Průvodce letištěm

Letiště Kyjev Boryspil

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Kyjev Boryspil

Hlavní kyjevské letiště se nachází poblíž města Boryspil zhruba 37 km od centra Kyjeva. Sídlí zde národní ukrajinská aerolinka Ukraine International Airlines a letiště slouží jako hlavní brána do celé Ukrajiny.

V areálu najdete dva terminály. Hlavní terminál D odbavuje let všech leteckých společností s výjimkou Ryanairu a Laudamotion. Vlaková stanice i zastávky autobusů jsou přímo před budovou. Terminál F pak využívají výhradně společnosti Ryanair a Laduamotion a od terminálu D je vzdálen cca 500 metrů po chodníku, případně lze využít světlezelený "Shuttle Bus" pendlující mezi terminály vždy každou půlhodinu 24 hodin denně.

Otevírací doba je 24 hodin a přečkat noc lze bez problémů.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
1181 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
07:56 (+1 )
aktuální čas

Letenky

Přímé spojení má Boryspil s Prahou a Vídní a průměrná cena zpátečních letenek se pohybuje od 4.500 do 7.000 Kč. Letenky v akci je možné pořídit už od 3.500 Kč.

Alternativní levnější spojení nabídne Ryanair na svých linkách do Bratislavy, Vídně a Katovic s průměrnou cenou okolo 1.500 až 2.000 Kč (v akcích však i pod tisícovku) nebo Wizz Air z druhého kyjevského letiště Žuljany taktéž při odletu z Bratislavy nebo Katovic.

Od října 2019 pak spouští přímé lety do Pardubic společnost SkyUp s akčními cenami kolem 2.500 Kč.

Doba letu z Prahy do Kyjeva jsou necelé 2 hodiny.

Inspirujte se akcemi na letenky do Kyjeva, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Do Kyjeva

Nejrychlejší i nejlevnější spojení s centrem obstarává nová železniční linka, která staví na hlavním nádraží (nástupiště 14) a ve stanici Darnitsa na druhém břehu Dněpru. Vlaky jezdí zhruba jednou za hodinu 24 hodin denně, přičemž jízda na hlavní nádraží zabere necelých 40 minut. Jízdenku pořídíte na nádraží nebo v automatu při východu z terminálu D (vpravo) za 80 UAH, lze platit hotovostí i kartou. 

Alternativní dopravou s kratším intervalem je autobusová linka 322 „SkyBus“. Směrem na letiště se zastávka nachází přímo před terminálem, ve městě pak před hlavním nádražím a u zastávky metra „Charkovská“ na východním okraji Kyjeva. Autobus zastavuje u terminálů D i F.

 • na Hlavní nádraží: cca 40–70 minut, 100 UAH 
 • na metro „Charkovská“: cca 20 minut, 60 UAH
 • Jízdní řád

Autobusy jezdí zhruba jednou za 20 minut 24 hodin denně.

Jízda Uberem vyjde cca na 250 UAH.

Do města Boryspil

Blízké městečko Boryspil, po kterém je letiště pojmenováno, může sloužit jako oblíbené místo pro přespání mezi lety. Nejjednodušší dopravu představuje Uber, jízda vyjde cca na 115 UAH

Alternativou jsou maršrutky odjíždějící ze zastávek mezi terminálem D a terminálem F. Do Borispylu můžete jet maršrutkami linek 2, 3V, 16 a 17, jejich jízdní řád je však značně nepravidelný. Každá z linek jezdí cca jednou za hodinu a za jízdenku zaplatíte 6 UAH.

 

Služby na letišti

Wi-fi je dostupná zdarma a neomezeně.

Zařízení na úschovu zavazadel je dostupné v příletové části Terminálu D. 24 hodin úschovy stojí 200 UAH.

V příletové hale po levé straně od východu z pasovky najdete kiosky všech tří hlavních mobilních operátorů (Kyivstar, Lifecell, Vodafone), kde si můžete zakoupit krátkodobé datové simkarty.

Směnárny najdete v příletových halách, nicméně s případnou výměnou peněz vyčkejte až do města, kde jsou lepší kurzy. Využít můžete i několika bankomatů přímo na letišti.

Hotely u letiště

Při nočním přestupu, během kterého nemá cenu jezdit až do Kyjeva, nebo při brzkém ranním odletu se rozhodně vyplatí uvažovat o ubytování v blízkosti letiště. Počítejte s tím, že centrum Kyjeva je vzdáleno minimálně hodinu jízdy od letiště. 

Přímo v areálu letiště najdete hotel s klasickými pokoji s vlastní koupelnou a s velmi dobrými cenami mezi kolem 850 Kč za noc za pokoj. Hotely nejdou rezervovat přes žádný obecný vyhledávač typu booking.com, rezervaci lze provést pouze přes oficiální webové stránky letiště:

 • Hotel "Boryspil"
 • Do hotelu dojdete pěšky od terminálu do 15 minut, případně můžete využít letištní Shuttle bus zdarma (jezdí vždy v každou půlhodinu 24 hodin denně).

Alternativou můžou být početné ubytovací možnosti v blízkém městě Boryspil, které rezervujte i přes booking.com. Můžete vybírat z různých zařízení od extra levné apartmány až po dražší hotely. Taxík z letiště vyjde cca na 120 UAH, maršrutka na 6 UAH, viz výše v kapitole doprava.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

29 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ahoj, letíme v prosinci do Bangkoku s UIA. Přestup právě v Kyjevě. Původně jsme měli mít na přestup 5 hod.dnes po úpravě letu máme jen 1 hod 20 min. Dá se to stihnout, pokud poletí letadlo z PRG včas? Díky Jana

před 25 dny
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 3452 komentářů
 • Poslat zprávu

Ahoj, s přehledem :) V Kyjevě se dá stihnout i mnohem kratší přestup.

Přidat odpověď
před 25 dny
Avatar uživatele pajaczeplayer
pajaczeplayer
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 6 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-06-13T07:11:56+02:00)

Ahoj, bude mi na Boryspil stačit boarding pass uložený v mobilu?

Poletíme s UIA do Prahy. Díky.

před 2 měs

Stačí bohatě, zakázat otáčení a zapnout prohlížení v mobilu, kde krásně vyběhne čárový kód.

před 2 měs
Avatar uživatele Lukáš
Lukáš

My jsme měli letenky taky jen v mobilu, a úplně v pohodě. Že můžete mít boarding pass i v mobilu, máte i ofiko na stránkách letiště :-)

Přidat odpověď
před 2 měs

Dobrý den, jak je to s výběrem peněz z bankomatu? Vyplatí se? případně je nutné mít v Kyjevě vůbec hotovost?

před 2 měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 3452 komentářů
 • Poslat zprávu

Dobrý den, poplatky u ukrajinských bank za výběr se pohybují mezi 30 a 50 hřivnami. Myslím, že se vyplatí víc než směna ve směnárně. Hotovost se vyplatí - minimálně kvůli MHD.

před 2 měs
Avatar uživatele Lukáš
Lukáš
 • Přidal se před 3 měs
 • Napsal 4 komentáře
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-06-18T15:21:18+02:00)

Mám účet u Monety, kde je výběr z jakéhokoliv bankomatu v zahraničí zdarma. Vybral jsem si několikrát, a neplatil jsem žádné poplatky. Kurz byl takto i lepší než ve směnárně. Určitě doporučuji i hotovost. Několikrát se nám stalo, že nebrali karty, protože jim nefungoval terminál apod.

Přidat odpověď
před 2 měs
Avatar uživatele Lukáš
Lukáš
 • Přidal se před 3 měs
 • Napsal 4 komentáře
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-05-22T13:30:46+02:00)

Laudamotion momentálně přilétá na osamocený terminál F (je malý), který je k hlavnímu terminálu D vzdálený cca 20 minut pěšky. Mezi terminály F a D jezdí v půl hodinových intervalech zdarma shuttle bus. Zastávka u F je hned nalevo. Pak jsme využili do centra vlak za 80 hřiven, lístek se kupuje u paní v budce na zastávce. Lze platit i kartou. Výměnu peněz (dolary nebo eura) doporučuji až ve městě, lepší kurz. Směnárny jsou všude. Nám v centru vyměnili za 0,89 Kč za hřivnu (z dolaru), na hlavním nádraží za 0,93 Kč. Při platbě kartou v obchodě to aktuálně počítá kurz 0,87 Kč za 1 hřivnu (Airbank). Jinak metro stojí aktuálně 8 hřiven, buď si koupíte žeton za hotové peníze (nelze kartou), který pak vhodíte do turniketu, nebo platíte kartou až u turniketu, který vás pustí dovnitř areálu metra. Maršrutka nás stála 8 hřiven, některé jsou i za 5, platba hotově u řidiče, lístek nedostanete. Klasický autobus 8 hřiven. V každém autobuse uprostřed sedí průvodčí v červené vestě, u které se kupuje lístek (hotově, nemusíte mít přesně), který pak označíte ve strojku (mechanicky). Do autobusů chodí i revizoři.

před 3 měs
Avatar uživatele J0x
J0x

Jízdenku na vlak lze koupit i kartou v automatu. Automat je i v terminálu D vpravo od východu.

