Ptáci galapágy
Galapágy

24 míst co vidět na Galapágách

Isla Floreana

Příroda

Ptáci galapágy
  • Odjezd: 7:00 hod. 
  • Návrat: 19:00 hod. 
  • Cena: 180–240 dolarů 

Obydlený ostrov Floreana leží jižně od ostrova Santa Cruz a je opředený neuvěřitelnou historií svých prvních stálých obyvatel, německé rodiny Wittmerových, která se v roce 1932 kvůli politickým a ekonomickým podmínkám v tehdejším Německu rozhodla od základů změnit svůj život a přestěhovat se na ostrov.

Floreana je 6. největším ostrovem v rámci souostroví a zaujímá plochu 130 m2. Na Floreanu se dá podniknout celodenní výlet z ostrova Santa Cruz, uvědomte si však, že nijak nepodpoříte místní komunitu a navíc budete muset absolvovat víc než 4 hodiny plavby v rámci celého výletu. Místní obyvatelé odmítli příliv turistů ze Santa Cruz a mezinárodních křižníků, protože se tak pouze využívají prostředky ostrova, znečišťují místní vody a komunitě zůstane minimum. Pokud máte čas, zůstaňte na Floreaně přes noc a užijte si panenskou přírodu ostrova a božský klid. Dostanete se sem trajektem za 30 dolarů ze Santa Cruz a ubytování se dá zamluvit i přes booking.com nebo na místě v městečku Puerto Velasco Ibarra. Cena za osobu a noc se pohybuje kolem 45 dolarů.  

Pokud se rozhodnete pro celodenní výlet, agentura vás vyzvedne v hotelu a nalodíte se v přístavu v Puerto Ayora, odkud vyráží jachta jižně na Floreanu. Na ostrově je k vidění řada míst, výběr záleží na agentuře, s níž pojedete. Obecně je známo, že na Floreaně získají turisté během šnorchlování jedny z nejkrásnějších zážitků při pozorování žraloků dlouhoploutvých, rejnoků, lachtanů, mořských želv, tučňáků a někdy žraloků kladivounů. Podíváte se do tzv. pirátských jeskyň, kde ve vnitrozemí přebývali první obyvatelé ostrova a odkud jsou skvělé výhledy na celý ostrov. Cestou k jeskyním můžete vidět galapážské želvy sloní, které jsou endemickým druhem na tomto souostroví. Plavat a šnorchlovat se dá na pláži Playa Concha Perla nebo Lobería, kde se povalují lachtani.  

Výlet jachtou zahrnuje služby bilingvního průvodce (španělština, angličtina), oběd a výbavu na šnorchlování.  

Chystáš se na Galapágy?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 21. 08. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.