Průvodce aerolinkou

Letecká společnost Air Canada

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince Air Canada

Letouny největší kanadské společnosti poznáte na první pohled podle červeného javorového listu vyobrazeného na směrovce. Air Canada má svoji hlavní základnu na letišti v Torontu, jako další báze ji slouží letiště v Montrealu, Vancouveru, Calgary a Edmontonu.

Společnost provozuje nízkonákladovou dceřinou společnosti Air Canada Rouge, kterou znáte i z Prahy.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Air Canada je velká společnost, která provozuje hustou síť linek po Kanadě a do USA, velký počet spojů vede i do Asie, Karibiku a Evropy, i když mnoho linek na starý kontinent převzala low cost pobočka Air Canada Rouge.

Nejvýhodnější letenky Air Canada rezervujete ve vyhledávačích 2–4 měsíce před odletem, obvykle nepatří mezi nejlevnější, občas se objeví akční ceny nebo chybové tarify, kde alespoň část cesty je operována Air Canadou, a to především na letech z Evropy do Severní Ameriky.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Na všechny lety máte povolená dvě kabinová zavazadla velikosti 55 x 40 x 23 cm a 43 x 33 x 16 cm. Kabát, deštník nebo zabalené jídlo se nepočítá jako zavazadlo a můžete si je vzít na palubu dle libosti.

Pro odbavená zavazadla platí, že na mezinárodních linkách si jedno do váhy 23 kg můžete odbavit zdarma, na vnitrostátních trasách a spojích z Kanady do USA pak za jeden kufr zaplatíte od 25 do 30 CAD. Pokud je součástí mezinárodního letu i vnitrostátní úsek (např. Paříž – Montreal – Calgary), zavazadlo zdarma smíte mít na obou úsecích cesty.

Sportovní vybavení jako lyže nebo golfové bagy můžete na dálkových linkách přepravovat bez poplatku, a to i na letech operovaných aliančními partnery Swiss, Austrian Airlines, Brussels Airlines nebo Lufthansa, pokud je letenka kupovaná pod číslem letu Air Canada. Sportovní vybavení musíte zaregistrovat minimálně 24 hodin před odletem.

Zvířata se přepravují za poplatek od 56 do 120 CAD.

Odbavení

Klasické odbavení na letištní přepážce je zdarma a většinou začíná 3 hodiny a končí hodinu před odletem, na amerických letištích je pak obvykle alespoň jedna přepážka otevřena celý den.

Online check-in můžete provést 24 hodin před odletem. Palubní vstupenku si můžete vytisknout buď sami doma, nebo v automatu na letišti, anebo si ji jednoduše uložíte do mobilního telefonu a na letišti jen naskenujete čárový kód.

Služby během letu

Na dálkových spojích dostanete klasické teplé jídlo zdarma, na všech vnitrostátních linkách, trasách do USA a Karibiku si můžete jídlo koupit.

Ve velkých dálkových letounech využijete zdarma systém palubní zábavy prostřednictvím obrazovek zabudovaných do každé sedačky.

Hotel při přestupu

Při více jak šestihodinovém přestupu na kanadských letištích mají cestující prémiových tříd nárok na hotel zdarma. Službu mohou využít i pasažéři ekonomické třídy za poplatek 49 CAD + taxy.

8 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Mohla bych se prosím zeptat, jak je to s cestováním nezletilých bez doprovodu plnoletého pasažéra? V létě poletí syn s neteří do Toronta a synovi je 16 a neteři bude 16 až na podzim. Při nákupu letenek mě to uporoznilo, že pro ni platí speciální podmínky a nikde jsem nenašla jaké.Poradíte mi prosím?

před 12 dny
Avatar uživatele padrino11
padrino11

Je to podrobně popsáno na aircanada.com

Přidat odpověď
před 12 dny
muf2muf

Ahoj. V srpnu poletíme s Air Canada let Calgary-Frankfurt v 777-200LR. Na Seatguru jsem se dočetl naprosto otřesné hodnocení Economy Class - z cca 12 příspěvků nebyl snad jediný pozitivní. Zato výrazy jako "sardinky", "křeče" a "nikdy více" zaznívaly celkem pravidelně. Při konfiguraci 3-4-3 asi nelze čekat zázraky, ale že by to bylo až tak špatný? Letěl jste někdo s AC v této konfiguraci 777-200? Dost ze mě opadlo původní nadšení.. :-(

před měs
Avatar uživatele romanbrn
romanbrn

letel jsem s Air Canada (konfiguraci letadla si nepamatuji) i s Emirates, Lufthansou...a mohu Vam rici, ze rozdil v miste na nohy je nulovy! I ve slavnem a opevovanem Airbusu A380 je uplne jedno kde sedite, misto na nohy zadne neni.

Proto si vzdycky zaplatim jakekoli misto v ulicce (krom dvou nejblizsich rad u zachodu).

Leoš Literák
  • Právě online
  • Přidal se před 3 lety
  • Napsal 170 komentářů
  • Poslat zprávu

Já kupoval letenky v té slavné akci, ale nejdou mi koupit sedačky - ani u Air Canada, ani u Austrian (codeshare). Jde to nějak obejít?

Odpovědět
před 2 měs

Ja jsem s nima letel a 24h predem jsem si normalne booknul sedadla jak na AC tak na Brussel Airlines zadara.. Akorat AC ma u 787 nejblbejsi mista u okynka - je tam dost velka dira a neda se spat s hlavou na okynku :(

Odpovědět
před 2 měs

Dobrý den, chtěl jsem si teď udělat Online check-in na letenky Air Canada na Kubu. Máme to s dvěma přestupama a na první a poslední úsek to stejně nejde, protože to pro ně letí Lufthansa, no a na ten zbytek to chce po mě 100 CAD na osobu, to je docela dost, když teda oželím, že třeba nebudeme sedět vedle sebe, tak snad si to udělám klasicky na přepážce, budou tam chtít nějaký další poplatky?Díky.

před 2 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, na přepážce určitě žádný poplatek za check-in chtít nebudou, je tedy zvláštní, že u online check-inu to poplatek chce, měl by být také zdarma (těch 24 hodin před odletem).

Přidat odpověď
před 2 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 měs
Navrhni úpravu