Lego House detail

5 míst co vidět v Billundu

Legoland

Místo

Legoland Billund

Hlavní atrakcí dánského Billundu je Legoland. Brány tohoto zábavního parku začaly rozdávat radost dětem i dospělým již 7. června 1968. Dnes jej navštíví na 2 miliony hostů každý rok. Jedná se o vůbec nejstarší a první Legoland na světě.

Dostanete se sem krátkou chůzí nebo ještě rychlejší jízdou autobusem z letiště Billund.

Jaké atrakce tu najdete?

Pokud jste ještě nikdy v žádném Legolandu nebyli, možná tápete, co je vlastně obsahem takového zábavního parku.

Jedná se o typicky klasický zábavní park plný horských drah jak pro děti. tak i ty starší a nejrůznějších atrakcí. Legoland je typický tím, že tu najdete spoustu postaviček a strojů vystavěných z lega a celý park je pojat tématicky do pestrobarevných kostiček.

Celý areál je rozdělen do několika sekcí:

 • Miniland - rozlehlé, ale za to miniaturní městečko se pyšní nejen malými domky podél kanálů, ale i hýbajícími se atrapami v podobě letadel na letišti, vláčků, lodiček nebo třeba raketoplánu. Samozřejmě z Lega.
 • Duplo Land - pro ty nejmenší je tu připraven hezký park plný prolejzaček, skluzavek a atrap nemocnice, policejní stanice či farmy s traktorem.
 • Legoredo Town - typické westernové městečko je plné obchůdků a kaváren, kovbojů a jedné z nejrychlejších horských drah jestřábem. Vyrýžujte zlato, svezte se na kajaků (ideálně v teplém počasí) a nenechte se oloupit bandity.
 • Polar Land - teplé oblečení není podmínkou. Bohatě vás zahřeje jedna z největších horských drah v Legolandu. Sedněte si před akvárium plné tučňáků a vybalte svačiny před pokračováním dále.

Mnohem více atrakcí na vás čeká v sekcích NinjaGo World, The Lego Movie World, Knight's Kingdom, Pitate Land či Adventure Land. Součástí parku je i prosto plný videoher Nintendo nebo podmořský svět s 4D kinem a samozřejmě živými podmořskými tvory.

Detailně si obsah Legolandu prozkoumejte na stránkách legoland.dk/explore nebo na této mapě.

Vstupenky a otevírací doba

Je potřeba počítat s vyšším vstupným. Na druhou stranu jsou poté již veškeré atrakce bezplatné.

 • 1 denní vstupné stojí 329 DKK
 • 2 denní vstupné stojí 478 DKK
 • celoroční mimosezónní permanentka za 499 DKK
 • celoroční permanentka za 649 DKK (děti mají občerstvení zdarma, 50 % sleva na vstupy do Lego House)

Vstupenky zakoupíte na konkrétní den on-line na legoland.dk/tickets. V případě dvoudenní vstupenky zvolíte první den a další musíte využít do 7 dní. Děti do 2 let jsou zdarma.

Park je otevřen od začátku dubna do konce října s tím, že na začátku a na konci sezóny je otevřen převážně pouze o víkendu a na základě počasí se otevírací dny mohou rozšířit o březen a listopad.

Brány se otevírají vždy v 10:00 a zavírají v závislosti na konkrétním měsíci od 18:00 do 20:00.

Zkontrolujte si dny, kdy mají otevřeno, na legoland.dk/opening-hours.

Ceny občerstvení

Pokud jste si nezabalili svačinu, mohou vás zajímat i ceny občerstvení uvnitř Legolandu.

Počítejte se stejnými částkami, které známe z domova, jen se jedná o dánské koruny.

Najdete tu jak stánky s hotdogy, tak i fastfood či restauraci. Po parku je několik kaváren i automatů na pití.

 • hotdog - 69 DKK
 • menu ve fast foodu - 129 DKK
 • pití z automatu - 30 DKK

Hotely v Legolandu

Pokud spojíte příjemné s užitečným, dostáváte zážitek na zcela jinou úroveň. Dopřejte svým nejmenším i hotelový zážitek díky autentickým hotelům. Na výběr máte pokoje z Lega nebo v útrobách hradu:

Jak při návštěvě Legolandu ušetřit?

Na stránkách Legolandholidays.dk najdete i možnost zakoupit balíčky zahrnující pobyt v hotelu a vstupenku do parku. Oproti předchozím letům už není tato možnost tolik výhodná a v závislosti na vašem rozplánování dní v Billundu může být i paradoxně nevýhodná.

Balíček se vyplatí tehdy, kdy plánujete strávit v Legolandu skutečně jen jeden den. V takovém případě ušetříte přesně 1 000 Kč (nezávisle na počtu osob a dětí) během pobytu. Chcete-li ale využít dvoudenní návštěvy parku, vyplatí se koupit ubytování a vstupenky zvlášť.

Chystáš se do Billundu?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 19. 03. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.