Dauhá

Co vidět a navštívit v Dauhá

13 míst co vidět v Dauhá

Museum of Islamic Art

Museum of Islamic Art

I když nejste doslovný milovník muzeí a umění, do Muzea islámského umění v Dauhá byste měli zajít. Unikátní sbírka předmětů od 7. po 19. století nabídne skutečné skvosty v nejvyšší kvalitě a jedná se o největší sbírku islámského umění na světě. Samotná budova připomíná něco mezi stupňovitou pyramidou, hradem z písku a maurským palácem. Součástí je i knihovna a park a z menšího nádvoří jsou nádherné výhledy na West Bay. Otevřeno je denně od 9…

Zobrazit místo
Souq Waqif

Souq Waqif

Na místě původního tržiště, kde dříve beduíni směňovali své kozy a ovce za zboží, dnes vyrostlo tržiště nové. Souq Waqif je vybudován v architektuře 19. století a prostory propletené malými uličkami vás okouzlí. Nečekejte ukřičené prodejce. V Kataru je vše jiné, klidnější a příjemnější. Procházejte se uličkami, nakupujte oblečení, parfémy, koření nebo se posaďte a vychutnejte si šíšu s arabským čajem. Souq Waqif je srdcem Dauhá a ožívá v…

Zobrazit místo
The Qatar–Pearl

The Pearl-Qatar

Na uměle vytvořeném ostrově se nachází čtvrť The Pearl–Qatar. Jedná se o první oblast v Kataru, kde si cizinci mohli pořídit vlastní nemovitosti. Dnes tu bydlí kolem 12.000 residentů ze zahraničí pracujících v Kataru. Projděte se podél doků, kde kotví luxusní jachty, nechte se rušit burácením výfukových svodů sportovních aut nebo se stavte v kavárně či restauraci. Pearl–Qatar je moderní distrikt města v západním stylu.

Zobrazit místo
Perla

Socha Perly

Socha Perly v perlorodce se nachází na konci Corniche u vstupu do doků s tradičními loděmi Dhow. Jedná se o oblíbené místo k focení, kdy kromě perly s fontánkou vidíte v pozadí i mrakodrapy z West Bay. Předtím, než Katařané objevili ropu a zemní plyn, byl lov perel hlavním zdrojem peněz Kataru. I dnes jsou ale perly součástí ekonomiky, a především symbolu města a státu.

Zobrazit místo
Corniche

Corniche

Záliv v Dauhá je možné plně využít pro procházky, neboť se zde nachází 7kilometrová promenáda podél pobřeží. Dojít od Muzea islámského umění k hotelu Sheraton zabere lehce přes hodinku a pokud se na cestu vydáte při západu slunce, nebudete litovat. Cestou lze udělat zastávku na početných lavičkách a sledovat slábnoucí paprsky slunce. Vezměte si kolo, brusle či cokoli jiného a cestu si urychlete. Ráno si zaběhejte nebo si přes den zajděte do…

Zobrazit místo
Falcon Souq

Falcon Souq

Chov sokolů je v Kataru národním sportem. Bohatí Katařané dávají najevo okolí, že jsou pány svého času a mohou si dovolit časově náročný chov sokola, což je ve výsledku kontraproduktivní, protože většinu dne strávíte právě se sokolem. Na tržišti si můžete prohlédnout desítky sokolů s koženými maskami přes oči a hned vedle vchodu vstoupit i do nemocnice pro sokoly. Běžný sokol zde stojí 5 000 – 20 000 USD a ten vůbec nejdražší sokol se vydražil…

Zobrazit místo
Zlatá mešita v Kataře

Katara

Kulturní vesnička Katara je komplex sdružující vícero zajímavých míst. Na jednom místě najdete: nákupní centrum, operní dům, umělecké centrum, pláž, Zlatou mešitu, Al Jazeera interaktivní studio, amfiteátr, holubníky. Místní do Katary míří na četná večerní představení a festivaly. Přes den si vesničku projděte a vykoupejte se na pláži Katara Beach.

Zobrazit místo
Al Shouyouykh Mosque

Al Shouyoukh Mosque

Na jednom místě si můžete prohlédnout mešitu Al Shouyoukh Mosque a hodiny Clock Tower. Mešita byla otevřena v roce 2011 a pojme až 11.000 mužů v klimatizovaných prostorech. Národní mešita sousedí s další velkou budovou Amiri Diwan, což je katarský parlament.

Zobrazit místo
Katara Beach

Katara Beach

1,5 kilometru dlouhá písečná pláž Katara nabídne veřejné vykoupání v moři poblíž městského centra. Vstupné je zdarma. Zakázáno je koupat se po západu slunce. Důležité je také dodržet správný dress-code. Muži nesmí mít slipové plavky, ale jen trenýrky. Ženy pak musí mít koupací kombinézy – jednodílné plavky nestačí. Více informací k návštěvě pláže najdete na: katara.net.

Zobrazit místo
Dhow Harbour

Dhow Harbour

Menší přístav, kde najdete především tradiční katarské loďky Dhow, nabídne krásný výhled na celý West Bay. Nejlepší podívanou očekávejte po sedmé hodině večerní, kdy se rozsvítí všechny výškové budovy do nejrůznějších barev. Zamluvit si tu můžete taktéž výlet na loďkách, a to jak celodenní, nebo jen během západu slunce na půl hodinky.

Zobrazit místo
Vilaggio Mall

Aspire Park

Největší městský park s 88 hektary byste na místě, kde sotva jednou za rok sprchne z nebe, opravdu nečekali. Ukázka neekologického přístupu, ale i místo k odpočinku v jinak rozpáleném městě se jmenuje Aspire Park. Najdete zde i jediné jezero v Dauhá, které dává útočiště před pouštním vedrem mnoha husám a kachnám. Zajít můžete i do obchodního centra Vilaggio Mall, které je vystaveno ve stylu Benátek a mezi obchody se můžete přepravit i na…

Zobrazit místo
Banana Island

Banana Island

Na celodenní výlet za zlatými písečnými plážemi se vyjdete na ostrov Banana Island, kde se nachází resort s četnou nabídkou restauracích, barů i sportovního vyžití. Vstupné s lodním transferem stojí 350 QAR na osobu, z čehož je 200 QAR možné využít jako kredit v restauraci. Výlet si rezervujte na hotelu nebo v přístavu Dhow. Více se dočtete na: anantara.com.

Zobrazit místo
NMoQ

Národní muzeum

Muzeum, jehož budova připomíná písečnou růži, bylo otevřeno v březnu 2019. Expozice je rozdělena do 3 kapitol: Počátek, Život v Kataru a Budování národa. Celá expozice pak míří na katarskou historii a zvyky a přítomnost s výhledem do budoucnosti. Otevřeno je denně od 9 do 19 a v pátek od 13:30 do 19:00. Vstupné činí 50 QAR, děti do 16 let jsou zdarma a studenti s průkazkou mají slevu 50 %. Aktuální informace najdete na: nmoq.org.qa.

Zobrazit místo

Chystáš se do Dauhá?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 09. 01. 2020
Navrhni úpravu