IATA (ICAO) kód letiště
BLQ (LIPE)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
23:56
Vzdálenost od Prahy
658 km
Obvyklá cena letenky
2 000 Kč

O letišti Boloňa Guglielmo Marconi

Boloňské letiště vás již při příletu omámí vyhlášenou kuchyní, nákupy si však nechte na později. Provozem je letiště Bologna zhruba poloviční oproti pražskému, čemuž odpovídá i jeho velikost, a na mapě jej naleznete zhruba 10 km severozápadně od centra města.

Letenky

Letenky do Boloni z Prahy nabízejí letecké společnosti ČSA a Ryanair. Ceny zpátečních letenek se pohybují okolo 4.500 Kč u prvně jmenované, resp. kolem 2.000 Kč u Ryanairu. Cena však může spadnout i pod hranici 1.500 Kč.

Doba letu trvá 105 minut.

Do Boloni se létá i z Bratislavy (Ryanair) a Katovic (Wizz Air). Akční letenky do Bologni bývají dostupné i za méně jak 900 Kč.

Inspirujte se akcemi na letenky do Boloni, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Z letiště do centra Bologni na vlakové nádraží odjíždí každých 11 minut autobusová linka Aerobus. Lístek stojí 6 € a lze zaplatit i platební kartou v automatu u zastávky. Na vlakovou stanici autobus dorazí za 15 minut, kde již můžete pohodlně přestoupit na městské linky či vlaky mířící do Rimini nebo San Marina. První spoj od nádraží jede v 5:00, poslední z letiště v 0:15, a to s intervalem 11 minut (včetně neděle), večer cca 30 min.

Levnější, za to zdlouhavější je kombinace autobusu číslo 54 a 81 nebo 91. Lze využít pouze od pondělí do soboty, neboť v neděli a o svátcích linka číslo 54 nejezdí. Na letišti nastoupíte na 54, kterou dojedete až do zastávky Birra, kde přestoupíte na linky 81 nebo 91, které projedou napříč celým historickým centrem západo-východním směrem. Linka 54 odjíždí z letiště vždy v celou hodinu (poslední spoj ve 20:20). Linky číslo 81 a 91 mají souhrnný interval 15 minut. Jízdenka vyjde na 1,50 EUR s platností na 75 minut a zakoupíte ji u řidiče nebo v prodejně Carrefour v příletové hale. Lze koupit i lístek za 5 € na 24 hodin.

Shuttly autobusy do okolních měst vyjíždí taktéž z letiště, konkrétně do měst Rimini, Florencie, Modena, Ferrara, Cervia a Marche. Konkrétní rozpis spojů včetně cen najdete zde bologna-airport.it/to-and-from-the-city. Stále však platí, že je levnější kombinace bus+vlak.

Služby na letišti

Připojení k internetu je dostupné bezplatně skrze síť Bologna Airport Free Wi-fi na 6 hodin.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

14 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Áčko
Áčko

Aktualizace příspěvků níže (zkušenosti z minulého týdne) pro lidi, co nechtějí platit 6€ za aerobus:

Lístek na bus koupíte v mini carrefouru na letišti za 1,5€. Platí 75 minut od označení.

Máte 2 možnosti:

1) jet linkou 54, jezdí vždy v celou a přestoupit na zastávce Birra na 81/91, které jedou přes celé centrum až na nádraží

2) jít pěšky na zastávku Birra. Z terminálu zatočte doleva, projdete kolem zastávky busů, pokračujete chvíli dál po označené cestě a před první autopůjčovnou zatočíte doleva. Velkou nápovědu kde zatočit doleva může být bílý můstek(nepřehlédnutelný, začíná už od letiště, je asi 5 metrů vysoký a dost široký) nad vámi na kdovíco, pod kterým jdete. Pozor, jiná cesta pěšky z letiště nevede, my jsme pokračovali dál podél autopůjčoven a je to všude oplocené a vrátili jsme se s nepořízenou k terminálu. Pěší cestu jsme tedy využili až cestou zpět na letiště. Na zastávce Birra jste asi za 10 minut a odtud už jezdí 81/91 každých 15 minut.

před rokem
Avatar uživatele Libor
Libor
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 1 komentář
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-02-25T16:03:56+01:00)

Tento zpusob doporucuji. Jel jsem ho obracene. Listek na 75min zakoupen na vlakovem nadrazi v trafice. Na zastavku Birra jezdi 81/91/91A a pote je to 15min pesky pohodove po chodniku az na letiste. Linka 54 jezdi kazdou hodinou, takze je nepouzitelna. Na letiste jezdila i linka 40, kterou ale asi zrusili, aby vyrejzovali 6 euro na Aerobusu.

Listek na 75min neplati pouze 75min, musite jej do 75min oznacit, takze muzete jet mnohem dele. Takze informace tady, ze se listek oznaci jen poprve, jsou opet mylne.

Tady je mapa prodejnich mist jizdenek:

https://www.tper.it/rivendite

Jinak, co se pise v hlavnim clanku, ze listek zakoupite u ridice, tak to asi mozne je, ale jen za priplatek, ktery nikde neni uveden.

Ahoj, když koupím lístek na 75 minut a budu přestupovat, musím lístek nějak znovu označit, nebo jen ukážu řidiči? Díky

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 4080 komentářů
 • Poslat zprávu

Ahoj, označíte jen jednou při první jízdě :)

před rokem

Díky:)

Ahoj, při plánování pozor, dneska jsem čekal na letišti na autobus asi 50 minut, byla taková fronta :-( Normálně by se dalo jet už druhým autobusem, ale Italové jsou v pohodě a nechtějí se mačkat, tak vždycky odjel když naložil všechny na sedadla a takmax 5 lidí na stání :-)

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele eremi
eremi

Jen technická, když tu máme dneska tu akci do BLQ, Dave, kde jsi vzal, že je to letiště provozem srovnatelné s Prahou, když počtem cestujících je poloviční? Asi by bylo dobrý to opravit.

Odpovědět
před rokem

Dobrý den,

a lístek za 5 E - 24 h mi platí i na 58 a i na 81,91?

Děkuji za odpověď

před 2 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 4080 komentářů
 • Poslat zprávu

Dobrý den, na letiště jezdí 54, ne 58 :) Každopádně by 24 hodinová měla na dané linky platit. Nejsem si jistý, jestli i na 81 a 91, ale na 54 určitě ano.

Přidat odpověď
před 2 lety

Chci se zeptat jestli stejný autobus Aerobus jezdí i z hlavního nádraží na letiště? A konkrétně v neděli?

Děkuji

před 3 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ano :) jezdí nonstop.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele Vojtěch Kaštovský
Vojtěch Kaštovský

Přidávám tip na low-cost cestu z/na letiště za 1,50 €: vydáte se pěšky z letiště po chodníku podél silnice na 1 km vzdálenou zastávku Birra, odtud dojedete do centra autobusem číslo 81 nebo 91 (jízdní řády zde: https://www.tper.it/)

před 3 lety

Díky za tip, hodil se! Jen pro další cestovatele - ten zmiňovaný chodník je směrem vlevo po východu z letiště. My šli vpravo, protože tam šli všichni (akorát že oni šli na ten aerobus:))...pak jsme se tam s kufrem motali tak různě po krajnicích vozovky, protože chodník najednou zkrátka nebyl..ale i tak to nebylo žádný drama a přežili jsme to a časem pak natrefili na ten zmiňovaný chodník...cesta na zastávku Birra trvá cca 10-15 minut, projde se mezitím okolo asi 2 kruháčů, tak je dobré stále sledovat směrovky na centrum:) A hlavní rada - u řidičů nejde koupit jízdenku- takže lístek si musíte sehnat v nějaký trafice nebo baru poblíž (my měli štěstí asi až na 5. pokus). Ale fakt si ho kupte, protože kontroloři chodí. Ze třech jízd busem byly 3 kontroly, a jedna paní bez lístku platila 90 E pokutu..

před 2 lety

Jinak jízdenky na public transport po Boloni, lze pořídit hned na letišti v supermarketu. :)

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu