Litva - vodní hrad Trakkai
Litva

Co vidět a navštívit v Litvě

7 míst co vidět v Litvě

Hora křížů

Hora Křížů

Kriziu Kalnas – poutní místo a symbol odporu proti komunistické totalitě a sovětskému režimu. Nachází se u města Šiaulai. Nachází se zde podle odhadu několik miliónů křížů od poutníků z celého světa. Místo s jedinečnou atmosférou. Poblíž naleznete přístupný klášter františkánů a infocentrum.

Zobrazit místo
Skanzen Rumsiskes

Rumšiškés

Skanzen u vesnice Rumšiškés – na břehu přehrady Kauno Marios (Kaunaské moře) naleznete původní dřevěné stavby a dozvíte se, jak se dříve v Litvě žilo. 

Zobrazit místo
Klaipeda

Klaipéda

Přímořské letovisko s velkým mořským akváriem a muzeem jantaru. Klaipeda není žádný tepající velkopřístav, právě naopak. Příjemné menší okresní městečko s uvolněnou atmosférou, nikdo nikam nespěchá, není tu draho...

Zobrazit místo
Kurská kosa

Kurská kosa

Poloostrov s písečnými dunami (Baltská Sahara) a národním parkem (zapsaná v UNESCO). Kurská kosa by měla být jedním z "must-see" v Litvě, na evropské poměry se jedná o ojedinělý přírodní úkaz.

Zobrazit místo
Vilnius

Vilnius

Hlavní město Litvy bude asi tím prvním, co ze země uvidíte a bylo by škoda se tu chvíli nezdržet. Projděte se historickým centrem s úzkými uličkami, zaběhejte si po stezce podél řeky Neris, obdivujte architekturu, několik katedrál, klášter nebo hrad tyčící se nad městem.  Vilnius je pochopitelně také přirozeným centrem země a výchozím bodem pro cesty do celé Litvy.

Zobrazit místo
Litva - vodní hrad Trakkai

Trakai

Malebný vodní hrad a ikona Litvy. Kontakt na levné ubytování lze získat v pokladně hradu, případně lze podniknout jednodenní výlet z Vilniusu. Vlakem jste ve městečku Trakai za půlhodinku.

Zobrazit místo
Jezero Vistytis

Vištytis

Jezero Vištytis je pro jeho rozmanitou flóru a faunu nazýváno evropským Bajkalem.

Zobrazit místo

Chystáš se do Litvy?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Jan Muhldorf
naposledy aktualizováno 25. 02. 2022
Navrhni úpravu