Průvodce státem
Monako
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Aktivity v Monaku

Pláže

Na východě pobřeží najdete asi půl kilometru dlouhou pláž zvanou Larvotto. Jedná se o krásnou písečnou pláž s drobnými kamínky a průzračně čistým mořem.

Larvotto je veřejně přístupná a výborně vybavená službami i občerstvením. Jedinou nevýhodou je ruch a spousta turistů. Nádherně čisté moře láká k vyzkoušení vodních aktivit. Mezi oblíbené patří windsurfing, vodní lyžování, jízda na banánu, šlapadla, vodní pólo a šnorchlování. Pod dohledem zkušených instruktorů tu můžete vyzkoušet i plachtění na jachtě v místní jachtařské škole.

Monacká pláž

Noční život

Pokud si chcete večer vyrazit ven, Monako je pro vás tou správnou volbou. Noční život tu je velmi pestrý a nezapomenutelný. Můžete vyrazit do kasina, dopřát si romantickou večeři, zajít do kina, dát si drink s přáteli nebo protančit celou noc až do rána v jednom z mnoha klubů. Atmosféra vás natolik uchvátí, že tu nebudete chtít zůstat jen na jednu noc.

Parky a rezervace

Město se pyšní hned několika krásnými zahradami, za zmínku rozhodně stojí dvě hlavní. Jednou z nich je jedna z nejkrásnějších zahrad na světě Jardin Exotique de Monaco. Botanická zahrada se rozkládá nad novou čtvrtí Fontvieille v kopcovitém terénu v nadmořské výšce 40 až 98 metrů. Tudíž se nabízí i jako úchvatná výhlídka na město. Byla otevřena v roce 1933 a specializuje se především na sukulenty a kaktusy, jichž má ve sbírce několik tisíc. Součástí zahrad je i podzemní jeskyně s krápníkovou výzdobou. Ta byla pro veřejnost otevřena v roce 1950, přístup dovnitř je pouze s průvodcem. 

Další zastávka, kterou byste rozhodně neměli minout, je Japanese Garden. Zelená oáza s typicky japonskými prvky. Kopcovitý terén, vodopády a jezírka s barevnými rybkami na rozloze 7.000 m2 v rušném a přelidněném Monaku je tou ideální volbou pro odpočinek a relaxaci. Je to opravdu okouzlující místo s jedinečnou atmosférou.

Nákupy

Asi nikoho nepřekvapí, že tu najdete nespočet luxusních obchodů světoznámých značek. Hlavní prestižní nákupní třída Cercle d´Or se nachází v Monte Carlu. Prodávají se tu nejnovější modely od návrhářských jedniček, jako je Dior, Saint Laurent, Gucci, Prada apod. V městské čtvrti Fontvieille najdete nákupní středisko s nižšími cenami, které jsou přijatelné pro střední až vyšší vrstvu turistů.

Pozemský i daňový ráj

Monacké knížectví se nachází v Evropě na středomořském pobřeží Francouzské riviéry. Jeho jediným sousedem je Francie, ale díky jeho výborné poloze to není daleko ani k italským hranicím.

Jedná se o druhý nejmenší stát na světě, ale i přes jeho rozlohu 2,02 km2 rozhodně stojí za to ho navštívit. Monako je velmi oblíbené pro turisty, možná i proto, že k jeho prozkoumání stačí i jednodenní výlet.

Pokud se řekne Monako, mnohým z vás se vybaví Formule 1, drahá auta, luxusní jachty, celebrity, šperky a hlavně kasino.

Průvodce pro tebe napsal K Lehoťáková
Víza
Na občanku
V rámci Schengenu cestuješ pouze na občanský průkaz.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
květen - říjen
Na koupání v létě, na jednodenní výlety kdykoliv.
Více o počasí
Letenky od
4 000 Kč
Je běžná cena letenek do francouzského Nice.
Akční nabídky
Avatar uživatele K Lehoťáková
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu