Beskydy

Ubytování v Beskydech

Kde se ubytovat v Beskydech

Kde je nejlepší složit hlavu? Závisí hodně na tom, jakým směrem se budete chtít vydat a jaké kouty Beskyd budete chtít prozkoumat.

Dobré by bylo najít si něco ve středu všeho dění, tedy místo, odkud můžete vyrazit na všechny strany a nic nebudete mít moc daleko. Ideální je proto okolí Frýdku-Místku a Frýdlantu nad Ostravicí – obě města jsou skvělou branou do hor i za památkami.

Zvolit můžete i oblast Frenštátu pod Radhoštěm, odkud se za chvilku dostanete například na Pustevny a vrchol Radhošť.

Pokud byste chtěli na jednu noc něco speciálního, tak můžete využít možnost ubytovat se přímo na Lysé hoře v Bezručově chatě. Velmi oblíbené je také rekreační centrum Sepetná, které se nachází přímo pod Lysou horou. Ve Frýdku-Místku můžete složit hlavu v Penzionu Hrad, kde najdete tematické středověké ubytování i s restaurací, kde se najíte pouze při světle svíček. Pokud byste vyrazili vlastním vozidlem, tak u vodní nádrže Olešná najdete i autokemp, kde je v létě velmi příjemná atmosféra i zázemí služeb.

Ceny

V celé turistické oblasti Beskyd najdete širokou škálu možného ubytování. Vybrat si můžete z romantických turistických chat, luxusních hotelů, rodinných penzionů i soukromých nabídek pokojů a bytů přes airbnb.

Ceny se pohybují od 250 Kč za noc na airbnb až do několika tisícovek za horské chaty a lepší hotely. Průměrně se cena pohybuje okolo 500 Kč za osobu na noc. Vzhledem k velkému nárůstu zájmu turistů bychom doporučili určitě včas a dopředu provést rezervaci, zvláště pokud byste plánovali návštěvu v hlavní turistické sezoně.

Chystáš se do Beskyd?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 11. 01. 2022
Navrhni úpravu

Vyhledej si svůj hotel v Beskydech. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.