Monako
Monako

Jídlo v Monaku

Monacká kuchyně

Gastronomické bohatství sousedící Francie se odráží v místní kuchyni. Způsob přípravy pokrmů je velmi zdravý, netučný a výhradně z kvalitních surovin. K přípravě hlavních pokrmů se nejčastěji používají mořské plody a ryby s čerstvou zeleninou. Tradičním a nejznámějším pokrmem jsou taštičky barbagiuan – pečivo, které je nečastěji plněné sýrem, rýži, pórkem, případně dýní nebo špenátem. K dobrému jídlu se obvykle popíjí šampaňské nebo kvalitní víno pocházející z francouzských vinic.

Jak se stravovat jako místní

Místní kuchyni si musí zamilovat snad každý, je lehká, zdravá a velmi chutná. Najdete zde spoustu restaurací a vybrat si můžete z různých světových kuchyní. Během dne si obyvatelé rádi dají šálek dobré kávy a na večeře většina chodí do místních restaurací, které převážně nabízí venkovní posezení s výhledem do ulic.

Obvyklé ceny v restauracích

Pokud navštívíte restauraci, překvapí vás vysoké ceny. Průměrné menu (předkrm, hlavní jídlo, dezert) vás vyjde od 1.000 Kč a výše, záleží na výběru. Pokud si chcete dopřát nějaký kulinářský zážitek se sklenkou vína, připravte si kolem 2.000 Kč na osobu. Rozhodně se vyplatí aspoň jednou za pobyt zajít na večeři a ochutnat nějakou místní specialitu. Nebudete litovat.

Chystáš se do Monaka?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele K Lehoťáková
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.