Ne všechny maršrutky stojí 8 hřiven.

Jízdenky na metro lze koupit i v automatech, ale ty berou jen desetihřivnové bankovky.

Směnárny v příletové i odletové hale mají strašné kurzy, až na jednu, tu nejvzdálenější od východu z terminálu D, ale samozřejmě kurzy ve městě jsou ještě lepší.

před 3 měs
Avatar uživatele Lukáš
Lukáš

Díky za doplnění :-)

Přidat odpověď
před 3 měs

z Krakova OW v sezoně 1500kč s Yanair,z letiště ODS do města jezdí každých 20min před halou trolejbus 5hřiven,pomalu,ale dojede k hl.nádraží,tzn.kvalita východní,pro ty kteří nespěchají,

před 9 měs
Avatar uživatele eremi
eremi
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 390 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-11-21T06:58:48+01:00)

A vysvětlení proč píšeš do průvodce k letišti KBP info k letišti ODS, to znamená úplně mimo mísu, máš???

Přidat odpověď
před 9 měs

Caute,

prosim vas treba si na stranke skybus zakupit teraz tickets alebo kludne aj na letisku alebo teda v autobuse.

dakujem

před 11 měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 3452 komentářů
 • Poslat zprávu

Je to vlastně klasická forma MHD, takže lístky koupíte v autobuse, online to ani nelze :) Normálně nastupte dovnitř, posaďte se a před odjezdem uličkou projde řidič, který vybírá peníze.

před 11 měs

Dakujem velmi pekne

Přidat odpověď
před 11 měs
cali
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 818 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-08-07T00:08:25+02:00)

Aktuálně z Boryspilu - fronta na boarding do Prg, chodí ženské s váhou a váží příruční zavazadla (7 kg v tom nejnižším tarifu). Měl jsem 8,4 kg, řekl jsem, že tam mám vodku z Duty free a power banku, tak daly pokoj... Zažil jsem to s nimi poprvé.

před rokem
Avatar uživatele J0x
J0x

V pondělí v ODS ani v úterý v KBP jsem si žádné kontroly příručních zavazadel nevšiml.

Avatar uživatele J0x
J0x

Do města jezdí i bus č. 322, ale je na něm taky napsáno SkyBus. Vypadá to ale, že jezdí rovnou na nádraží.

před rokem
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 3452 komentářů
 • Poslat zprávu

Však 322 = Skybus :) Doplněno do textu.

před rokem
cali

Uber aktuálně ca. 250 UAH.

před rokem
Avatar uživatele J0x
J0x

Aha, já si toho čísla na jednom busu všiml a na druhém ne. :)

Aktualizace ceny autobusového spojení KBP - hl.nádraží (metro Vokzalna): 100,-UAH (žeton na metro 5,-UAH)

Absolvováno 2.3.2018. J.

před rokem
David Eiselt

Díky :)

před rokem
Avatar uživatele J0x
J0x

Na Charkovskou 60.

Zdravím, na Boryspilu přestupuji a během přestupu se chci podívat do Kyjeva. Pravděpodobně u sebe budu muset mít i odbavené zavazadlo, ve kterém mám během cest nůž, jaký je na ukrajině v současnosti přístup k nožům? Nerad bych o něj během následného odbavení přišel, díky

Odpovědět
před rokem
tonic

ak sa zadari, tak do konca roku 2018 by mohol premavat aj vlak

https://www.ukrinform.ua/rubric-...-roku.html

před rokem
Avatar uživatele J0x
J0x

Doufám, že to stihnou aspoň do příštího jara, to už by se mi docela hodilo. :)

před rokem
Avatar uživatele vlasta
vlasta

Od 30.11. už jezdí express

https://itc.ua/news/kyiv-boryspi...fitsialno/

Snad přes počáteční porodní bolesti vydrží jezdit a za pár měsíců se s ním svezu.

Přidat odpověď
před 9 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 19 dny
Navrhni úpravu