Zpět na seznam míst co vidět na Galapágách
Ptáci galapágy

Isla Bartolomé

  • Odjezd: 6:00 hod. 
  • Návrat: 17:00 hod. 
  • Cena: 225–275 dolarů 

Rozlohou maličký ostrov Bartolomé (pouze 1 km2) na nachází na severovýchod od Santa Cruz v blízkosti ostrova Santiago. Stejně jako při plavbě na Seymour Norte vás smluvená agentura dopraví nejprve na sever ostrova Santa Cruz ke kanálu Itabaca, kde se nalodíte na jachtu. Po vylodění na ostrově po dřevěném chodníku vystoupáte do výšky 115 metrů nad mořem, tady se vám naskytne jeden z nejdramatičtějších panoramatických výhledů Galapág na ostrov Bartolomé, jeho slavný hrot Pináculo a na část ostrova Santiago.

Po výstupu na vyhlídku sestoupíte na Jižní (Playa Sur) a Severní pláž (Playa Norte) ostrova. Na Jižní pláži je koupání zakázáno, ale budete si ho spolu se šnorchlováním moci užít na Severní pláži. Pod mořskou hladinou je možné zahlédnout žraloky modré (tintoreras), mořské tučňáky, lachtany, ryby, rejnoky a mořské želvy. Po šnorchlování vyrazíte zpět na ostrov Santa Cruz.  

Výlet zahrnuje služby průvodce ve španělštině a angličtině, oběd a výbavu na šnorchlování. Obzvlášť při zpáteční cestě to s jachtou hodně hází a oběd je těžké udržet v žaludku. Pokud trpíte nevolnostmi, vezměte si včas prášek! 

  • Naviguj: -0.284559, -90.5498

Další místa na Galapágách

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal tým portálu Cestujlevne.com
Poslední aktualizace před 3 měs
Navrhni úpravu