Průvodce státem

Německo

Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

Německo se nachází ve střední Evropě a sousedí s Francií, Lucemburskem, Belgií, Nizozemskem, Dánskem, Polskem, Švýcarskem, Českou republikou, Rakouskem a také se Severním a Baltským mořem. Německo je rozděleno na 16 spolkových zemí. Oficiální název země zní Spolková republika Německo.

První věc, která napadne většinu lidí, když se řekne Německo, je Adolf Hitler. Na druhou stranu Německo dalo světu množství významných osobností, které svět ovlivnily pozitivním způsobem, například Ludwiga van Beethovena (jeho klavírní koncert pro Elišku je geniální), Alberta Einsteina (pokud si odmyslíte tu atomovou bombu), Martina Luthera, Immanuela Kanta a řadu dalších.

Průvodce pro tebe napsal Kateřina Matoušková
Víza
Na občanku
V rámci Schengenu cestuješ pouze na občanský průkaz.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
celoročně
V Německu si najdeš zábavu po celý rok, ve městech či na horách.
Více o počasí
Letenky od
2 500 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 4x za měsíc a ušetříš cca 65 %.
Akční nabídky

Praktické tipy do Německa

Co vidět a navštívit v Německu

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy v Německu

Zavřít boční panel

Bodamské jezero

Jedno z největších evropských jezer zasahující na území Německa, Švýcarska i Rakouska je jako stvořené pro klidnou i aktivní sportovní dovolenou nebo jen pro zastávku při průjezdu z Alp. Pročtěte si více.

Průvodce regionem Bodamské jezero

Zavřít boční panel

Berlín

I kdybyste sem měli jet jenom kvůli Berlínské zdi, bude to stát za to. Ale samozřejmě toho Berlín nabízí mnohem víc. Možná už jste slyšeli o Central Parku, obrovském parku v srdci velkoměsta, pokud se vám nechce jezdit až do New Yorku, můžete zavítat do Berlína.

Je tu velké množství zelených ploch a k těm nejznámějším patří bezesporu Tiergarten, kde se pořádá i Love Parade. Dále stojí za návštěvu Braniborská brána, která je jedním slovem velkolepá! A pokud máte rádi pouliční umění, Berlín je skvělou destinací pro jeho obdivování – nachází se zde spousta grandiózních graffiti přes celé zdi.

Průvodce městem Berlín

Zavřít boční panel

Hamburk

Druhé největší německé město a současně i největší přístav. Můžete navštívit místní zoologickou zahradu s téměř 3.000 živočišnými druhy, pokud se rádi bojíte, zavítejte do Domu hrůzy (Hamburg Dungeon), kde vám bude tuhnout krev v žilách a zároveň se přiučíte něco málo o historii Hamburku.

Pokud máte rádi noční život, zavítejte do čtvrti St. Pauli a projděte se zejména po bulváru Reeperbahn. Je to místo, kde Beatles začínali a doteď po nich jako připomínka zůstalo náměstí Beatles Platz, ale to není jediný důvod, proč je tato čtvrť známá. Někdy je přezdívána jako míle hříchu. Pokud by vás překvapilo, kolik policejních aut projede kolem lehkých žen bez povšimnutí, je to tím, že prostituce je tu povolena. Dále se tu nachází nepřeberné množství barů, sexshopů a celá tato oblast na vás dýchne pořádnou dekadencí.

Zavřít boční panel

Cáchy

Město ležící u belgických a nizozemských hranic bylo obydleno již od doby paleolitu. Hlavním lákadlem města je katedrála Panny Marie, která je zapsána na seznamu UNESCO. Nachází se tu ale i mnoho muzeí, sídlí zde biskupství, najdeme zde i technickou univerzitu či radnici postavenou v gotickém stylu. Ve městě najdete také množství kašen a fontán.

Zavřít boční panel

Rujána

Možná trochu retro, ale pro milovníky sentimentu pěkná vzpomínka na minulost. V dobách komunismu byl tento největší německý ostrov opravdu hojně navštěvován, v současné době je na něm výskyt češtiny skoro raritou. Pokud jste již někdy navštívili Anglii a přicestovali jste lodí, jistě jste si povšimli křídových útesů – ty se na Rujáně také vyskytují. Na Rujánu se dostanete buď pomocí Rügenbruücke, tedy mostu, který vede z města Stralsund, či lodí. Pokud jste aktivní sportovci, na Rujáně je možné pohybovat se na kole či kolečkových bruslích a pro milovníky koupání, kteří mají kousek otužilství v krvi, čekají na tomto ostrůvku pláže bez hromady turistů. A své chuťové buňky můžete připravit na čerstvé ryby v nejrůznějších podobách.

Počasí a sezóny v Německu

Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Německo
Regionální rozdíly jsou malé, počasí podobné jako v ČR

3 °C

5 °C

9 °C

14 °C

19 °C

22 °C

24 °C

24 °C

19 °C

14 °C

8 °C

4 °C

Počasí

Německo, stejně jako Česká republika, leží v mírném podnebném pásu, a tudíž i počasí je tam podobné tomu našemu.

Sezóny a kdy vyrazit

Do Německa se dá vyrazit opravdu kdykoli. V lednu za muzejní nocí, na jaře do Alp, v létě k moři, na podzim do národních parků a v zimě za vánoční atmosférou.

Skvělé akce do Německa

ušetříš až 22%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 50%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 68%
Akce starší 2 týdnů
104 starších akcí
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu