Marsa Alam - pláž a dveře

Počasí v Marsa Alam a kdy sem jet

Počasí v Marsa Alam

Marsa Alam je celoroční destinací vhodnou k odpočinku a koupání v moři. Leží na jihu Egypta, což Marse dodává pouštní charakter podnebí, který se projevuje především velmi vysokými teplotami během léta a prakticky nulovými srážkami.

 

Hledáte levné zájezdy do Marsa Alam?

Během roku tu panují pouze tři roční období. Všechny bychom ale mohli v našem měřítko nazvat létem.

Mírná zima od listopadu do března je typická vlhkým a teplým vzduchem doprovázeným větrem z pouště, který sílí nejvíce na přelomu března a dubna a nazývá se mu chamsín. Teploty v těchto měsících nespadají pod 20 °C.

Mírné léto od dubna do června je jako stvořené pro ideální letní opalovačku u Rudého moře. Teploty v tomto období dosahují standardně k 30 °C, ale nejdou do extrému.

Horké léto v Marse panuje od července do začátku října, kdy není výjimkou teplota vzduchu nad 40 °C a teplota moře se přibližuje k 30 °C. Takto extrémní teploty ale kompenzuje vánek od Rudého moře, který pocitově na teplotě ubírá. Pozor ale na přímé sluníčko, které velmi snadno a rychle může způsobit na nechráněné pokožce popáleniny.

Marsa Alam během roku

Počasí v lednu

Marsa v lednu je vhodná ke kombinování pobytu u moře či hotelového bazénu s výlety do vnitrozemí. Průměrné teploty se pohybují mezi 20 a 24 °C. Neprší a moře tu má v průměru vynikající teplotu 22 °C.

Počasí v únoru

Únor se příliš od ledna neliší. Teploty kolísají taktéž v úrovni 20 - 24 °C, přeháňky v první polovině roku nejsou a vítr je stále mírný. Navyšovat na síle může maximálně v posledním týdnu února. Moře má stále příjemných 22 °C.

Počasí v březnu

Březen je nepochybně spojen s foukáním chamísnu - větru z vnitrozemí a pouště. Nebojte se ale, většina hotelů je stavěna tak, že proti větru vás chrání budovy a i tak není nikterak silný, jako je tomu třeba v případě počasí na Kapverdách.

Teploty v březnu začínají stoupat a můžete očekávat 25 až 27 °C. Moře se ještě chvíli musí nahřát, proto má stále okolo 22 ° a 23 °C.

V následujících letech bude na přelom března a dubna připadat muslimský svátek Ramadán.

Počasí v dubnu

Duben v Marsa Alam je ve znamení přelomu egyptské zimy a mírného léta. Teploty už atakují u nás letní teploty a vítr ustává.

Průměrně tu je v dubnu 27 až 30 °C a moře má stále 23 °C.

Počasí v květnu

Letní teploty panují v Egyptě od našeho brzkého jara. V květnu proto poletíte k moři s tím, že tu na vás bude čekat 28 až 33 °C ve stínu, azurové nebe bez mráčků a teplota moře se konečně po teplých měsících začíná projevovat. Teplota vody v květnu v Marse bude okolo 24 a 25 °C.

Počasí v červnu

Červen v Egyptě a především na jihu v Marsa Alam už je tropickým měsícem. Teploty tu během dne stoupají k 38 °C a není výjimkou, že během teplých dní vystoupají i nad čtyřicítku.

Kvalitní opalovací krém začíná být nezbytný. Moře už je příjemné i pro teplomily, neboť má 26 °C a koncem června i 27,5 °C.

Počasí v červenci

Červenec je ideální pro opravdové milovníky horkých dnů. Průměrné denní teploty se jen tak tak drží pod 40 °C a je pravidlem, že během poledne i tuto hodnotu překonají.

Pobyt u moře nebo v bazénu tyto teploty kompenzuje a vám tak ani nepřijde, že je tu enormní horku.

Určitě se dobře namažte a především dětem chraňte pokožku koupacími tričky chránícími proti UV záření.

Moře je teplé a dosahuje svého teplotního maxima během roku, kdy průměrně u pláže naměříte 28 °C ve vodě.

Počasí v srpnu

O špetku teplejší, ale ve výsledku jinak neměnné počasí panuje i v srpnu. Zatímco v červenci se dalo jít do moře svlažit, v srpnu už tomu tak nebude.

Přes den je v Marse během srpna taktéž okolo 36 až 40 °C a moře je místy jako kafe. Především při chůzi do vody můžete narazit na místa, kde se voda tolik neobměňuje a opravdu vás prohřeje. Po 5 metrech od pláže je voda už znovu příjemná, ale stále teplá s 28 °C.

Počasí v září

Pokud nejste limitováni letními prázdninami, určitě do Egypta vyrazte i s dětmi v září. Teploty už nejsou tak extrémní a dovolenou u moře si tu užijete o to víc.

Průměrné teploty v září jsou 32 až 36 °C a voda je z léta vyhřátá až až. Moře v září má 27 °C.

Počasí v říjnu

Říjen je v Marse spojen s koncem extrémních veder a příchodem zimy. Teploty jsou stále nad třiceti stupni Celsia mezi 30 až 33 °C a voda má v říjnu 26 °C.

Počasí v listopadu

Listopad, respektive jeho prvního polovina, je posledním měsícem kdy si můžete užít ještě horké dny v Egyptě. Postupně totiž během listopadu v Marsa Alam klesnou teploty pod 30 °C a ustálí se na listopadovém průměru 26 až 30 °C.

Moře je ale dostatečně vyhřáté a má přes 25 °C.

Hledáte levné zájezdy do Marsa Alam?

Počasí v prosinci

Vánoce v Marsa Alam lákají nejednu rodinu a cestovatele. Počítejte s chladnějšími nocemi, ale stále skvělými teplotami během dne. Bude tu průměrně 25 °C.

Občasné mráčky na nebi vám vykompenzuje moře, které bude mít příjemných 23 °C.

Tabulka teplot během roku

Marsa Alam -

Měsíc
Počasí
Vzduch
leden
polojasno
24 °C
únor
polojasno
25 °C
březen
větrno
25 °C
duben
větrno
28 °C
květen
jasno
29 °C
červen
jasno
32 °C
červenec
jasno
34 °C
srpen
jasno
36 °C
září
jasno
32 °C
říjen
jasno
29 °C
listopad
polojasno
29 °C
prosinec
polojasno
26 °C

Kdy jet do Marsa Alam

Do Marsa Alam se cestuje po celý rok. Záleží jen na vás, jak moc vysoké teploty jste ochotni snášet a kdy můžete během roku cestovat.

Za odpočinkem a výlety se do Marsa Alam vydejte v zimě. Ideálně od listopadu do března.

S rodinnou jsou vhodné jarní a podzimní měsíce. Dětem samozřejmě vadit nebudou ani letní prázdniny v červenci a srpnu. Počítejte ale s opravdu vysokými teplotami a proto dbejte na pitný režim a ochranu pokožky.

Hledáte levné zájezdy do Marsa Alam?

Pokud si přibalíte koupací tričko, děti vám v moři vydrží klidně celý den. To má totiž během léta stabilně teploty okolo 28 °C.

Léto si užijí také milovníci potápění.

Chystáš se do Marsa Alam?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 03. 11. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.