových spojích dostanete klasické teplé jídlo zdarma, na všech vnitrostátních linkách, trasách do USA a Karibiku si můžete jídlo koupit.

Ve velkých dálkových letounech využijete zdarma systém palubní zábavy prostřednictvím obrazovek zabudovaných do každé sedačky.

Hotel při přestupu

Při více jak šestihodinovém přestupu na kanadských letištích mají cestující prémiových tříd nárok na hotel zdarma. Službu mohou využít i pasažéři ekonomické třídy za poplatek 49 CAD + taxy.

82 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele aga.endy
aga.endy

Ahoj, v listopadu letime z Vídně přes Londýn a Toronto na Kubu. Vím, že bychom na posledním letu měli od Air Canada dostat turistické karty. První let (Vídeň-Londýn)ale letíme s British Airways (vše na jedné letence), pustí nás ve Vídni do letadla bez turistických karet, jen s argumentem, že je dostaneme u Air Canada? A kufry nám odbaví až do Havany?nebo si je např v Torontu budeme muset vyzvednout? Moc děkuji za info, po Evropě toho s lowcostami máme nalétáno celkem dost,ale je to náš první let za oceán:-)

před 10 dny
Kryštof Hájek

Ahoj, problém by to být neměl, při letu do Toronta se spíš budou ptát na kanadskou eTA, kterou musíte mít taky vyřízenou. A kufry s největší pravděpodobností půjdou až do Havany.

Přidat odpověď
před 10 dny

Dobrý den, prosím, stačí 2h na odbavení zavazadla i 2 cestujících na vídeňském letišti, když letité s AC?:)

Díky

před 11 dny
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Ano, staci

Přidat odpověď
před 11 dny
Avatar uživatele Tadeáš Michálek
Tadeáš Michálek

Ahoj, chtěl bych se zeptat jestli si musím u AC k letence přikoupit sedadla nebo je dostanu při odbavení automaticky zdarma?

před 18 dny
Avatar uživatele J0x
J0x
Přidat odpověď
před 18 dny

Dobrý den, v říjnu letíme Vídeň- Toronto- Havana.

Dočetli jsme se, že Air Canada zajišťuje předání turistické karty (víza) pro vstup na Kubu. Je tomu tak, nebo je jistější si víza zajistit samostatně?

Mnohokrát děkuji za odpověď.

Nechvátalová

před 2 měs

Ano, turistické karty máte v ceně letenky a obdržíte je na palubě z YYZ do HAV. Odpověď je na oficiálních stránkách Air Canada.

před 2 měs

Děkuji!!

před 2 měs

Ještě malý dotaz.

Turistickou kartu sice dostaneme na palubě YYZ do HAV, ale není třeba se prokázat na Vídeňském letišti?

Z Prahy Vás prý bez turistické karty nepustí.

Moc děkuji, IN

před 26 dny
cali

Pokud letíte s AC, oni to checkinu vědí, nebojte se...

Přidat odpověď
před 26 dny

Dobrý večer, kupovali sme si letenky pred hodinou cez Aircanada (Viedeň - Cayo-Coco) , vyplnili sme mena cestujúcich, 3x sk ontrolovali správnosť mien a objednali letenky. V potvrdzujucom maile nám ale prišlo priateľove priezvisko bez koncového písmenká "č". Nevieme co teraz, skúšali sme sa dovolať do leteckej spoločnosti no neúspešne. Písali sme tam mail zatiaľ bez odpovede. Ako postupovať? Ďakujem

před 3 měs

Jmena se zadavaji zasadne bez diakritiky, proto vam to nejspis to pismenko nevzalo. Jedno pismenko nehraje roli, to nebude u odbaveni problem, nemusite resit. Pokud pohledate, byl tu na toto tema specialni clanek.

před 3 měs
Honza Čermák

Nebude to vadit ani při párování dat z APIS? Přecijen Kanada a ETA...

Přidat odpověď
před 3 měs

Dobrý den,

za necelý měsíc poletíme z Prahy do Toronta přes Frankfurt. Letenku máme přes agenturu a na stránkách AC mi to nenabízí možnost dokoupení zavazadla. Bude to tedy tak, že zavazadlo si zaplatím přímo na letišti? A pokud ano, tak lze to vše na letišti v Praze anebo se musí platit zvlášť Praha-Frankfurt v Praze a Frankfurt - Toronto ve Frankfurtu? Má někdo zkušenost? díky

před 4 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, zavazadlo zaplatíte pouze na letišti v Praze, uvidíte ho pak až v Torontu.

Přidat odpověď
před 4 měs

Dobrý deň, chcela by som Vám položiť viac otazok: 1. cestujúci 13 rokov, sám, Viedeň-Vancouver, prestupuje vo Frankfurte, Lufthansa-Air Canada, údajne sa dá doplniť sprievodca, ktorý by ho previedol pri presadani. Neviem sa k tomu nijak dopátrať. 2. Aké potvrdenia mu treba? 3. Batožinu mu preložila, nemusí sa o ňu starať? 4. Sú 2 hodiny dosť času, aby sa zorientoval a našiel správnu gate? 5. Pomôžu mu, ak bude potrebovať pomoc? 6. Vo Frankfurte žije náš príbuzný, mohol by mu pomôcť, ale asi sa k nemu nedostane? Dakujem

před 4 měs
Honza Čermák
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 360 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-06-21T23:53:20+02:00)

Dobrý den,

1) od 12 let není povinnost mít zaplacený doprovod. UM se navíc nesjednává u letů s přestupem.

2) minimálně platný cestovní pas, víc info vám řekne letecká společnost

3) ano, pokud jsou lety na stejné letence

4) asi, může se doptat, ne?

6) těžko se dostane do neveřejné části letiště

před 4 měs
Proky

Nevím, jestli mluvíte anglicky, ale zkusím vám tu hodit pro začátek dva odkazy na přečtení. První je z Lufthansy, druhý z Air Canada.

1) https://www.lufthansa.com/de/en/...ied-minors

2) https://www.aircanada.com/ca/en/...minor.html

1) Na Lufthanse mě po rychlém proletění překvapila věta hned pod nadpisem Booking: "Tickets for unaccompanied children cannot be booked online, but only via the Lufthansa Service Center or at your travel agency." Tzn., že letenky pro děti bez doprovodu nelze rezervovat online, ale jen přes jejich servisní centrum. Z Vašeho textu mi ale přijde, že už letenky máte. Systém Vás pustil do rezervace/koupě letenky pouze pro 13letého cestujícího?

2) Na Air Canada píšou, že lze zakoupit službu "unaccompanied minor", tj. že se o něj postarají, ale je tam uvedeno, že tuhle službu nelze rezervovat pro lety s přestupem nebo sdílené lety: "Important: The Unaccompanied Minor service cannot be purchased for connecting flights or codeshare flights." Nicméně úsek s Air Canada už je bez přestupu, tak by to mohlo být OK.

Každopádně službu by mělo být možné si u obou společností objednat (za poplatek), akorát je otázka, která ze společností se bude starat o cestujícího při přestupu mezi lety. Nemám s tím osobní zkušenost, jen se snažím pomoct vám získat více informací. Možná úplně nejjednodušší budete mít, pokud zavoláte přímo na český zákaznický servis Lufthansy. Na webu mají toto číslo: +420 296 335 612 (provozní doba po-pá 8:30-17:00).

Ještě k vašim otázkám:

1) Online to asi nepůjde, určitě přes zákaznické centrum jedné či druhé (nebo obou) společnosti.

2) Na odkazu č. 1 z webu Lufthansy je to uvedeno pod nadpisem "Important travel documents and special service form". Kdybyste potřebovala přeložit, napište.

3) Let je předpokládám na jedné letence, tzn. odbavené zavazadlo mu přeloží. Příruční má stále u sebe.

4) Jsou, ale může samozřejmě dojít ke zpoždění atd. Pokud mu zaplatíte službu doprovodu, pak je to bez problémů.

5) Pokud zaplatíte službu doprovodu, je to bez problémů a odvedou ho od příletu k odletu dalšího letadla. Jen je třeba zjistit, u koho službu rezervovat. Pokud by byl sám, musel by si hledat pomoc u personálu na letišti.

6) Nedostane. Cestující bude neustále v neveřejné části letiště, kam by se váš příbuzný dostal jen s palubním lístkem na některý z letů. Ledaže by si třeba koupil letenku za pár eur do jakékoli destinace, prošel bezpečnostní kontrolou a pak neodletěl a vrátil se zpátky. Ale tam to zase může narazit na to, že může být v úplně jiném terminálu atd. To by asi bylo hodně komplikované. :)

před 4 měs
Proky

Honza: Ad bod 1) – z webu Lufthansy: "If your child has to transfer, he or she will be met at the transit airport by a Lufthansa member of staff and taken to the departure gate for the connecting flight."

před 4 měs

Ďakujem za odpovede. Áno, zaujima ma skôr doprovod pri prestupe na letisku..

před 4 měs

Pýtal ste sa na rezervovanie letenky.,, Bukovala"ju príbuzná v Kanade. Co sa týka toho doprovodu cez letisko, skúsim tam zavolať v pondelok, dik

Přidat odpověď
před 4 měs

Ahoj, mám koupené letenky Praha - Vancouver přes Toronto přes esky. Omylem jsem odklikla čekání v Torontu 9h. Jde to v Torontu změnit na kratší čas čekání za předpokladu, že bude v dřívějších letech místo? A mohu si koupit zavazadlo k odbavení dopředu a nebo až na letišti? (Rozumím, že ve svých 2 letenkách máme povoleny pouze dvě kabinová zavazadla). Zatím děkuji a zdravím. Monika

Odpovědět
před 4 měs

Ahoj. Mám dotaz ohledně zpožděného letu ze San José (Costa Rica) do Toronta a díky tomu zmeškaný let do Mnichova. (Náhradní let Toronto - Frankfurt - Mnichov a celkové zpoždění do finální destinace - Mnichov, 6,5h) Vím, že Air Canada neni EU aerolinka a let nezačínal na území evropské unie. Nedá mi to ale a prosím o info, zda někdo neví, jestli je nějaká, jakákoliv, šance na kompenzaci za zpoždění u Air Canada. (oba lety byly koupeny najednou, na jedné a té samé letence) Díky za informaci.

před 6 měs
Kryštof Hájek

Ahoj, podle směrnice EU není šance žádná. Jestli podobná existuje i v Kanadě nevím, ale mám pocit, že nikoliv. Zkuste napsat Air Canadě a uvidíte.

Přidat odpověď
před 6 měs

Dobrý den,

koupily jsme si s kamarádkou přes mybooking zpáteční letenku třídy Economy Light z Mnichova do Vancouveru. (Letecká společnost AC, pilotované Lufthansou). V ceně máme pouze příruční zavazadlo, ale rády bychom obě cestovaly ještě s velkým batohem, který ale bohužel online nejde přidat (tu možnost to nenabízí). Nevíte, jaké jsou podmínky přikoupení zavazadel až na letišti (ceny) a zda je tu i možnost, že by nám to nebylo vůbec umožněno?

Děkuji moc!

před 6 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, u spojů do Severní Ameriky je běžné, že zavazadlo zpětně online dokoupit nelze, na letišti u odbavení s tím ale samozřejmě problém nebude ;) U Lufthansy by měl jeden kus do 23 kg stát 50 EUR v jednom směru.

Přidat odpověď
před 6 měs

Posíláme syna na rok studovat do Kanady a řešíme koupi letenky. Zda jednosměrnou, ta je drahá, nebo zpáteční s možností změny datumu odletu. Dnes, tj. 28.04.2019, je možno zakoupit zpětnou letenku jen s návratem v dubnu 2020. Je možno a za jaký poplatek toto datum v průběhu roku změnit? Jedná se o let operovaná Air Canada z Vídně do Halifaxu 11.08.2019 a zpět v polovině dubna 2020. Syn končí školu 30.06.2020 a odlet plánuje v první polovině července 2020.

před 6 měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 628 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-04-30T11:00:52+02:00)

Podmínky a poplatky záleží na konkrétním tarifu a přepravci. Každá společnost to má jinak. Nejlepší je se obrátit na prodejce letenek z masa a kostí.

Je také dost dobře možné, že se nakonec vyplatí koupit dvě jednosměrné letenky.

Stejně tak je možné, že v Halifaxu se synek naučí spíš cikánsky než anglicky ;)

před 6 měs

V Halifaxu nebude. Tam jenom přiletí. :-)

Přidat odpověď
před 6 měs

Dobrý den.

V květnu odlétám z Vídně do Havany, s dvěmi mezipřistáními.

Odbavené zavazadlo se mi prosím přemisťuje automaticky z letadla, do letadla?

Zakoupenou mám jednu letenku.

Půjčuje prosím Air Canada pasažerům na palubě deky?

Moc děkuji.

před 8 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, záleží na tom, kde ta mezipřistání jsou, ale obecně platí, že o zavazadlo se nestaráte. Nezapomeňte ale, že musíte mít vyřízené elektronické povolení ETA za 7 CAD, i pokud v Kanadě pouze přestupujete (https://www.canada.ca/en/immigra...a/eta.html).

Deky Air Canada půjčuje.

Přidat odpověď
před 8 měs

Dobry den,nemate nahodou zkusenost se zrusenym letem spolecnosti Air Canada? Nejprve na vysvetlenou: Let Calgary-New York jsem mela zruseny,byly komplikace s letadlem. Behem tri hodin jsem vsak nastesti do New Yorku odletela. To bylo nakonec v poradku. Pri zpatecni ceste New York-Calgary jsem den pred odletem obdrzela od letecke spolecnosti zpravu,ze let je zruseny a namisto v 8 rano poletim v 2.20 odpoledne. Hodinu a pul pred odletem jsem byla informovana,ze i tento let je zruseny a mohu odletet az druhy den v 6.30 rano. Tim mi nastaly znacne komplikace. Prochazela jsem si na jejich webovych strankach smluvni podminky prepravy,ale asi jsem tomu uplne spravne neporozumela,je zde moznost zadat nejake financni odskodneni? Dekuji moc za radu.

před 8 měs
Honza Čermák

Dobrý den,

dostanete co si vyhádáte, ne EU společnost kde let nezačíná v EU nárok na odškodnění dle Evropské směrnice nemáte.

Přidat odpověď
před 8 měs

Dobrý den, máme zakoupené 3 letenky s letem Air Canada ... V ceně letenky pouze příruční zavazadlo a kufry o hmotnosti max. 23 kg/osoba budeme tedy platit až na letišti v Praze- kde, jsou to prý nějaké boxy ... Platbu lze asi provést jen kartou, že .... Cena za 1 kufr 50 Euro jedna cesta, tj. tedy 150 Euro po 3 osoby let tam a zpět budeme muset platit v místě odletu, nebo lze zaplatit hned v Praze najednou?

Předem děkuji za odpověď.

před 9 měs
David Eiselt

Na každé cestě se platí zvlášť. Zavazadlo byste si ale měli být schopni přikoupit i online ve správě rezervace na webu Air Canada.

Přidat odpověď
před 9 měs

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, jak a kde má řešit poškození zavazadla leteckou společností Air Canada. Pojišťovna mi řekla, že poškození dopravcem mají vyjmuto z pojištění a že to musím řešit u letecké společnosti. Když se dívám na leteckou společnost, píší, že to mám na letišti nahlásit, tam už ale dávno nejsem. nebo se tam mám dostavit se štítkem od zavazadla. Jelikož jsem v ČR a stalo se to v Torontu, nemůžu se tam otočit, to je hloupost :D

Existuje nějaká možnost, jak tohle vyřešit?

Děkuju za rady.

před 9 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, teď už asi těžko, vždy se musí řešit hned po zjištění poškození, tedy na letišti, na kterém si poškozené zavazadlo vyzvednete. Zkuste kontaktovat Air Canadu přímo, ale těžko s tím něco udělají...

před 9 měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76

A přitom si stačilo na letišti v Torontu (wifi je tam zdarma) vygooglit "damaged baggage what to do"...

Přidat odpověď
před 9 měs

Dobrý den,

máme koupené letenky (prostřednictvím pelikan.cz) s Air Canada Mnichov - Toronto. Jedna z členek výpravy s námi nemůže letět - je možné letenku přebookovat na náhradnici..? Pokud ano, jaký je poplatek?

Díky za radu!

před 9 měs
Kryštof Hájek
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 3651 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-01-23T15:51:50+01:00)

Dobrý den, nelze, letenky jsou u většiny aerolinek nepřenosné, Air Canadu nevyjímaje.

Přidat odpověď
před 9 měs

Dobrý den,

v březnu letíme z Londýna do Miami . Cestou zpět máme přestup v Torontu v rozmezí cca 20h. Pokud si z USA budeme chtít připlatit odbavené zavazadlo je nutné za něj platit 2x? Tzn. z USA do Kanady a z Kanady do Londýna, byť se to týká jednoho letu s přestupem? Děkuji za informaci

před 10 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Dobry den, pokud mate vse na jedne letence. Tak ano.

před 10 měs

Dobrý den,

děkuji za rychlou odpověď, ale nevím zda ji zcela chápu. Pokud máme zpáteční letenky s přestupem v Kanadě, tak se to bere jako jedna letenka? Děkuji H.

před 10 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Ano, bere :-) zavazadlo by melo jit dokoupit hned online v rezervaci, melo by stat 50 ecek.

před 10 měs
Kryštof Hájek

Tak v takovém případě právě za zavazadlo platíte jen jednou, nikoliv 2x :)

Přidat odpověď
před 10 měs

Ahoj, potřebovala bych poradit s letenkami od Air Canada. Jde mi o let vídeň - calgary a zpět na září 2019. Po vyplnění všecho možného, zadání karty a placení se mi objeví tento text:

There appears to be an issue with the flights you've selected. This prevents us from completing your transaction online. Please call us:

In Canada or the U.S.: 1-855-831-1437

Other countries/regions Opens in a new window

(15012 )

Má s tím někdo zkušenost? Dnes zkoušeno 3x a pokaždé stejný problém. Nechce se mi tam zrovna volat a čekat hodinu na zákaznické lince... díky za každou radu!

před 10 měs
Honza Čermák

Ahoj,

v tomhle případě je nejjednodušší jim zavolat, pokud trváš na nákupu přes ně. Zkus se podívat na ceny stejné letenky u jiné OTA, třeba zrovna tenhle web.

před 10 měs

Obcas sa to stava ak tam mas infanta ( dieta 0-2 roky). Vtedy to treba kupit bez neho a ticket pre dieta dokupit cez telefon.

Přidat odpověď
před 10 měs

Hezký den,

letím s Air Canada z Mnichova přes Toronto do Havany. Mám dvě oztázky:

1) potřebuji pro tranzit na letišti v Torontu ETA do Kanady?

2) je pravda, že vstupní vízum na Kubu získám v rámci letenky zdarma na palubě letadla Toronto - Havana?

před 10 měs
Avatar uživatele janicek
janicek

1, ano

2, ano

Přidat odpověď
před 10 měs

Dobrý den,

máme letenku přes Student Agency s Lufthansou do Frankfurtu a z Frankfurtu s Air Canada přes Montreal do Washingtonu. Zjistili jsme, že Student Agency nám na letenky nepřidala žádná zavazadla (nenapadlo nás, že odbavená zavazadla jsou už i u zaoceánských letů něco, za co se musí doplácet, tak jsme na to nepřišli hned) - znamená to, že budeme muset za zavazadla doplácet, nebo Air Canada uplatní svou výchozí strategii a umožní nám si odbavit těch 23 kg/os? (Tu Lufthansu si budeme muset dokoupit..)

Díky!

před 12 měs
Avatar uživatele padrino11
padrino11

Leť jen s kabelkou a nebudeš muset připlácet za kufry.

před 12 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, ani Air Canada nemá v ceně zavazadlo. Předpokládám ale, že máte spojení na jedné letence, tudíž stačí přikoupit kufr jednou na letišti před odletem (můžete zkusit online na webu Lufthansy nebo Air Canady, ale u letů do USA/Kanady obvykle online dokoupit nelze).

Přidat odpověď
před 12 měs
Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu