Air Canada

Air Canada

O aerolince

Letouny největší kanadské společnosti poznáte na první pohled podle červeného javorového listu vyobrazeného na směrovce. Air Canada má svoji hlavní základnu na letišti v Torontu, jako další báze ji slouží letiště v Montrealu, Vancouveru, Calgary a Edmontonu.

Společnost provozuje nízkonákladovou dceřinou společnosti Air Canada Rouge, kterou znáte i z Prahy.

Logo Air Canada
IATA Kód
AC
Letecká aliance
Star Alliance
Země původu
Kanada
Datum vzniku
01. 01. 1965

Letenky

Air Canada je velká společnost, která provozuje hustou síť linek po Kanadě a do USA, velký počet spojů vede i do Asie, Karibiku a Evropy, i když mnoho linek na starý kontinent převzala low cost pobočka Air Canada Rouge.

Nejvýhodnější letenky Air Canada rezervujete ve vyhledávačích 2–4 měsíce před odletem, obvykle nepatří mezi nejlevnější, občas se objeví akční ceny nebo chybové tarify, kde alespoň část cesty je operována Air Canadou, a to především na letech z Evropy do Severní Ameriky.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Na všechny lety máte povolená dvě kabinová zavazadla velikosti 55 x 40 x 23 cm a 43 x 33 x 16 cm. Kabát, deštník nebo zabalené jídlo se nepočítá jako zavazadlo a můžete si je vzít na palubu dle libosti.

Pro odbavená zavazadla platí, že na vybraných mezinárodních linkách si jedno do váhy 23 kg můžete odbavit zdarma, na vnitrostátních trasách a spojích z Kanady do USA zaplatíte za kufr 25 CAD v jednom směru, zatímco na trasách z Evropy 60 CAD (50 €).

Sportovní vybavení jako lyže nebo golfové bagy můžete na dálkových linkách přepravovat bez poplatku, a to i na letech operovaných aliančními partnery Swiss, Austrian Airlines, Brussels Airlines nebo Lufthansa, pokud je letenka kupovaná pod číslem letu Air Canada. Sportovní vybavení musíte zaregistrovat minimálně 24 hodin před odletem.

Zvířata se přepravují za poplatek od 56 do 120 CAD.

Odbavení

Klasické odbavení na letištní přepážce je zdarma a většinou začíná 3 hodiny a končí hodinu před odletem, na amerických letištích je pak obvykle alespoň jedna přepážka otevřena celý den.

Online check-in můžete provést 24 hodin před odletem. Palubní vstupenku si můžete vytisknout buď sami doma, nebo v automatu na letišti, anebo si ji jednoduše uložíte do mobilního telefonu a na letišti jen naskenujete čárový kód.

Služby během letu

Na dálkových spojích dostanete klasické teplé jídlo zdarma, na všech vnitrostátních linkách, trasách do USA a Karibiku si můžete jídlo koupit.

Ve velkých dálkových letounech využijete zdarma systém palubní zábavy prostřednictvím obrazovek zabudovaných do každé sedačky.

Hotel při přestupu

Při více jak šestihodinovém přestupu na kanadských letištích mají cestující prémiových tříd nárok na hotel zdarma. Službu mohou využít i pasažéři ekonomické třídy za poplatek 49 CAD + taxy.

naposledy aktualizováno 14. 09. 2018
Navrhni úpravu

110 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Pavla
před 7 měs

Ahoj, hledám a hledám, ale musím se zeptat tady zkušených. Mám koupené letenky s Air Canada a přihlásila jsem se nově do jejich Aeroplan programu. Teď si chci udělat rezervaci auta a Air Canada nabízí možnosti rezervace přes Air Canada nebo přes Aeroplan. Má prosím někdo zkušenost s Aeroplan a mohl by mi poradit prosím, co je lepší využít? A zda se opravdu na Aeroplan vyplatí sbírat body? Moc děkuji za jakoukoliv zprávu.

Avatar uživatele
Pavel Planespotter
před 7 měs

Jestli plánuješ letět třeba 5x ročně do Kanady, nebo prostě přes oceán, tak se to vyplatí. Jinak je to celkem k........

Avatar uživatele
Václav
před 3 lety

Dobrý den

měl bych dotaz a třeba tu bude někdo se stejným problémem. Měli jsme letět s aircanada ale covid nám to zatrhnul. aircanada cestu zrušilo a dali nám místo toho e-tickety to by nám ani nevadilo že budeme muset letět jindy ale když se snažíme je uplatnit tak jsme narazili na zeď. Nevíme kde a jak je uplatnit. Volat do kanady asi nebude nejlevnější a čekat na lince a jen platit je blbost. Může někdo poradit? Děkuji

fridgy
před 3 lety

napiste jim na twitter.

Avatar uživatele
Pavla Thůmová
před 3 lety

Dobrý den, mám problém s letenkami Air Canada. Koupili jsme si v listopadu na Trinidad a Tobago - rovnou z Prahy, přímo na jejich stránkách. Let přes Frankfurt (operuje Lufthansa) a pak Toronto a Port of Spain. Letenka byla krásně poskládána - 14 hodin. Pak přišli nějaké změny a teď , když za dva dny letíme zjišťuji, že nám lety změnili tak, že máme letět v 10:30 do Frankfurtu, kde letadlo bude až v 11:50, ale přitom nám změnili druhý let do Toronta (odlet měl být v 17:10) na 9:45!!! Jak je to možné? Je vůbec možné, aby změnili lety tak, že na sebe nenavazují? Přitom ten let v 17:10 je stále v nabídce. Naprosto nechápu, jak je to možné a odlet máme již za dva dny. Prosím poraďte, pokud někdo víte. Snažila jsem se jin napsat, ale nikdo nereaguje. Moc děkuji.

Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
před 3 lety

Zkuste zavolat na toto cislo: + 420 234 723 265, ceske zastoupeni Air Canada a uvidite :)

Avatar uživatele
Mel
před 3 lety

"Pak přišli nějaké změny....." píše Pavla Thůmová; nevím k čemu bude kontaktovat české zastoupení Air Canada - Air Canada evidentně změny oznamovala, e-maily posílali (o čemž svědčí její věta) a pravděpodobně Pavla nijak nereagovala, přestože v každém takovém e-mailu je napsáno: kontaktujte leteckou společnost (bohužel v angličtině, v případě Air Canada možná i ve francouzštině, čeština není na seznamu) - pokud jste na změny, Pavlo, nereagovala ve stanoveném termínu, to znamená buď přijetím změny, nebo odmítnutím změny, můžete zkusit výše uvedený telefon a doufat v nemožné

Avatar uživatele
Pavel Planespotter
před 3 lety

Proc v nemozne ? Daji je na let, aby to navazovalo. Maji to na jedne rezervaci

Avatar uživatele
Elis
před 3 lety

Zdravim prosim poradil by mi nekdo jak vyresit,vyreklamovat, nebo koho kontaktovat ? Kdyz jsme mely jsme zakoupene místenky a v letadle jsme zjistily ze sedime uplne jinde nez jsme si rezervovaly dekuji za radu .

Avatar uživatele
Pavel Planespotter
před 3 lety

Takže Vám na odbavení dali boarding pasy s jinými místy, než jste si rezervovaly ? To jste se měly ozvat hned při odbavení. Pokud jste si zaplatily za lepší místa, napište na Air Canada a chtějte platbu zpátky, ale jestli jste nic nepřiplácely a posadily Vás jinam, to se stát může.

Avatar uživatele
Dominika Krejčí
před 3 lety

Dobrý den, letím s Air Canada na Arubu přes Toronto, mám zde 14h čekání přes noc a na zpáteční cestě 21h. Letenky jsem kupovala přes portál GOTO Gate ne přímo u Air Cadana. Zde v příspěvcích jsem četla, že pasažéři ekonomické třídy si mohou zaplatit hotel za 49 CAD + taxy, máte s tím někdo zkušenost? Resp víte kde bych mohla zabookovat nebo zjistit informace? Děkuji

Avatar uživatele
Marcel Manas
před 3 lety

Dobrý den,

Chtěl bych se zeptat jak je to opravdu při přestupu v Kanadě se zavazadli, protože už jsem toho pročetl dosti na fórech a na stránkách mého dopravce Air Canada nemohu nic najít. Letíme teď v lednu Vídeň - Montreal - Varadero a zpět Havana - Toronto - Vídeň. Někdo říká, že kufry letí až do cílové destinace a někdo říká, že musím zavazadla v Kanadě vyzvednout a znovu odbavit. Letíme právě poprvé přes Kanadu tak radši zjišťuji jak to doopravdy je. Děkuji za odpovědi. Marcel

Avatar uživatele
Pavel Planespotter
před 3 lety

Jak je to doopravdy vam reknou pri odbaveni.

Matúš Bartko
před 3 lety

Stále platí že v cene letenky s AirCanada na Kubu je vstupná karta zadarmo k letenke a dostanem ju na palube ?

Kryštof Hájek
před 3 lety

Stále ano :)

Avatar uživatele
Juraj
před 3 lety

Dobrý deň,

Chcel by som sa spýtať koľko bude stáť prebookovanie spiatočnej letenky z Toronta?

Avatar uživatele
Pavel
před 3 lety

O Vánocích letím s Air Canada

do Kanady a nejsem si jistý kdy se budu vracet. Moje otázka zní mohu mít otevřenou letenku? Děkuji Pavel

Avatar uživatele eremi
eremi
před 3 lety

Můžeš, ale pěkně se prohneš, počítej že bude stát podobně, jako bys letěl v business.

Avatar uživatele
Sima
před 3 lety

Ahojte, chcela by som sa opýtať, či sa letenky cez AC platia jednorazovo, lebo sa platí záloha a neskôr zvyšok? Ďakujem 😊

Avatar uživatele
cali
před 3 lety

Tak to vezmi přes Home Credit nebo Provident😎

Kryštof Hájek
před 3 lety

Ahoj, při koupi jakékoliv letenky u kterékoliv aerolinky se vždy zaplatí celá částka za letenku rovnou. Můžete třeba provést nezávaznou rezervaci v našem vyhledávači: https://www.cestujlevne.com/letenky, pořád ale platí, že obvykle do 48 hodin musíte uhradit celou částku.

Avatar uživatele
Sima
před 3 lety

Kryštof ďakujem za odpoveď 😊

Avatar uživatele michaelp
michaelp
před 3 lety

Ahoj, při koupi jakékoliv letenky u kterékoliv aerolinky se vždy zaplatí celá částka za letenku rovnou.

Musím oponovat. Nevím jestli je to novinka ale:

Air Baltic nabizi letenky na splatky

Sie würden gern mehr reisen und fänden es praktisch, wenn Sie den Gesamtbetrag einer Buchung in Raten zahlen könnten? Bei airBaltic kein Problem! Entscheiden Sie sich bei Ihrer Flugbuchung auf airBaltic.com oder über das airBaltic Call-Center einfach für Ratenzahlung!

Teilen Sie Ihren Rechnungsbetrag:

in zwei Ratenzahlungen, falls die Kosten für Ihre Reise 100 EUR übersteigen und Sie die Reise in frühestens einem Monat antreten;

in vier Ratenzahlungen, falls die Kosten für Ihre Reise 200 EUR übersteigen und Sie die Reise in frühestens drei Monaten antreten.

Bitte beachten Sie die Zahlungsfristen. Die einzelnen Raten müssen zu den angegebenen Terminen gezahlt werden, da sonst die Buchung gestrichen wird und eine Erstattung und/oder Umbuchung nicht möglich ist. Es werden keine automatischen Abbuchungen von Ihrem Konto vorgenommen; die verbleibende(n) Ratenzahlung(en) müssen über „Buchungen verwalten“ erfolgen.

Avatar uživatele
Sima
před 3 lety

Michaelp,ďakujem za odpoved, teraz som si neni ista, ale asi ta moja otázka blbo vyznela, ja som sa nepytala kvôli tomu, že nemám peniaze, ale vyhliadla som si letenky, ktoré stoja 2300 eur a keby niečo neklaplo, tak neprídem o celú sumu, ale iba o polovicu 😂😂

Avatar uživatele michaelp
michaelp
před 3 lety

V pořádku. Mne je to de facto jedno.

Jen jsem poukazoval na to, ze se dá platit i na splátky i když je to výjimka která potvrzuje pravidlo.

Avatar uživatele tmx
tmx
před 3 lety

Třeba BA taky nabízí jen zálohu a doplatek asi měsíc před letem, ale možná jen když se k tomu bere i hotel nebo auto.

Avatar uživatele
Stela
před 3 lety

Dobry den,

zajtra letimdo kanady z prahy cez Brusel. check in cez brussels airlines ok, ale kedze som si kupovala letenku cez skyscaner. batozinu som myslela, ze dokupim pri check in online. Bohuzial, to nie je mozne. V prahe na letisku si chcem zakupit zavazadlo. chcem sa opytat na cenu kedze moj let ma dva prestupy a snad s tym nebude problem. dakujem za odpoved.

Kryštof Hájek
před 3 lety

Dobrý den, cena by měla být 50 EUR za jeden směr, tzn. z Prahy až do Kanady.

Avatar uživatele aga.endy
aga.endy
před 3 lety

Ahoj, v listopadu letime z Vídně přes Londýn a Toronto na Kubu. Vím, že bychom na posledním letu měli od Air Canada dostat turistické karty. První let (Vídeň-Londýn)ale letíme s British Airways (vše na jedné letence), pustí nás ve Vídni do letadla bez turistických karet, jen s argumentem, že je dostaneme u Air Canada? A kufry nám odbaví až do Havany?nebo si je např v Torontu budeme muset vyzvednout? Moc děkuji za info, po Evropě toho s lowcostami máme nalétáno celkem dost,ale je to náš první let za oceán:-)

Kryštof Hájek
před 3 lety

Ahoj, problém by to být neměl, při letu do Toronta se spíš budou ptát na kanadskou eTA, kterou musíte mít taky vyřízenou. A kufry s největší pravděpodobností půjdou až do Havany.

Avatar uživatele
Ivana Ťupová
před 3 lety

Dobrý den, prosím, stačí 2h na odbavení zavazadla i 2 cestujících na vídeňském letišti, když letité s AC?:)

Díky

Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
před 3 lety

Ano, staci

Avatar uživatele Tadeáš Michálek
Tadeáš Michálek
před 3 lety

Ahoj, chtěl bych se zeptat jestli si musím u AC k letence přikoupit sedadla nebo je dostanu při odbavení automaticky zdarma?

Avatar uživatele
Ivana Nechvátalová
před 4 lety

Dobrý den, v říjnu letíme Vídeň- Toronto- Havana.

Dočetli jsme se, že Air Canada zajišťuje předání turistické karty (víza) pro vstup na Kubu. Je tomu tak, nebo je jistější si víza zajistit samostatně?

Mnohokrát děkuji za odpověď.

Nechvátalová

Avatar uživatele
Jan
před 4 lety

Ano, turistické karty máte v ceně letenky a obdržíte je na palubě z YYZ do HAV. Odpověď je na oficiálních stránkách Air Canada.

Avatar uživatele
Ivana Nechvátalová
před 4 lety

Děkuji!!

Avatar uživatele
Ivana Nechvátalová
před 3 lety

Ještě malý dotaz.

Turistickou kartu sice dostaneme na palubě YYZ do HAV, ale není třeba se prokázat na Vídeňském letišti?

Z Prahy Vás prý bez turistické karty nepustí.

Moc děkuji, IN

Avatar uživatele
cali
před 3 lety

Pokud letíte s AC, oni to checkinu vědí, nebojte se...

Avatar uživatele
Nika
před 4 lety

Dobrý večer, kupovali sme si letenky pred hodinou cez Aircanada (Viedeň - Cayo-Coco) , vyplnili sme mena cestujúcich, 3x sk ontrolovali správnosť mien a objednali letenky. V potvrdzujucom maile nám ale prišlo priateľove priezvisko bez koncového písmenká "č". Nevieme co teraz, skúšali sme sa dovolať do leteckej spoločnosti no neúspešne. Písali sme tam mail zatiaľ bez odpovede. Ako postupovať? Ďakujem

Avatar uživatele
mmm
před 4 lety

Jmena se zadavaji zasadne bez diakritiky, proto vam to nejspis to pismenko nevzalo. Jedno pismenko nehraje roli, to nebude u odbaveni problem, nemusite resit. Pokud pohledate, byl tu na toto tema specialni clanek.

Avatar uživatele
Honza Čermák
před 4 lety

Nebude to vadit ani při párování dat z APIS? Přecijen Kanada a ETA...

Avatar uživatele
Lukáš
před 4 lety

Dobrý den,

za necelý měsíc poletíme z Prahy do Toronta přes Frankfurt. Letenku máme přes agenturu a na stránkách AC mi to nenabízí možnost dokoupení zavazadla. Bude to tedy tak, že zavazadlo si zaplatím přímo na letišti? A pokud ano, tak lze to vše na letišti v Praze anebo se musí platit zvlášť Praha-Frankfurt v Praze a Frankfurt - Toronto ve Frankfurtu? Má někdo zkušenost? díky

Kryštof Hájek
před 4 lety

Dobrý den, zavazadlo zaplatíte pouze na letišti v Praze, uvidíte ho pak až v Torontu.

Avatar uživatele
Gaga
před 4 lety

Dobrý deň, chcela by som Vám položiť viac otazok: 1. cestujúci 13 rokov, sám, Viedeň-Vancouver, prestupuje vo Frankfurte, Lufthansa-Air Canada, údajne sa dá doplniť sprievodca, ktorý by ho previedol pri presadani. Neviem sa k tomu nijak dopátrať. 2. Aké potvrdenia mu treba? 3. Batožinu mu preložila, nemusí sa o ňu starať? 4. Sú 2 hodiny dosť času, aby sa zorientoval a našiel správnu gate? 5. Pomôžu mu, ak bude potrebovať pomoc? 6. Vo Frankfurte žije náš príbuzný, mohol by mu pomôcť, ale asi sa k nemu nedostane? Dakujem

Avatar uživatele
Honza Čermák
před 4 lety

Dobrý den,

1) od 12 let není povinnost mít zaplacený doprovod. UM se navíc nesjednává u letů s přestupem.

2) minimálně platný cestovní pas, víc info vám řekne letecká společnost

3) ano, pokud jsou lety na stejné letence

4) asi, může se doptat, ne?

6) těžko se dostane do neveřejné části letiště

Proky
před 4 lety

Nevím, jestli mluvíte anglicky, ale zkusím vám tu hodit pro začátek dva odkazy na přečtení. První je z Lufthansy, druhý z Air Canada.

1) https://www.lufthansa.com/de/en/...ied-minors

2) https://www.aircanada.com/ca/en/...minor.html

1) Na Lufthanse mě po rychlém proletění překvapila věta hned pod nadpisem Booking: "Tickets for unaccompanied children cannot be booked online, but only via the Lufthansa Service Center or at your travel agency." Tzn., že letenky pro děti bez doprovodu nelze rezervovat online, ale jen přes jejich servisní centrum. Z Vašeho textu mi ale přijde, že už letenky máte. Systém Vás pustil do rezervace/koupě letenky pouze pro 13letého cestujícího?

2) Na Air Canada píšou, že lze zakoupit službu "unaccompanied minor", tj. že se o něj postarají, ale je tam uvedeno, že tuhle službu nelze rezervovat pro lety s přestupem nebo sdílené lety: "Important: The Unaccompanied Minor service cannot be purchased for connecting flights or codeshare flights." Nicméně úsek s Air Canada už je bez přestupu, tak by to mohlo být OK.

Každopádně službu by mělo být možné si u obou společností objednat (za poplatek), akorát je otázka, která ze společností se bude starat o cestujícího při přestupu mezi lety. Nemám s tím osobní zkušenost, jen se snažím pomoct vám získat více informací. Možná úplně nejjednodušší budete mít, pokud zavoláte přímo na český zákaznický servis Lufthansy. Na webu mají toto číslo: +420 296 335 612 (provozní doba po-pá 8:30-17:00).

Ještě k vašim otázkám:

1) Online to asi nepůjde, určitě přes zákaznické centrum jedné či druhé (nebo obou) společnosti.

2) Na odkazu č. 1 z webu Lufthansy je to uvedeno pod nadpisem "Important travel documents and special service form". Kdybyste potřebovala přeložit, napište.

3) Let je předpokládám na jedné letence, tzn. odbavené zavazadlo mu přeloží. Příruční má stále u sebe.

4) Jsou, ale může samozřejmě dojít ke zpoždění atd. Pokud mu zaplatíte službu doprovodu, pak je to bez problémů.

5) Pokud zaplatíte službu doprovodu, je to bez problémů a odvedou ho od příletu k odletu dalšího letadla. Jen je třeba zjistit, u koho službu rezervovat. Pokud by byl sám, musel by si hledat pomoc u personálu na letišti.

6) Nedostane. Cestující bude neustále v neveřejné části letiště, kam by se váš příbuzný dostal jen s palubním lístkem na některý z letů. Ledaže by si třeba koupil letenku za pár eur do jakékoli destinace, prošel bezpečnostní kontrolou a pak neodletěl a vrátil se zpátky. Ale tam to zase může narazit na to, že může být v úplně jiném terminálu atd. To by asi bylo hodně komplikované. :)

Proky
před 4 lety

Honza: Ad bod 1) – z webu Lufthansy: "If your child has to transfer, he or she will be met at the transit airport by a Lufthansa member of staff and taken to the departure gate for the connecting flight."

Avatar uživatele
Gaga
před 4 lety

Ďakujem za odpovede. Áno, zaujima ma skôr doprovod pri prestupe na letisku..

Avatar uživatele
Gaga
před 4 lety

Pýtal ste sa na rezervovanie letenky.,, Bukovala"ju príbuzná v Kanade. Co sa týka toho doprovodu cez letisko, skúsim tam zavolať v pondelok, dik

Avatar uživatele
Monika
před 4 lety

Ahoj, mám koupené letenky Praha - Vancouver přes Toronto přes esky. Omylem jsem odklikla čekání v Torontu 9h. Jde to v Torontu změnit na kratší čas čekání za předpokladu, že bude v dřívějších letech místo? A mohu si koupit zavazadlo k odbavení dopředu a nebo až na letišti? (Rozumím, že ve svých 2 letenkách máme povoleny pouze dvě kabinová zavazadla). Zatím děkuji a zdravím. Monika

Avatar uživatele
Marek
před 4 lety

Ahoj. Mám dotaz ohledně zpožděného letu ze San José (Costa Rica) do Toronta a díky tomu zmeškaný let do Mnichova. (Náhradní let Toronto - Frankfurt - Mnichov a celkové zpoždění do finální destinace - Mnichov, 6,5h) Vím, že Air Canada neni EU aerolinka a let nezačínal na území evropské unie. Nedá mi to ale a prosím o info, zda někdo neví, jestli je nějaká, jakákoliv, šance na kompenzaci za zpoždění u Air Canada. (oba lety byly koupeny najednou, na jedné a té samé letence) Díky za informaci.

Kryštof Hájek
před 4 lety

Ahoj, podle směrnice EU není šance žádná. Jestli podobná existuje i v Kanadě nevím, ale mám pocit, že nikoliv. Zkuste napsat Air Canadě a uvidíte.

Načíst všechny komentáře