Boloňa
Letiště Boloňa Guglielmo Marconi

Boloňa v kostce

naposledy aktualizováno 13. 09. 2023

Boloňské letiště je ideální vstupní bod pro poznávání regionu Emilia-Romagna. Díky blízkosti dalších letišť jako Pisa, Florencie nebo Rimini se při cestě do této části Itálie otevírají zajímavé možnosti výletů s jiným začátkem a jiným koncem.

Jednu ze svých základen zde má společnost Ryanair s desítkami letů po celé Evropě. Na letiště v Boloni však létá většina významných aerolinek z Evropy.

Zobrazit ceny hotelů v Boloni

Oficiální stránky letiště jsou www.bologna-airport.it

IATA Kód
BLQ
Aktuální počasí
? °C
Místní čas
12:53
Vzdálenost z ČR
658 km

Získejte více tipů pro cesty z letiště Boloňa

Ať už přilétáte na letiště Boloňa, nebo z něj odlétáte, přečtěte si naše praktické tipy a doporučen

Avatar uživatele
Navrhni úpravu

25 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Vojtěch Hájek
před 11 měs

Z letiště od 00:10 jezdí každých 20 minut k hlavnímu nádraží autobus 940 (944 jsem nepotkal). Jízdenka stála 1,60 EUR a platilo se bezkontaktně přiložením k platebnímu terminálu. 

Avatar uživatele Petr _75
Petr _75
před rokem

Řidič MHD nám lístky neprodal - buď zrušili, nebo se nás chtěl jen zbavit. Koupili jsme v trafice a jeli dalším. Jinak některé autobusy jsou vybaveny platebním terminánel na pípnutí kartou - jen pak nevím jak funguje při přestupu. Některé busy mají i malý prodejní automatek na základní jízdné - platba v hotovosti za 2 EUR.

Avatar uživatele
David Eiselt
před rokem

Při placení kartou není problém, funguje jako lítačka - pípneš a jedeš. Na konci dne se transakce zúčtuje jednou. Nám třeba nezapočítali cestu tam vlakem, ale až když jsme jeli zpět tak naúčtovali zpáteční.

Avatar uživatele
Jan Pirič
před rokem

Riskli byste negarantovaný přestup 1:15? Letenky do 10 euro za let, takže žádný velký risk.

Jakub Langer
před rokem

Vzpomnel jsem na lety v roce 2016:

WRO - BLQ s priletem v 14:15; BLQ - MLA s odletem v 15:30 a pak nasledovalo 5 bajecnych dnu na Malte (navrat MLA - BUD). Tenkrat ten prestup v BLQ vysel, asi bych to riskl znovu.

Martin Vícha
před 2 lety

Tak Aerobus už je zrušený. Je nahrazen přímým monorailem "Marconi express". Na nádraží Bologna Centrale je za 7minut za úžasných 8,7 eur jednosměnný a 16eur zpáteční.

Kryštof Hájek
před 2 lety

Díky! Provizorně aktualizováno, později ještě upravím a přidám mapku.

Martin Vícha
před 2 lety

Ještě jel od letiště autobus 944, měl jinde zastávku než 54, ale víc nevím.

Avatar uživatele
Patrik
před 2 lety

No teď tady jsem koupil jsem si hezky lístek za 4 eura 944 a co nevidím, predemnou přijede 54 ..., Fakt díky no

Martin Vícha
před 2 lety

Promiň, ale kdo ti za to může?

Avatar uživatele
ofer
před rokem

Pozor hlavně při cestě zpátky na letiště. Vlak má dva vagony velikosti většího výtahu a v neděli večer jsme čekali 45 minut jen na to dostat se do něj. Podle tenčí na googlu to není výjimečný stav a taxi údaje vyjde na stejnou cenu. (Jednosměrný lístek stojí 8,7 EUR)

Avatar uživatele Áčko
Áčko
před 4 lety

Aktualizace příspěvků níže (zkušenosti z minulého týdne) pro lidi, co nechtějí platit 6€ za aerobus:

Lístek na bus koupíte v mini carrefouru na letišti za 1,5€. Platí 75 minut od označení.

Máte 2 možnosti:

1) jet linkou 54, jezdí vždy v celou a přestoupit na zastávce Birra na 81/91, které jedou přes celé centrum až na nádraží

2) jít pěšky na zastávku Birra. Z terminálu zatočte doleva, projdete kolem zastávky busů, pokračujete chvíli dál po označené cestě a před první autopůjčovnou zatočíte doleva. Velkou nápovědu kde zatočit doleva může být bílý můstek(nepřehlédnutelný, začíná už od letiště, je asi 5 metrů vysoký a dost široký) nad vámi na kdovíco, pod kterým jdete. Pozor, jiná cesta pěšky z letiště nevede, my jsme pokračovali dál podél autopůjčoven a je to všude oplocené a vrátili jsme se s nepořízenou k terminálu. Pěší cestu jsme tedy využili až cestou zpět na letiště. Na zastávce Birra jste asi za 10 minut a odtud už jezdí 81/91 každých 15 minut.

