Jak do Kuvajtu

Zpravidla letecky a nejspíše z Turecka, ale i Dubaje a ostatních emirátů. Po silnici lze, ale celní a pasové předpisy představují spoustu záludností.

Jak se nejlépe dopravovat

Jednoznačně autem. I když řidič by měl být značně otrlý. Benzin stojí pakatel a vzdálenosti jsou minimální. Alternativně lze využít celkem levnou místní autobusovou dopravu, a to se vyplatí zvláště v Kuwait City, nebo předražené taxi.

Půjčení auta

Ceny půjčoven jsou na obecné úrovni – čili 500–1.000 Kč za běžné auto, zpravidla automat. Jezdí se vpravo. Doprava je tu značně chaotická a řidiči tolerancí rozhodně neoplývají. Při ceně benzinu 5 Kč/l můžete jezdit od rána do večera. Při nehodě je nutné nechat auto na místě, jinak hrozí zatčení. Všechny značky jsou v arabštině i angličtině.

Veřejná doprava

Městskou dopravou místní nejezdí. Tu obstarávají 2 společnosti: horši KPTC bílými autobusy a s červenými autobusy Citibus. Ceny, trasy i čísla linek mají stejné. Ceny od 250 fil po městě, platba u řidiče. Jezdí mezi všemi městy. Více na kuwaitbus.blogspot.com.

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Jakub _39
Jakub _39

🔥 NOVÁ LINKA z Prahy do Kuvajtu s leteckou společností Jazeera Airways od 5. června 2022.

před 4 měs
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Sleduji už několik týdnů, bohužel ceny zpátečních letenek stále nad 500 EUR.

před 4 měs
Avatar uživatele Jakub _39
Jakub _39

Je to škoda no. Linka je tak spíše orientovaná na incoming Kuvajťanů do ČR za lázeňským turismem (stejně jako linka Praha-Rijád se společností Flynas).

Přidat odpověď
před 4 měs
Avatar uživatele
Avatar uživatele Bohumír Kubart
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 měs
Navrhni úpravu