Kolín nad Rýnem

Co dělat v Kolíně nad Rýnem

Podnikněte výlet za město

Když už budete mít město prochozené křížem krážem, nastupte do dopravního prostředku a popojeďte za hranice Kolína do dalších měst. Vidět se vyplatí:

  • Bonn – krásné historické centrum s dominantou v podobě sochy Beethovena. Četná vlaková spojení nabídnou pohodlné a rychlé cesty trvající od 30 minut po 1 hodinu v závislosti na druhu vlaku.
  • Brühl – v předměstí Kolína nad Rýnem najdete krásný palác Augustusburg zařazený na seznam světového dědictví UNESCO. Proslul zejména svým nádherným rokokovým interiérem. Dostanete se sem snadno vlakem do 20 minut.
  • Königswinter – malé městečko na druhém břehu od Bonnu ukrývá unikátní zubačkovou železnici na dračí kopec Drachenfels. Z vrcholku se vám nabídne výhled po celém okolí, dokonce i na samotný Dóm v Kolíně.
  • Ruhr – obdivovatelé těžkého průmyslu se mohou vydat na celodenní výlet do 100 km vzdáleného města Ruhr. Byl centrem uhelného a ocelářského průmyslu pro celé Německo a dnes si vše můžete připomenout Stezkou průmyslového dědictví.
  • Zülpich – je vstupní branou do zalesněných kopců v regionu Eifel. Nově tu najdete i muzeum římských lázní a kultury koupání.

Ideální je celodenní výlet v podání Brühl, Bonn a Drachenfels. Přečíst si o něm můžete v cestopisu z víkendu v Kolíně nad Rýnem.

Koupele v termálních lázní Claudius

Až vás chození po městě unaví, zajděte si do římských lázní Claudius v městském parku Rheinpark a uvelebte se v bazénech s teplotou vody od 33 do 37 °C.

Otevřené jsou denně od 9 do půlnoci a za vstupné zaplatíte 14,5 EUR na 2 hodiny. Pokud budete chtít využít i saunu, připlatíte si navíc 6 EUR.

Nezapomeňte si s sebou vzít plavky a župan, který si případně půjčíte i na místě za 7 EUR.

Nasajte pohodu na vánočních trzích

Každoročně v prosinci pořádané vánoční trhy najdete celkem na 7 místech. Největší a nejznámější trhy se nachází u gotického dómu. Těšit se můžete na různé výrobky, sladkosti, pečené mandle, horké kaštany nebo svařené víno a punč ve více jak stovce dřevěných stánků.

Dalšími významnými trhy jsou ty na Neumakrtu a Rudolftplatzu.

Vydovádějte se na kolínském karnevalu

I Kolín nad Rýnem má svou tradici v pořádání barevných a bujarých karnevalů. Oficiálně karnevalová sezona zvaná „fifth season – páté roční období“ začíná 11. listopadu v 11:11, ale během adventního období je karnevalový duch přerušen a obnoven od 6. ledna.

Samotným vrcholem týdny trvající sezony jsou bláznivé dny, které trvají přesně 6 dní od Tučného čtvrtku do Popeleční středy. Během těchto dní jsou ulice a náměstí plné lidí a radostně se slaví až do časných ranních hodin.

Adrenalin v zábavním parku Phantasialand

Nejen s dětmi se nejlépe zabavíte v zábavním parku Phantasialand nedaleko Kolína na předměstí Brühlu. Dovádějte na horských drahách a adrenalinových atrakcích.

Dojedete sem tramvají č. 18 do Brühlu a následně autobusem číslo 985.

Vstupné do parku činí 21 EUR online, na místě 35 EUR za dítě a 48 EUR za dospělého na den. Lístky a kompletní informace o parku najdete na: phantasialand.de.

Chystáš se do Kolína nad Rýnem?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.