Co tady objevíš?

Galapážské souostroví je světovým fenoménem proslulým svými přírodními krásami a ojedinělými živočišnými druhy (tzv. endemity). V posledních letech se tyto jihoamerické ostrovy, které se nachází asi 1.000 km východně od ekvádorského pobřeží v Tichém oceánu, staly turistickým magnetem. Galapágy (galápagos v překladu znamená druh želvy) tvoří desítky ostrovů různých velikostí sopečného původu s černým povrchem, z nichž nejnavštěvovanější jsou Santa Cruz, San Cristóbal, Isabela Española a Floreana.

Galapágy nadchnou milovníky přírody – průzračný modrozelený oceán kontrastuje s červenou půdou a černými lávovými kameny, na bílých písečných plážích se válejí tuleni a procházejí obrovští leguáni, pod hladinou moře plavou želvy, tučňáci a (naštěstí neškodní) žraloci a nad hlavami létají návštěvníkům fregatky, modronozí terejové a albatrosi. Na těchto ostrovech by člověk pozorováním fauny a flóry strávil měsíce, pokud by na to měl. Připravte se na to, že ceny jsou oproti pevninskému Ekvádoru dvoj- až trojnásobné a promenáda na největším obydleném ostrově Santa Cruz je zaplněna předraženými restauracemi a diskotékami.

Galapágy zaujmou také svojí temnou historií sahající až do 17. století, kdy se na ostrovech ukrývali piráti před španělskými kolonizátory. V roce 1832 se Galapágy staly ekvádorskou provincií. V 19. století téměř vyhynuly místní želvy, které byly loveny kvůli oleji do petrojelových lamp a kvůli masu. Na počátku 20. století byli na ostrovy deportováni někteří ekvádorští vězni a mnoho jich tam zemřelo, stejně jako kolonie norských turistů, kteří hledali ráj na zemi a místo toho našli na Galapágách utrpení a smrt. Parque Nacional Galápagos byl založen v roce 1959 jako první národní park v Ekvádoru.

Připrav se na
Týden a více
Jelikož cesta zabere 1 den tam a 1 den zpět, čím delší pobyt zvolíte, tím lépe.
Hlavní sezóna
Celoročně
Galapágy můžete navštívit kdykoli, záleží jen na vás, jaký program si zvolíte.
Letenky od
30 000 Kč
Na Galapágy se létá nejprve do Ekvádoru a teprve poté přímo, letenky musíte správně kombinovat. Akční letenky na Galapágy

Praktické tipy před cestou na Galapágy

Ptáci galapágy
Co vidět na Galapágách

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy na Galapágách

Mapa s místy co vidět a navštívit na Galapágách

Leguán mořský, Galapágy
Co dělat na Galapágách

Co dělat na Galapágách a kam na výlety po okolí? Sport, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi,... seznam nejlepších aktivit pro Galapágy.

Počasí na Galapágách

Přehledně o počasí na Galapágách a teploty během roku. Kdy jet na Galapágy na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

Doprava
Doprava na Galapágách

Jak se sem dostat a jak cestovat levně na Galapágách: jízdenky na MHD (metro, autobus nebo vlak), půjčení auta či motorky a cena taxi na Galapágách.

Ubytování
Ubytování na Galapágách

Tipy na nejlepší ubytování na Galapágách. Jaké jsou nejlevnější hotely a kde se na Galapágách ubytovat?

Zajímají tě víza, ceny nebo kultura? Další tipy najdeš v Průvodce Ekvádor

Další průvodce na Galapágách a okolí

Kolumbie
Esperamos que usted!
Těšíme se na tebe!
Kolumbie
Průvodce zemí
Machu Picchu
Hola!
Ahoj!
Peru
Průvodce zemí
Pohled na Rio de Janeiro
Aqui você vai se divertir!
Tady se ti bude líbit!
Brazílie
Průvodce zemí
Panama
Esperamos que usted!
Těšíme se na tebe!
Panama
Průvodce zemí
Kostarika
Esperamos que usted!
Těšíme se na tebe!
Kostarika
Průvodce zemí
Průvodce pro vás napsal tým portálu Cestujlevne.com
Poslední aktualizace před 9 měs
Navrhni úpravu