Santiago de Chile
Letiště Santiago de Chile

Santiago de Chile v kostce

naposledy aktualizováno 29. 08. 2018

Největší a jediné relevantní mezinárodní letiště v Chile se nachází 18 kilometrů západně od centra hlavního města a je hlavní základnou společnosti LATAM, která na letišti s 82% objemem všech pasažérů naprosto dominuje. Hustou vnitrostátní síť doplňují lety po Jižní Americe, USA, Austrálii a Evropě. Pro společnosti British Airways, Iberia, Air Europa, Air France a Alitalia, jsou linky ze svých domovských základen do Santiaga nejdelší v celé jejich síti.

Otevírací doba je 24 hodin.

Levné letenky

Nejnižší cena letenek do Chile, na kterou se můžeme při odletu z Prahy a okolí dostat, je obvykle 23.000 25.000 Kč. Při akčních tarifech může cena spadnout k hranici okolo 18.000 až 20.000 Kč, rozhodně to však není pravidlo.

Abyste se o případné akci nebo chybovém tarifu do Chile dozvěděli jako první, nastavte si náš hlídač letenek. Doba přímé letu z Evropy trvá asi 13 hodin, z Prahy se obvyklá celková doba letů pohybuje okolo 32 hodin.

Přestupy

V Santiagu funguje jediný terminál rozdělený na vnitrostátní a mezinárodní část. Přestupujete-li z mezinárodního letu na vnitrostátní, minimální čas činí 90 minut, některé aerolinky nabízí i kratší spojení (od 70 minut). Transfer mezi dvěma mezinárodními lety je bezproblémový a rychlý (bez nutnosti procházet imigračním a znovu s odbavovat) a stačit bude 60 minut.

Doprava z / na letiště

Nejlepší dopravu do centra města zajišťují autobusy Centropuerto. Trasa vede z letiště přímo do centra přes několik stanic metra, nejbližší z nich je „Pajaritos“, přestupem se tak můžete vyhnout dopravním zácpám v centru. Spoje odjíždějí každých 10 minut od 6:00 do 23:30, cesta zabere 40–60 minut. Konečná linky je u metra Los Héroes v centru, zastavuje se i u hlavního nádraží. Jízdenku koupíte u řidiče za cenu 1.800 pesos.

Podobně se do centra dostanete společností TurBus, která jezdí od hlavního nádraží a terminálu Alameda (autobusové nádraží) od 5:00 do 0:00 s intervaly 20 minut, v noci mezi 0:30 a 4:30 pak každou půlhodinu. Jízdní doba je asi 50 minut a lístek stojí 1.900 pesos. Ve směru z města na letiště jezdí autobusy od 5:00 do 2:00.

Služby na letišti

Wifi je k dispozici zdarma a bez časového omezení.

Úschovna zavazadel se nachází v prvním patře u východu číslo 1. Cena za celodenní úschovu činí 5.000 pesos / 175 Kč.

Oficiální stránky letiště jsou www.aeropuertosantiago.cl

IATA Kód
SCL
Aktuální počasí
? °C
Místní čas
05:07 (-6)
Vzdálenost z ČR
12466 km

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Letiště v okolí

Získej tipy k dopravě do centra i z dalších letišť v okolí