Letiště Vancouver

Vancouver International Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

YVR (IATA)
CYVR (ICAO)
Kanada

Vancouverské letiště je druhým největším v Kanadě a hlavní branou pro lety z Asie do celé Kanady. Jedno ze svých sídel zde mají společnosti Air Canada, Air Transat nebo Westjet.

Na letišti funguje předsunuté místo imigrační kontroly USA, všechny lety do Spojených států se tak po příletu do destinace chovají jako vnitrostátní a nemusíte znovu procházet pasovou kontrolou.

Otevírací doba je 24 hodin.

 


Letenky

Zpáteční letenky z Česka a okolí do Vancouveru začínají na 18.000 Kč, standardní cena se pohybuje okolo 20.000 Kč, v letním období ještě bývá ještě o třetinu vyšší. Výhodnější ceny může na omezený počet termínů nabídnout německý Condor při odletu z Frankfurtu.

Doba letu i s přestupem průměrně činí 19–21 hodin.

Vyhledat letenky


Přestup

Vancouver je velké letiště s jediným terminálem rozděleným do tří částí: vnitrostátní lety, linky do USA a mezinárodní trasy.

Protože se jedná o jednu budovu, přestupy nejsou technicky náročné ani dlouhé, co se týče vzdálenosti.

Při přestupu vždy budete procházet imigrační kontrolou, z tohoto důvodu je minimální pohodlný čas na přestup alespoň 75 minut. Při přestupu z mezinárodního letu na vnitrostátní musíme vždy vyzvednout svá zavazadla a znovu je odbavit.

I pokud pouze přestupujeme z mezinárodního na mezinárodní let, musíme si vyřídit elektronické povolení pro vstup do Kanady eTA! Vyřídíme pohodlně online za poplatek 7 CAD.


Doprava z/na letiště

Na letiště jezdí z centra města systém automatického metra modré linky s názvem „Canada Line“. Při cestě na letiště musíte dát pozor, každý druhý spoj jezdí do jiné destinace.

Metro jezdí každých 6–12 minut, cesta do města vám zabere asi půl hodiny. Jedna jízdenka stojí 11 CAD. Za celodenní zaplatíte 14,75 CAD v případě nákupu na letišti, výhodnější bude celodenní jízdenku koupit v jiných stanicích, kde vyjde na 9,75 CAD. Provozní doba metra je od 5:00 do 1:00.

V noci mezi 1:15 a 5:00 využijete autobusovou linku N10, která jezdí jednou za 30 až 40 minut.

Více informací o MHD ve Vancouveru.


Služby na letišti

Wi-fi je k dispozici zdarma a neomezeně.

Úschovna zavazadel je otevřena od 5:00 do 23:00 a nachází se v mezinárodní i vnitrostátní části terminálu. 24 hodinová úschova stojí 8 CAD.

Na letišti najdete dvě výstavní akvária. Větší z nich obsahuje na 850 druhů mořských živočichů, v menším je expozice medúz.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Kanady? Nastav si hlídače