Průvodce městem

Chrámový Siem Reap

Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

Co tady objevíš?

Siem Reap je hlavní město stejnojmenné centrální provincie v Kambodži a je výchozím bodem pro chrámový komplex Angkor. Angkor je nejrozlehlejší chrámový komplex na světě poznamenaný zejména hinduismem a buddhismem. Samotný chrám Angkor Wat je největším a nejznámějším chrámem celé oblasti, přilehlé chrámy jsou více či méně zachovalé, zarostlé džunglí, často bez zájmu turistů, o to více však magické. Celý komplex je pak zapsán od roku 1992 na seznam světového dědictví UNESCO.

Připrav se na
2 dny
Pro návštěvu Angkor je třeba alespoň 2 dnů z důvodu velké rozlohy celého komplexu.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Listopad - květen
V Kambodži nejméně prší v listopadu až v květnu, ale jinak lze cestovat celoročně.
Více o počasí
Letenky od
16 000 Kč
Letenky do Siem Reap se pohybují kolem této částky, akce se příliš často nevyskytují.
Akční nabídky
Zavřít boční panel

Angkor Wat

Nejznámější, největší a nejlépe zachovalý chrám z 12. století, který je dodnes významným náboženským centrem – stal se i symbolem celé Kambodži a je součástí státní vlajky. Uvnitř komplexu se nachází 3 galerie, uprostřed chrámu je pak 5 věží. Stěny jsou prosety rozsáhlými reliéfy s různou mírou detailu a dévaty (nižší hinduistické božstvo obvykle vyobrazené v podobě ženy, analogicky ke křesťanskému anděli strážnému).

Zavřít boční panel

Angkor Thom

Z původního města, které kdysi bylo centrem mocné khmérské říše, zůstalo 12 km a 8 metrů vysoké hradby. Z původních dřevěných staveb nezbylo nic, uprostřed opevnění stojí mohutný chrám Bayon.

Zavřít boční panel

Bayon

Jeden ze 3 nejznámějších chrámů, je často považován za nejhezčí z celého komplexu. Na stěnách a 54 věžích, které tvoří důmyslné bludiště, uvidíte celkem 216 obřích kamenných obličejů boha Avalokitéšvary. Lze si ho prolézt ze všech stran a výhled z vrcholu je skvělý.

Zavřít boční panel

Ta Prohm

Je známý díky natáčení filmu Tomb Rider, základy i budovy jsou zarostlé obrovskými stromy v džungli, které na chrámu rostou od 15. století, kdy byl chrám opuštěn.

Zavřít boční panel

Baphuon

Menší chrám se 70metrovým ležícím Buddhou.

Zavřít boční panel

Ta Keo

Nedostavěný chrám, při stavbě byl zasažen bleskem, který naštípnul věž. To bylo považováno za špatné znamení a chrám zůstal navždy opuštěn. 

Zavřít boční panel

Banteay Srei

Chrám ležící přibližně 25 km severně od Angkoru, je význačný svým zachovalým detailem a cihlami z červeného pískovce.

Zavřít boční panel

Preah Khan

Kdysi plnil roli města, chrámu a buddhistické školy, kde se soustředilo na 100.000 obyvatel.

Zavřít boční panel

Baksei Chamkrong

Pyramidový chrám zasvěcený hinduistickému bohu Šivovi postavený na konci 1. tisíciletí.

Zavřít boční panel

Chau Say Tevoda

Hinduistický chrám, jemuž vtiskl buddhistické prvky král Dharanindravarman ve 12. století. Chrám byl na začátku 3. tisíciletí kompletně zrestaurován.

Zavřít boční panel

Chapel of the Hospital

V Angkoru se nacházelo celkem 102 nemocnic, které měly uprostřed kamenné kaple. Nejzachovalejší z nich leží u chrámu Bayon.

V celém komplexu jsou další desítky menších či větších, zachovalých či méně zachovalých chrámů, na něž narazíte během cestování po Angkoru a navštívíte je dle libosti.

Zavřít boční panel

Kbal Spean

Neboli Řeka tisíce znamení leží přibližně 49 km severně od Siem Reap. Cca 4kilometrový trek džunglí vás zavede k řece, kde je ve skalách a kamenech vytesaný Buddha, respektive buddhistické symboly.

Zavřít boční panel

Pub Street

Pokud rádi okusíte noční zábavu v Kambodži, pak jedině na Pub Street v Siem Reapu. Nespočet barů, restaurací a luxusních hotelů je koncentrovaných právě v této ulici v centru

Zavřít boční panel

Chong Khneas

Plovoucí vesnička nejblíže Siem Reapu, jezdí sem nejvíce tuktuků, na místě se pak dá koupit výlet lodí, který vás zaveze přímo do vesnice, kde se lze najíst či nakoupit suvenýry. Pro autentičtější zážitek je však lepší zajet na vzdálenější vesnice Kampong Phluk či Kampong Khleang.

Zavřít boční panel

Kampong Phluk

Druhá z celkem tří plovoucích vesnic na jezeru Tonle Sap, kam už neproudí tolik turistů, někteří tuktukové sem jezdí, avšak kvůli větší vzdálenosti počítejte s celodenním výletem.

Zavřít boční panel

Kampong Khleang

Nejautentičtější plovoucí vesnice v dojezdové vzdálenosti od Siem Reap, doporučovali bychom sem jet na motorce, jelikož tuktukem by cesta zabrala celý den a na vesničku by nezbyl čas. Avšak i zde zažijete autentickou Kambodžu na vlastní kůži v relativně blízké vzdálenosti od civilizace (cca 20 km na hlavní silnici v urbanizované oblasti).

Počasí a sezóny v Siem Reap

Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Siem Reap
Počasí během roku

30 °C

32 °C

33 °C

34 °C

33 °C

32 °C

31 °C

31 °C

30 °C

30 °C

30 °C

30 °C

Počasí

Kambodžské vlhké tropické podnebí ovlivňují stejně jako okolní státy dva monzuny – pevninský monzun ze severovýchodu a vlhký oceánský monzun z jihozápadu. Střídají se zde tedy období sucha a období dešťů. Suché období panuje od cca listopadu do května (chladnější na přelomu roku) a období dešťů od června do října, přičemž deště bývají krátké, ale zato silné. 

Průměrná celoroční teplota dosahuje 27 °C, během horkého období šplhají průměrné teploty ke 35 °C, v chladném období je kolem 20 °C. Nejteplejším měsícem je duben, kdy se teploty šplhají ke 40 °C.

Sezóny a kdy vyrazit

Díky chladnějšímu a všeobecně příznivějšímu počasí je ideálním období pro návštěvu Angkor evropská zima, tedy přibližně leden–březen, což je i hlavní sezona. Návštěvu lze však naplánovat kdykoli během roku.

Skvělé akce do Siem Reap

ušetříš až 32%
Tam to bude krásný!
ušetříš až 18%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 56%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 36%
Akce starší 2 týdnů
Výprodej do jihovýchodní Asie
9 667 Kč
2017-04-28T09:40:55+02:00 29 komentářů
4 starší akcí