Ptáci galapágy
Galapágy

24 míst co vidět na Galapágách

Isla Santa Cruz (neboli Indefatigable)

Čtvrť

Ptáci galapágy

Ostrov (španělsky isla) Santa Cruz je ze všech galapážských ostrovů nejobydlenější a také „nejcivilizovanější“. Jedná se o 2. největší ostrov (téměř 1.000 m2). Pro většinu turistů se stává Santa Cruz a jeho hlavní město Puerto Ayora výchozím bodem pro další výlety na ostrovech.

Nejpřitažlivější částí tohoto ostrova je samozřejmě jeho pobřežní část, půlden můžete věnovat i návštěvě vnitrozemí. Domluvte se se s některým z taxikářů, který s vámi níže popsaná místa za 30–40 dolarů projede. Jde o nejekonomičtější a nejrychlejší způsob.  

Los Gemelos:

Los Gemelos neboli Dvojčata jsou dvě vulkanické prolákliny způsobené poklesem půdy po sopečných erupcích. Udělají na vás dojem svou rozsáhlostí a hloubkou. Dá se u nich zastavit na rychlé foto.  

Rezervace El Chato a Rancho Primicias:

V těchto přírodních rezervacích, které se nachází hned vedle sebe, můžete pozorovat prehistoricky vzhlížející želvy sloní rodu chelonoidis porteri, což je endemický druh ostrova Santa Cruz. Želvy, které zde žijí ve svém přirozeném prostředí, mají tmavý oválný krunýř dlouhý přes 1 metr. Rezervace se nachází asi 20 km od Puerto Ayora, vstupné do každé činí 3 dolary a zahrnuje také vstup do lávových tunelů, které si můžete projít. V rezervaci najdete také restauraci a obchůdek s dárkovými předměty.  

Chystáš se na Galapágy?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 21. 08. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.