Letiště Velikonoční ostrov

Isla de Pascua Mataveri International Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

IPC (IATA)
SCIP (ICAO)
Chile

Letiště Mataveri je nejodlehlejším letištěm na světě s pravidelným provozem. Nachází se na Rapa Nui, tedy Velikonočním ostrově a slouží asi 6.600 obyvatelům ostrova. Nejbližší další mezinárodní letiště v hlavním městě Santiago de Chile je vzdáleno 3.736 km. Sochy Moai, které Velikonoční ostrov proslavily, se nachází 17 km od letiště.

Na Velikonoční ostrov létá pravidelná linka společnosti LATAM ze Santiaga 9x týdně, která každé pondělí pokračuje až na Tahiti. V roce 1996 se zde objevilo také české vládní letadlo s prezidentem Václavem Havlem.

Terminál je miniaturní a připomíná spíš rodinný domek. Panuje zde velice přátelská atmosféra, prostory jsou otevřené s mnoha květinovými záhony.

 


Letenky

Nejlevnější letenky, jaké se dají na Velikonoční ostrov z Prahy sehnat, většinou stojí mezi 40.000 a 50.000 Kč. Vzhledem k nulové konkurenci nelze očekávat akční ceny a cestovatelé tak musí doufat v případný chybný tarif.

Zpáteční letenky ze Santiaga de Chile na Velikonoční ostrov cenou rozhodně nepotěší. Nejčastěji se dají sehnat kolem 20.000 Kč, výjimečně okolo 13.000 Kč.

Doba letu z Prahy závisí na počtu a délce přestupů, obvyklý čas na cestě se bude pohybovat kolem 40 hodin.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Veřejnou dopravu v podobě autobusů byste na ostrově hledali marně, nicméně taxíky jsou relativně levné, z letiště do města nezaplatíte více než 3.000 pesos / 110 Kč, do centra města Hanga Roa v klidu dojdete i pěšky (cca 1 km).

Pro dopravu na významná archeologická naleziště nejlépe poslouží místní cestovní kanceláře, můžete využít i služby autopůjčoven.


Mezipřistání

Pro cestující na pravidelné lince Santiago – Velikonoční ostrov – Tahiti je na letišti vyčleněn tranzitní prostor, kde musí strávit čas během dotankování letadla.


Služby na letišti

Wifi připojení zajišťuje zdarma společnost „Entel“.

Vzhledem k velikosti terminálu nelze očekávat žádné služby. Najdete zde pouze jednu opravdu malou kavárnu.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Chile? Nastav si hlídače