Lego House detail

Ubytování v Billundu

V Billundu samotném a jeho nejbližším okolí naleznete pouze 12 ubytovacích zařízení. Téměř polovina z nich je součástí Legolandu.

Ubytování v Legolandu

Pokud chcete dětem dopřát opravdový zážitek se vším všudy, musíte zvolit ubytování v hotelech provozované Legolandem. Na výběr jsou 3 typy ubytování:

Hotel Legoland je přímo propojen se zábavním parkem a nabídne autentický kostičkový zážitek. Hotel se nachází uvnitř areálu.

Castle Hotel naopak nabídne pohádkovou říši rytířů, princezen a draků. Hrad ve kterém hotel sídlí je vidět už z dálky a je vzdálený pouze přes silnici od vstupu do Legolandu.

Hledej levné hotely v Billundu

Nutno dodat, že si za obě ubytování dost připlatíte. Dvoulůžkový pokoj vás vyjde na 200 EUR a rodinný se čtyřmi postelemi na 400 EUR za noc.

Levnější variantou je vesnička Legoland Village. Nachází se pod Lalandií a asi 300 metrů od Legolandu.

Na velkém prostranství tu jsou umístěné pirátské pokoje až pro 8 lidí - Pirate's Inn Motel a dřevěné kabiny (chatky) s až třemi místnostmi - Wilderness Barrels and Cabins. Tématicky laděné chatky najdete i ve stylu NINJAGO a divokého západu.

Toto ubytování se hodí jen v letních teplých měsících a připomíná české kempy.

Ceny jsou jen mírně nižší, než v případě hotelu Legoland, který bývá ale často dopředu vyprodán.

Skvělé hotely mimo Legoland

Nezoufejte, pokud na vás nevyšlo místo ve výše vypsaném ubytování. V blízkém okolí a docházkové vzdálenosti se nachází 3 skvělé hotely, které nabídnou hezké pokoje s „normální“ cenou.

Zleep Hotel Billund (doporučujeme) - je moc pěkný hotel u letiště. Nabídne pokoje až pro 4 osoby a ceny se pohybují okolo 3 300 Kč na noc včetně vydatné snídaně, která obsahuje slané i sladké pečivo, čerstvá vajíčka, salámy, šunky, výběr ze 4 druhů sýrů, ovoce a zeleninu. Káva, několik typů mlék a džusy jsou samozřejmostí. Od hotelu můžete dojít pěšky k Legolandu. Jde se po asfaltové stezce vedle silnice 2,5 kilometru. což vám zabere necelou půl hodinku. Případně využijte autobusy z letiště za 24 DKK. K večeři sem dováží nedaleká pizzerie (menu je na recepci) nebo si skočte na terminál do kavárny na teplou bagetu.

4* Hotel Propellen - pouhých 300 metrů od Legolandu i Lalandia se nachází tento čtyřhvězdičkový hotel, který je alternativou k vyprodaným pokojům v Legolandu. Za necelých 5 tisíc za pokoj získáte krásné ubytování s vnitřním bazénem, ale bez snídaně.

4* Hotel Svanen Billund - trochu dále od bran Legolandu, ale blíže k centru města a třeba LEGO House leží hotel Svanen. Ubytování bude znovu krásné a čisté, ale při ceně 4 000 Kč za pokoj se snídaní. Děti do 12 let jsou zdarma.

Jak ušetřit na ubytování?

Pokud plánujete pobývat v okolí Billundu delší dobu, vyplatí se na letišti půjčit auto a zapátrat po ubytování mimo Billund. Ceny v oblasti do půl hodiny jízdy hravě klesají i pod 2 000 Kč za pokoj a noc pro dvě osoby.

Pokud plánujete pouze jednodenní návštěvu parku Legoland, vyplatí se zkusit štěstí a podívat se na balíčky zahrnující jednodenní vstupné do Legolandu a ubytování v jednom z výše uvedených hotelů.

Kapacity bývají omezeny a často vyprodány a sleva je zhruba 1 000 Kč na pobyt. Pokud plánujete dvě návštěvy parku během pobytu, vyplatí se koupit ubytování samostatně a poté dvoudenní vstupenku do parku - viz ceník v Legolandu.

Chystáš se do Billundu?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 06. 11. 2023

Vyhledej si svůj hotel v Billundu. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.