Cestování Covid-19

Nově je od 24.8. nutné při vstupu do Monaka předložit negativní test na koronavirus ne starší než 72 hodin.

Pláže

Na východě pobřeží najdete asi půl kilometru dlouhou pláž zvanou Larvotto. Jedná se o krásnou písečnou pláž s drobnými kamínky a průzračně čistým mořem.

Larvotto je veřejně přístupná a výborně vybavená službami i občerstvením. Jedinou nevýhodou je ruch a spousta turistů. Nádherně čisté moře láká k vyzkoušení vodních aktivit. Mezi oblíbené patří windsurfing, vodní lyžování, jízda na banánu, šlapadla, vodní pólo a šnorchlování. Pod dohledem zkušených instruktorů tu můžete vyzkoušet i plachtění na jachtě v místní jachtařské škole.

Noční život

Pokud si chcete večer vyrazit ven, Monako je pro vás tou správnou volbou. Noční život tu je velmi pestrý a nezapomenutelný. Můžete vyrazit do kasina, dopřát si romantickou večeři, zajít do kina, dát si drink s přáteli nebo protančit celou noc až do rána v jednom z mnoha klubů. Atmosféra vás natolik uchvátí, že tu nebudete chtít zůstat jen na jednu noc.

Parky a rezervace

Město se pyšní hned několika krásnými zahradami, za zmínku rozhodně stojí dvě hlavní. Jednou z nich je jedna z nejkrásnějších zahrad na světě Jardin Exotique de Monaco. Botanická zahrada se rozkládá nad novou čtvrtí Fontvieille v kopcovitém terénu v nadmořské výšce 40 až 98 metrů. Tudíž se nabízí i jako úchvatná výhlídka na město. Byla otevřena v roce 1933 a specializuje se především na sukulenty a kaktusy, jichž má ve sbírce několik tisíc. Součástí zahrad je i podzemní jeskyně s krápníkovou výzdobou. Ta byla pro veřejnost otevřena v roce 1950, přístup dovnitř je pouze s průvodcem. 

Další zastávka, kterou byste rozhodně neměli minout, je Japanese Garden. Zelená oáza s typicky japonskými prvky. Kopcovitý terén, vodopády a jezírka s barevnými rybkami na rozloze 7.000 m2 v rušném a přelidněném Monaku je tou ideální volbou pro odpočinek a relaxaci. Je to opravdu okouzlující místo s jedinečnou atmosférou.

Nákupy

Asi nikoho nepřekvapí, že tu najdete nespočet luxusních obchodů světoznámých značek. Hlavní prestižní nákupní třída Cercle d´Or se nachází v Monte Carlu. Prodávají se tu nejnovější modely od návrhářských jedniček, jako je Dior, Saint Laurent, Gucci, Prada apod. V městské čtvrti Fontvieille najdete nákupní středisko s nižšími cenami, které jsou přijatelné pro střední až vyšší vrstvu turistů.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele K Lehoťáková
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 měs
Navrhni úpravu