Zpět na seznam míst co vidět v Billundu
Lego House budova

LEGO House

LEGO House je dům kostek stvořen pro hravé duše. Na ploše 12 000 metrů čtverečních najdete přes 25 milionů jednotlivých dílků Lega ať už v podobě jednotlivých exemplářů, historických produktů z dílny Lego nebo volných kostek určených pro hraní a tvoření.

Samotná stavba připomíná stavebnici z Lega, neboť je tvořena 21 bloky s 9 různě barevnými terasami. Na terasách najdete vždy tématicky pojaté herní hřiště pro děti. Prozkoumejte mořské dno, vzlétněte horkovzdušným balónem, svezte se na velbloudovi nebo se vysvoboďte z útrap chobotnice.

Tato venkovní část je volně přístupná a zdarma.

Vnitřní prostory jsou rozděleny do několika zón.

Zážitkové zóny

Zážitkové zóny v podobě  Modré, Zelené, Červené a Žluté zóny jsou určeny pro děti:

  • Modrá zóna - vytvořte si robota, který se bude starat o včelí úl nebo postavte nejrychlejší závodní auto. Pokud máte více času, navrhněte urbanistický plán města a sestavte ho.
  • Zelená zóna - vydejte se do světa filmu a odhalte tajné příběhy jednotlivých Lego světů. Co také navrhnout vlastní lego figurku?
  • Žlutá zóna - přidělejte rybě ruce nebo kola, v kreativitě se v této zóně meze určitě nekladou. Sestavte květiny, hmyz a nechte jej poletovat uprostřed džungle.
  • Červená zóna - představte si obrovský vodopád a barvu oceánu. Jak by dle vás vypadal? Vytvořte svůj vlastní umělecký kousek s tunami volných kostiček

Umělecká galerie

Vrchol všech fanoušků Lega. Ty největší a nejúžasnější tvorby jsou umístěny v této galerii. Obří dinosauři, auta, stroje i nestvůry. Co vše dokáže LEGO fanoušek vymyslet a sestavit z kostiček?

Historická sbírka

Oficiální Lego muzeum. Objevte historii vzniku jedné z legendárních stavebnic a podívejte se na modely, které na cestě do síně slávy Lego provázely.

Otevírací doba a vstupné

Na rozdíl od Legolandu můžete do Lego House zavítat po celý rok.

Obvykle je otevřeno od 10:00 do 19:00 s tím, že během zimy se otevírací doba zkracuje do 17:00 a některý dny je dokonce i zavřeno. Zkontrolujte si otevírací dobu zde: legohouse.com/opening-hours.

Vstupné činí v zimě 209 DKK a v sezóně 239 DKK. Děti do 2 let jsou zdarma a je vhodné vstupenky zakoupit dopředu on-line na stránce legohouse.com/tickets.

Pokud vás zajímají jen exponáty, využijte nabídky Late arrival, tedy pozdního příchodu. Po 15:00 je vstupné za 169 DKK a lze jej zakoupit pouze on-line.

  • Naviguj: 55.7306, 9.11491

Další místa v Billundu

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 7 dny
Navrhni úpravu