Beskydy

Doprava v Beskydech

Autem

Nejjednodušší způsob, jak se pohybovat mezi jednotlivými městy i k výchozím bodům a parkovištím pod vrcholy, je jednoznačně autem. Dostanete se s ním téměř všude, ale většina vrcholků má již v údolí značku zákaz vjezdu všech motorových vozidel. Proto prosím udělejte dobrou věc pro své zdraví i pro přírodu a vyjděte si nahoru po svých. Na některých místech můžete narazit na neplacená parkoviště – například pod Prašivou nebo pod Lysou horou. Placená parkoviště najdete například na Starých Hamrech nebo v Rožnově pod Radhoštěm. Dbejte také na to, že v zimních měsících jsou na mnohých místech povinné, ale hlavně opravdu potřebné sněhové řetězy!

Vlakem

Vlak vám v Beskydech poslouží jako skvělý přibližovací prostředek k cílovým místům vašich výletů. Vlaková nádraží najdete ve Frýdku-Místku, Ostravici, Frýdlantu nad Ostravicí i na dalších turisticky významných místech. Odtud se můžete vydat dále autobusy či pěšky a pokračovat po turistických značkách. Mapu železničních tratí v Moravskoslezském kraji najdete na:

Autobusem

Autobusové zastávky zde najdete ve městech, vesnicích i u turisticky zajímavých míst. Můžete využít i speciální nabídky autobusů, které například v letních měsících přepravují turisty na vrchol Lysé hory i s průvodcem. Pokud jste milovníky cyklistiky, ale chtěli byste si trasu někde zkrátit, tak se vám nabízí i speciální cyklobusy.

 

Chystáš se do Beskyd?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 11. 01. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.