Dauhá

Co dělat v Dauhá

Plavba na tradiční loďce Dhow

Tradiční katarské loďky zvané Dhow kotví podél zátoky na straně u sochy Perly. Dříve sloužili lovcům perel, rybářům i obchodníkům se zbožím. Dnes je využívají turisté k projížďkám po moři.

Podniknout můžete celodenní, půldenní nebo jen večerní plavbu podél zátoky s krásným výhledem na osvícené město.

Cena za celodenní plavbu s barbecue a možností koupání u ostrova Al Safliya stojí 220–230 QAR. Objednat plavbu můžete v přístavu nebo se zeptejte na recepci vašeho hotelu.

U krátkých půlhodinových večerních plaveb stačí jít po Corniche a nechat se zlákat nabídkou právě vyplouvajících loděk. Cena je 20–50 QAR.

Nebojte se smlouvat o nižší cenu. Pokud budete chtít privátní plavbu ve dvou při západu slunce, pod 100 QAR na osobu se nejspíš nedostanete.

Kouření vodní dýmky

Při procházkách po Souq Waqif vás bude jemně mámit příjemná vůně vodních dýmek, kterou po celém tržiště pokuřují místní Katařané.

Neostýchejte se a usaďte se v jedné z restaurací či barů a šíšu si také objednejte. Cena činí 25 QAR a mezi vyhlášené restaurace patří Tajine, Café Tasse, Le Gourmet, Asherg nebo La Boca.

Výlet do pouště

Pokud jste ještě nikdy neměli možnost vyzkoušet pouštní safari a jízdu na písečných dunách, směle do toho. Nahoru nebo dolů i pod úhly, které často fyzikálně nedávají smysl, vás zkušení řidiči provezou písečnou pouští na jihu Kataru, kde navštívíte i Vnitřní moře a dostanete se až k hranicím se Saúdskou Arábií. Tato aktivita by měla být pro každého povinností, budete z ní určitě nadšeni!

Rezervujte si svůj výlet do pouště předem na stránkách dohabus.com. Řidič vás vyzvedne kdekoli na hotelu v Dauhá.

Ceny se odvíjí od počtu cestujících. Zatímco u půldenní tour byste při 1 osobě platili 680 QAR, při 4 lidech se platí jen 180 QAR. Obdobně u celodenní tour zaplatíte 325 QAR650 QAR.

V ceně celodenního výletu je zahrnuto i občerstvení. U půldenního jen voda a před cestou do pouště můžete ochutnat místní arabský čaj.

Koupání na pláži

Pokud míříte na dovolenou do Dauhá, předem se podívejte na možnosti koupání. Nenachází se tu totiž veřejné pláže a možnost vykoupat se je tak jen závislá na hotelových plážích. Hosté mají vstup vždy zdarma a návštěvníci si připlatí obvykle 100 QAR za celodenní přístup.

Veřejné pláže najdete mimo centrum města. Ty nejbližší jsou Westbay Beach a Katara Beach severně od Dauhá. Počítejte jen s povinným dress codem pro ženy. Zapomeňte zcela na dvoudílné plavky a vezměte si na sebe jednodílné, ideálně ve formě kombinézy.

Na veřejných plážích také prakticky nenarazíte na plácek stínu, zabalte si proto čepici, dostatek pitné vody a kvalitní opalovací krém.

Zajímavou možností je také celodenní výlet lodí na soukromý ostrov Banana Island nedaleko letiště. Denní vstup a transfer lodí stojí 350 QAR, z čehož 200 QAR máte rovnou ve formě kreditu do místních restaurací a barů. Více na anantara.com.

Nákupy v Doha

Nakupování je pro Katařany třetím národním sportem po chovu sokolů a fotbalu, a tak není divu, že se i v Dauhá nachází obrovská nákupní centra.

Krom těch moderních se však nebojte i nákupů na tržišti v Souq Waqif. Nikdo na vás nebude pokřikovat, jak je tomu zvykem v jiných tržištích, a můžete si v klidu prohlédnout zboží místních obchodníků.

Kam zajít nakupovat:

  • Souq Waqif,
  • Doha City Center,
  • Mirqab Mall,
  • Villaggio Mall.

Villaggio Mall v Aspire parku vás bude bavit. Nachází se tu totiž mimo ledového Gondolania park, který krom ledového kluziště, laser gamu či motokár nabídne plavbu gondolou mezi obchody na základě imitace italských Benátek. Plavba stojí 10 QAR za osobu.

Chystáš se do Dauhá?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.