Zavřít boční panel

Aktivity v Siem Reap

Návštěvy chrámů

Návštěvy chrámů jsou prakticky jedinou aktivitou, kterou v komplexu Angkor lze provozovat. Chrámů se zde nachází nespočet, a tak kdejakého turistu obdivování architektonických skvostů zabaví i na několik dní.

Plovoucí vesnice

Jako alternativa k návštěvě chrámů je objevování plovoucích vesnic na jezeře Tenle Sap v blízkosti Siem Reap. Každý tuktuk vás zaveze do nejbližší vesnice Chong Khneas za několik dolarů.

Noční život

Stejně jako Stodolní ulice v Ostravě, to samé je Pub Street v Siem Reapu. Najdete zde nespočet barů, restaurací, luxusních hotelů atd. Ruch zní do pozdních nočních hodin každý den.

Trhy

Téměř u každého chrámu pak sedí minimálně jeden místní prodejce, který vám nabídne všelijaké suvenýry – základní pravidlo je stejné jako kdekoli v jihovýchodní Asii: smlouvat, smlouvat, smlouvat. V samotném centru Siem Reap najdete pak minimum trhů, jelikož se turismus soustředí primárně do chrámové komplexu.

Co tady objevíš?

Siem Reap je hlavní město stejnojmenné centrální provincie v Kambodži a je výchozím bodem pro chrámový komplex Angkor. Angkor je nejrozlehlejší chrámový komplex na světě poznamenaný zejména hinduismem a buddhismem. Samotný chrám Angkor Wat je největším a nejznámějším chrámem celé oblasti, přilehlé chrámy jsou více či méně zachovalé, zarostlé džunglí, často bez zájmu turistů, o to více však magické. Celý komplex je pak zapsán od roku 1992 na seznam světového dědictví UNESCO.

Připrav se na
2 dny
Pro návštěvu Angkor je třeba alespoň 2 dnů z důvodu velké rozlohy celého komplexu.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Listopad - květen
V Kambodži nejméně prší v listopadu až v květnu, ale jinak lze cestovat celoročně.
Více o počasí
Letenky od
16 000 Kč
Letenky do Siem Reap se pohybují kolem této částky, akce se příliš často nevyskytují.
Akční nabídky