Lego House detail

5 míst co vidět v Billundu

LEGO House

Místo

Lego House budova

LEGO House je dům kostek stvořen pro hravé duše. Na ploše 12 000 metrů čtverečních najdete přes 25 milionů jednotlivých dílků Lega ať už v podobě jednotlivých exemplářů, historických produktů z dílny Lego nebo volných kostek určených pro hraní a tvoření.

Samotná stavba připomíná stavebnici z Lega, neboť je tvořena 21 bloky s 9 různě barevnými terasami. Na terasách najdete vždy tématicky pojaté herní hřiště pro děti. Prozkoumejte mořské dno, vzlétněte horkovzdušným balónem, svezte se na velbloudovi nebo se vysvoboďte z útrap chobotnice.

Tato venkovní část je volně přístupná a zdarma.

Vnitřní prostory jsou rozděleny do několika zón.

Zážitkové zóny

Zážitkové zóny v podobě  Modré, Zelené, Červené a Žluté zóny jsou určeny pro děti:

  • Modrá zóna - vytvořte si robota, který se bude starat o včelí úl nebo postavte nejrychlejší závodní auto. Pokud máte více času, navrhněte urbanistický plán města a sestavte ho.
  • Zelená zóna - vydejte se do světa filmu a odhalte tajné příběhy jednotlivých Lego světů. Co také navrhnout vlastní lego figurku?
  • Žlutá zóna - přidělejte rybě ruce nebo kola, v kreativitě se v této zóně meze určitě nekladou. Sestavte květiny, hmyz a nechte jej poletovat uprostřed džungle.
  • Červená zóna - představte si obrovský vodopád a barvu oceánu. Jak by dle vás vypadal? Vytvořte svůj vlastní umělecký kousek s tunami volných kostiček

Umělecká galerie

Vrchol všech fanoušků Lega. Ty největší a nejúžasnější tvorby jsou umístěny v této galerii. Obří dinosauři, auta, stroje i nestvůry. Co vše dokáže LEGO fanoušek vymyslet a sestavit z kostiček?

Historická sbírka

Oficiální Lego muzeum. Objevte historii vzniku jedné z legendárních stavebnic a podívejte se na modely, které na cestě do síně slávy Lego provázely.

Otevírací doba a vstupné

Na rozdíl od Legolandu můžete do Lego House zavítat po celý rok.

Obvykle je otevřeno od 10:00 do 19:00 s tím, že během zimy se otevírací doba zkracuje do 17:00 a některý dny je dokonce i zavřeno. Zkontrolujte si otevírací dobu zde: legohouse.com/opening-hours.

Vstupné činí v zimě 209 DKK a v sezóně 239 DKK. Děti do 2 let jsou zdarma a je vhodné vstupenky zakoupit dopředu on-line na stránce legohouse.com/tickets.

Pokud vás zajímají jen exponáty, využijte nabídky Late arrival, tedy pozdního příchodu. Po 15:00 je vstupné za 169 DKK a lze jej zakoupit pouze on-line.

Chystáš se do Billundu?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 19. 03. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.