Průvodce státem
Monako
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Doprava v Monaku

Nejbližší letiště se nachází ve francouzském Nice, bohatší návštěvníci z něj do Monaka využívají vrtulníkovou přepravu. Ostatní turisté mohou využít vlakové i autobusové spojení, přímo z letiště v Nice jezdí do Monaka každou půlhodinu autobus číslo 110 za 22 €.

Další možnost je vlastní doprava osobním automobilem. Nejčastější vyzkoušená trasa je z Prahy přes Mnichov do Milána, odtud se pokračuje směrem do Nice a následně se sjede na Monako. S přestávkami se cesta dá zvládnout za cca 12–15 hodin, trasa je velmi dobře značena a obvykle bývá průjezdná.

Jak se nejlépe dopravovat

V tomto malinkém státě doporučujeme chodit pešky. Projít se vše dá v klidu během jednoho dne a přitom se můžete zastavovat a kochat se krásami města, jak je vám libo. Nebojte, nelze se ztratit. Celá země je rozlohou jen o málo větší než Malá Strana v Praze.

Půjčení auta

Jestliže budete mít potřebu si půjčit auto a vlastníte platné doklady, můžete si zapůjčit snad všechny dopravní prostředky, které vás napadají. Jezdí se tu jako u nás v právem jízdním pruhu, ale doprava je velmi frekventovaná. K parkování lze využít několik patrových parkovišť, která jsou dobře značená. Ceny benzinu se pohybují okolo 43 Kč za litr.

Rozhodně levnější půjčení auta vyjde v sousední Francii.

Autobusy

Po městě funguje autobusová doprava, která je rozvržena do šesti tras. Autobusy jezdí často a poměrně spolehlivě, zastávky jsou vždy perfektně a velice přehledně označeny. Jednorázová jízdenka pro jedinou jízdu z automatu (na hlavních zastávkách) stojí 1,50 €, celodenní pak 5,50 €. U řidiče jsou vždy jízdenky o 0,50 € dražší. Kartou lze platit pouze v automatech a jen od částky 6 € a vyšší.

K dispozici jsou také další dvě autobusové linky, které spojují Monako se sousedními městy, jako je Nice a Menton. Není problém sehnat taxislužbu, počítejte však s vyššími cenami.

Informace o MHD v Monaku >>

Autobusy Monako

Pozemský i daňový ráj

Monacké knížectví se nachází v Evropě na středomořském pobřeží Francouzské riviéry. Jeho jediným sousedem je Francie, ale díky jeho výborné poloze to není daleko ani k italským hranicím.

Jedná se o druhý nejmenší stát na světě, ale i přes jeho rozlohu 2,02 km2 rozhodně stojí za to ho navštívit. Monako je velmi oblíbené pro turisty, možná i proto, že k jeho prozkoumání stačí i jednodenní výlet.

Pokud se řekne Monako, mnohým z vás se vybaví Formule 1, drahá auta, luxusní jachty, celebrity, šperky a hlavně kasino.

Průvodce pro tebe napsal K Lehoťáková
Víza
Na občanku
V rámci Schengenu cestuješ pouze na občanský průkaz.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
květen - říjen
Na koupání v létě, na jednodenní výlety kdykoliv.
Více o počasí
Letenky od
4 000 Kč
Je běžná cena letenek do francouzského Nice.
Akční nabídky
Avatar uživatele K Lehoťáková
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu