Lego House detail

Doprava v Billundu

Billlund není rozlehlé město a pokud budete bydlet v okolí Legolandu a centra města, nemusíte si s dopravou absolutně lámat hlavu. Všude máte docházkovou vzdálenost do 5 minut.

Autobusy

Město obsluhují příměstské autobusové linky, které jezdí z centrální stanice poblíž LEGO House zvané Billund Centret. Jedou okolo Legolandu na letiště a pak pokračují dál do okolních měst.

Velmi často jsou cestovatelé ubytovaní v hotelu Zleep Hotel u letiště. Odtud je možné dojít k Legolandu pěšky - vzdálenost 2,5 kilometru vám zabere necelou půl hodinku. Počítejte ale také s tím, že budete celý den na nohou a proto je vhodné využít autobusu od letištního terminálu.

Hledej levné hotely v Billundu

Využijete linek 119 a 144. Střídají se, proto nebudete čekat víc jak 20 minut na odjezd.

Jízdenky

Jízdné se hradí dle pásem. Z letiště do Billundu jsou pásma 2. Jízdné na dvě pásma stojí:

  • 24 DKK dospělého
  • 12 DKK dítě do 15 let

Lístek si musíte zakoupit předem nebo v hotovosti v autobusu. Pokud hotovost nemáte, na letišti je terminál, který bere karty. Lístek je však platný od zaplacení a neposlouží pro cestu zpět. Stáhněte si aplikaci Sydtrafik Mobilbillet app - najdete jak v App Storu, tak Google Play.

Užitečné odkazy:

Půjčení auta

Pokud plánujete výlety i mimo město nebo tu pobývat déle, je vhodné si půjčit auto. Autopůjčovny na letišti Billund BLL jsou relativně levné a auto si tu půjčíte za 500 - 800 Kč na den.

Chystáš se do Billundu?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 06. 11. 2023

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.