Avatar uživatele Libor _5
Libor _5
před 4 lety

Tento zpusob doporucuji. Jel jsem ho obracene. Listek na 75min zakoupen na vlakovem nadrazi v trafice. Na zastavku Birra jezdi 81/91/91A a pote je to 15min pesky pohodove po chodniku az na letiste. Linka 54 jezdi kazdou hodinou, takze je nepouzitelna. Na letiste jezdila i linka 40, kterou ale asi zrusili, aby vyrejzovali 6 euro na Aerobusu.

Listek na 75min neplati pouze 75min, musite jej do 75min oznacit, takze muzete jet mnohem dele. Takze informace tady, ze se listek oznaci jen poprve, jsou opet mylne.

Tady je mapa prodejnich mist jizdenek:

https://www.tper.it/rivendite

Jinak, co se pise v hlavnim clanku, ze listek zakoupite u ridice, tak to asi mozne je, ale jen za priplatek, ktery nikde neni uveden.

Avatar uživatele
Tereza
před 4 lety

Ahoj, když koupím lístek na 75 minut a budu přestupovat, musím lístek nějak znovu označit, nebo jen ukážu řidiči? Díky

Kryštof Hájek
před 4 lety

Ahoj, označíte jen jednou při první jízdě :)

Avatar uživatele
Tereza
před 4 lety

Díky:)

Avatar uživatele
Pavel
před 4 lety

Ahoj, při plánování pozor, dneska jsem čekal na letišti na autobus asi 50 minut, byla taková fronta :-( Normálně by se dalo jet už druhým autobusem, ale Italové jsou v pohodě a nechtějí se mačkat, tak vždycky odjel když naložil všechny na sedadla a takmax 5 lidí na stání :-)

Avatar uživatele eremi
eremi
před 4 lety

Jen technická, když tu máme dneska tu akci do BLQ, Dave, kde jsi vzal, že je to letiště provozem srovnatelné s Prahou, když počtem cestujících je poloviční? Asi by bylo dobrý to opravit.

Avatar uživatele
Tereza
před 5 lety

Dobrý den,

a lístek za 5 E - 24 h mi platí i na 58 a i na 81,91?

Děkuji za odpověď

Kryštof Hájek
před 5 lety

Dobrý den, na letiště jezdí 54, ne 58 :) Každopádně by 24 hodinová měla na dané linky platit. Nejsem si jistý, jestli i na 81 a 91, ale na 54 určitě ano.

Avatar uživatele
Veronika
před 5 lety

Chci se zeptat jestli stejný autobus Aerobus jezdí i z hlavního nádraží na letiště? A konkrétně v neděli?

Děkuji

Avatar uživatele
David Eiselt
před 5 lety

Ano :) jezdí nonstop.

Avatar uživatele Vojtěch Kaštovský
Vojtěch Kaštovský
před 5 lety

Přidávám tip na low-cost cestu z/na letiště za 1,50 €: vydáte se pěšky z letiště po chodníku podél silnice na 1 km vzdálenou zastávku Birra, odtud dojedete do centra autobusem číslo 81 nebo 91 (jízdní řády zde: https://www.tper.it/)

Avatar uživatele
vytrznicejesterice
před 5 lety

Díky za tip, hodil se! Jen pro další cestovatele - ten zmiňovaný chodník je směrem vlevo po východu z letiště. My šli vpravo, protože tam šli všichni (akorát že oni šli na ten aerobus:))...pak jsme se tam s kufrem motali tak různě po krajnicích vozovky, protože chodník najednou zkrátka nebyl..ale i tak to nebylo žádný drama a přežili jsme to a časem pak natrefili na ten zmiňovaný chodník...cesta na zastávku Birra trvá cca 10-15 minut, projde se mezitím okolo asi 2 kruháčů, tak je dobré stále sledovat směrovky na centrum:) A hlavní rada - u řidičů nejde koupit jízdenku- takže lístek si musíte sehnat v nějaký trafice nebo baru poblíž (my měli štěstí asi až na 5. pokus). Ale fakt si ho kupte, protože kontroloři chodí. Ze třech jízd busem byly 3 kontroly, a jedna paní bez lístku platila 90 E pokutu..

Avatar uživatele
Martina
před 5 lety

Jinak jízdenky na public transport po Boloni, lze pořídit hned na letišti v supermarketu. :)

Letiště v okolí

Získej tipy k dopravě do centra i z dalších letišť v okolí