Průvodce státem
Monako
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Jídlo v Monaku

Monacká kuchyně

Gastronomické bohatství sousedící Francie se odráží v místní kuchyni. Způsob přípravy pokrmů je velmi zdravý, netučný a výhradně z kvalitních surovin. K přípravě hlavních pokrmů se nejčastěji používají mořské plody a ryby s čerstvou zeleninou. Tradičním a nejznámějším pokrmem jsou taštičky barbagiuan – pečivo, které je nečastěji plněné sýrem, rýži, pórkem, případně dýní nebo špenátem. K dobrému jídlu se obvykle popíjí šampaňské nebo kvalitní víno pocházející z francouzských vinic.

Jak se stravovat jako místní

Místní kuchyni si musí zamilovat snad každý, je lehká, zdravá a velmi chutná. Najdete zde spoustu restaurací a vybrat si můžete z různých světových kuchyní. Během dne si obyvatelé rádi dají šálek dobré kávy a na večeře většina chodí do místních restaurací, které převážně nabízí venkovní posezení s výhledem do ulic.

Obvyklé ceny v restauracích

Pokud navštívíte restauraci, překvapí vás vysoké ceny. Průměrné menu (předkrm, hlavní jídlo, dezert) vás vyjde od 1.000 Kč a výše, záleží na výběru. Pokud si chcete dopřát nějaký kulinářský zážitek se sklenkou vína, připravte si kolem 2.000 Kč na osobu. Rozhodně se vyplatí aspoň jednou za pobyt zajít na večeři a ochutnat nějakou místní specialitu. Nebudete litovat.

Pozemský i daňový ráj

Monacké knížectví se nachází v Evropě na středomořském pobřeží Francouzské riviéry. Jeho jediným sousedem je Francie, ale díky jeho výborné poloze to není daleko ani k italským hranicím.

Jedná se o druhý nejmenší stát na světě, ale i přes jeho rozlohu 2,02 km2 rozhodně stojí za to ho navštívit. Monako je velmi oblíbené pro turisty, možná i proto, že k jeho prozkoumání stačí i jednodenní výlet.

Pokud se řekne Monako, mnohým z vás se vybaví Formule 1, drahá auta, luxusní jachty, celebrity, šperky a hlavně kasino.

Průvodce pro tebe napsal K Lehoťáková
Víza
Na občanku
V rámci Schengenu cestuješ pouze na občanský průkaz.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
květen - říjen
Na koupání v létě, na jednodenní výlety kdykoliv.
Více o počasí
Letenky od
4 000 Kč
Je běžná cena letenek do francouzského Nice.
Akční nabídky
Avatar uživatele K Lehoťáková
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu