Ráj pro milovníky přírody

Ekvádor je jihoamerický stát ležící na rovníku, jehož široké surfařské pláže omývá Tichý oceán. Na severu sousedí s Kolumbií a jihovýchodní hranici sdílí s Peru. Ekvádoru patří souostroví Galapágy, které se nachází asi 1.000 km západně od ekvádorského pobřeží.  

Ačkoli rozlohou patří k malým jihoamerickým státům, je Ekvádor místem s jednou z největších biodiverzit na světě. Na území o rozloze asi 3 Českých republik najdeme překrásné pacifické pláže, andské pěti- a šestitisícovky pokryté sněhem i divokou amazonskou džungli. Souostroví Galapágy je světovým fenoménem proslulým zvláštními živočišnými druhy, které žijí pouze na těchto ostrovech (tzv. endemité). Přírodní krásy tohoto u nás stále ne tolik navštěvovaného státu v kombinaci s koloniální architekturou horských měst chráněných UNESCO a kulturní rozmanitostí nadchne i ty nejnáročnější cestovatele. 

Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš na letišti s pasem platným alespoň 180 dní.
Hlavní sezóna
Záleží na oblasti
Rozmanitou zemi lze navštívit celoročně. Podle toho, kam máte namířeno.
Letenky od
19 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 2x do roka a ušetříš cca 31 %. Akční letenky do Ekvádoru
Průvodce pro tebe napsal Iva Raková

Praktické tipy před cestou do Ekvádoru

Co vidět v Ekvádoru

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy v Ekvádoru

Mapa s místy co vidět a navštívit v Ekvádoru

Co dělat v Ekvádoru

Co dělat v Ekvádoru a kam na výlety po okolí? Sport, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi... seznam nejlepších aktivit pro Ekvádor.

Počasí v Ekvádoru

Přehledně o počasí v Ekvádoru a teploty během roku. Kdy jet do Ekvádoru na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

Doprava v Ekvádoru

Jak se dopravovat a cestovat v Ekvádoru? Cestování v Ekvádoru letadlem, vlakem, autobusem, autem či motorkou – co je lepší a kolik to stojí?

Peníze a ceny v Ekvádoru

Čím platit v Ekvádoru a jaké jsou ceny? Místní měna je Americký dolar. Kde směnit peníze, lze platit kartou a kolik co stojí v Ekvádoru?
Aktuální kurz 1 $ = 22.68 Kč

Jídlo v Ekvádoru

Co ochutnat v Ekvádoru a jaká je tradiční kuchyně? Typická jídla, národní speciality a vše o tom, co se jí v Ekvádoru a kde se stravovat.

Kultura a lidé v Ekvádoru

Jak se mluví v Ekvádoru? Objev v krátkosti historii, kulturu, svátky a jiné užitečné informace jako kde leží Ekvádor a jakou má rozlohu?

Bezpečnost v Ekvádoru

Je Ekvádor bezpečné pro cestovatele? Zjistěte možná rizika, nemoci a úroveň bezpečnosti a kriminality v Ekvádoru + očkování a pojištění.

Víza v Ekvádoru

Je potřeba vízum a pas do Ekvádoru? Zjistěte, kde a jak získat vízum (na letišti nebo ambasádě) a jaká je cena turistického víza do Ekvádoru?

Další průvodce v Ekvádoru a okolí

Ya la espera de usted!
Už na tebe čekáme!
Galapágy
Průvodce ostrovem
Ya la espera de usted!
Už na tebe čekáme!
Kolumbie
Průvodce zemí
Esperamos que usted!
Těšíme se na tebe!
Peru
Průvodce zemí
Bem-vindo, meu amigo!
Vítej, příteli!
Brazílie
Průvodce zemí
Hola!
Ahoj!
Panama
Průvodce zemí
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 10 dny
Navrhni úpravu