Monako
Monako

Co dělat v Monaku

Pláže

Na východě pobřeží najdete asi půl kilometru dlouhou pláž zvanou Larvotto. Jedná se o krásnou písečnou pláž s drobnými kamínky a průzračně čistým mořem.

Larvotto je veřejně přístupná a výborně vybavená službami i občerstvením. Jedinou nevýhodou je ruch a spousta turistů. Nádherně čisté moře láká k vyzkoušení vodních aktivit. Mezi oblíbené patří windsurfing, vodní lyžování, jízda na banánu, šlapadla, vodní pólo a šnorchlování. Pod dohledem zkušených instruktorů tu můžete vyzkoušet i plachtění na jachtě v místní jachtařské škole.

Noční život

Pokud si chcete večer vyrazit ven, Monako je pro vás tou správnou volbou. Noční život tu je velmi pestrý a nezapomenutelný. Můžete vyrazit do kasina, dopřát si romantickou večeři, zajít do kina, dát si drink s přáteli nebo protančit celou noc až do rána v jednom z mnoha klubů. Atmosféra vás natolik uchvátí, že tu nebudete chtít zůstat jen na jednu noc.

Parky a rezervace

Město se pyšní hned několika krásnými zahradami, za zmínku rozhodně stojí dvě hlavní. Jednou z nich je jedna z nejkrásnějších zahrad na světě Jardin Exotique de Monaco. Botanická zahrada se rozkládá nad novou čtvrtí Fontvieille v kopcovitém terénu v nadmořské výšce 40 až 98 metrů. Tudíž se nabízí i jako úchvatná výhlídka na město. Byla otevřena v roce 1933 a specializuje se především na sukulenty a kaktusy, jichž má ve sbírce několik tisíc. Součástí zahrad je i podzemní jeskyně s krápníkovou výzdobou. Ta byla pro veřejnost otevřena v roce 1950, přístup dovnitř je pouze s průvodcem. 

Další zastávka, kterou byste rozhodně neměli minout, je Japanese Garden. Zelená oáza s typicky japonskými prvky. Kopcovitý terén, vodopády a jezírka s barevnými rybkami na rozloze 7.000 m2 v rušném a přelidněném Monaku je tou ideální volbou pro odpočinek a relaxaci. Je to opravdu okouzlující místo s jedinečnou atmosférou.

Nákupy

Asi nikoho nepřekvapí, že tu najdete nespočet luxusních obchodů světoznámých značek. Hlavní prestižní nákupní třída Cercle d´Or se nachází v Monte Carlu. Prodávají se tu nejnovější modely od návrhářských jedniček, jako je Dior, Saint Laurent, Gucci, Prada apod. V městské čtvrti Fontvieille najdete nákupní středisko s nižšími cenami, které jsou přijatelné pro střední až vyšší vrstvu turistů.

Chystáš se do Monaka?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele K Lehoťáková
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.