Cestování Covid-19

V současné době lze do Německa cestovat pouze ze závažných důvodů (práce, návštěvy rodiny apod.). Turistika nebo nákupy se nepovažují za pádný důvod cesty a při kontrole na hranicích budete vráceni zpět. Aktuální informace najdete na webu českého velvyslanectví v Berlíně.

Od 15.6. lze z Německa do ČR cestovat bez omezení. Od stejného data bude možné cestovat bez omezení i do Německa, pokud se situace ohledně koronaviru nezhorší.

Německo se nachází ve střední Evropě a sousedí s Francií, Lucemburskem, Belgií, Nizozemskem, Dánskem, Polskem, Švýcarskem, Českou republikou, Rakouskem a také se Severním a Baltským mořem. Německo je rozděleno na 16 spolkových zemí. Oficiální název země zní Spolková republika Německo.

První věc, která napadne většinu lidí, když se řekne Německo, je Adolf Hitler. Na druhou stranu Německo dalo světu množství významných osobností, které svět ovlivnily pozitivním způsobem, například Ludwiga van Beethovena (jeho klavírní koncert pro Elišku je geniální), Alberta Einsteina (pokud si odmyslíte tu atomovou bombu), Martina Luthera, Immanuela Kanta a řadu dalších.

Víza
Na občanku
V rámci Schengenu cestuješ pouze na občanský průkaz.
Hlavní sezóna
celoročně
V Německu si najdeš zábavu po celý rok, ve městech či na horách.
Letenky od
2 500 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 4x za měsíc a ušetříš cca 65 %. Akční letenky do Německa
Průvodce pro tebe napsal Kateřina Matoušková

Praktické tipy před cestou do Německa

Most Hohenzollernů
Co vidět v Německu

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy v Německu

Mapa s místy co vidět a navštívit v Německu

Zugspitze
Co dělat v Německu

Co dělat v Německu a kam na výlety po okolí? Sport, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi... seznam nejlepších aktivit pro Německo.

Počasí v Německu

Přehledně o počasí v Německu a teploty během roku. Kdy jet do Německa na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

ICE ve Frankfurtu
Doprava v Německu

Jak se dopravovat a cestovat v Německu? Cestování v Německu letadlem, vlakem, autobusem, autem či motorkou – co je lepší a kolik to stojí?

Euro
Peníze a ceny v Německu

Čím platit v Německu a jaké jsou ceny? Místní měna je Euro. Kde směnit peníze, lze platit kartou a kolik co stojí v Německu?
Aktuální kurz 1 € = 26.62 Kč

Bavorské klobásky se zelím
Jídlo v Německu

Co ochutnat v Německu a jaká je tradiční kuchyně? Typická jídla, národní speciality a vše o tom, co se jí v Německu a kde se stravovat.

Německý folklór
Kultura a lidé v Německu

Jak se mluví v Německu? Objev v krátkosti historii, kulturu, svátky a jiné užitečné informace jako kde leží Německo a jakou má rozlohu?

Na co si dát pozor
Bezpečnost v Německu

Je Německo bezpečné pro cestovatele? Zjistěte možná rizika, nemoci a úroveň bezpečnosti a kriminality v Německu + očkování a pojištění.

Víza a povinnosti
Víza do Německa

Je potřeba vízum a pas do Německa? Zjistěte, kde a jak získat vízum (na letišti nebo ambasádě) a jaká je cena turistického víza do Německa?

Další průvodce v Německu a okolí

Bodamské jezero
Wartet schon auf Sie!
Už na tebe čekáme!
Bodamské jezero
Průvodce regionem
Braniborská brána v Berlíně
Hier finden Sie es genießen!
Tady se ti bude líbit!
Berlín
Průvodce městem
Most Hohenzollernů
Willkommen, mein Freund!
Vítej, příteli!
Kolín nad Rýnem
Průvodce městem
Lucemburk
Nous vous attendons!
Už na tebe čekáme!
Lucembursko
Průvodce zemí
Francie
Nous nous réjouissons de vous!
Těšíme se na tebe!
Francie
Průvodce zemí

Cestopisy z Německa od cestovatelů jako ty

Čtení na 5 minut
Konec roku ve Stockholmu a cesta "po zemi" do ČR.
Aluška 2020-01-30T22:09:03+01:00 4 komentáře
Evropa 2019

Letadlem, vlakem, trajektem, busem, metrem... :-). Hned na začátku bych upozornila, že to vlastně není takovej klasickej průvodce po Stockholmu, protože jsme tam v tomhle případě strávili asi 36h. a cílem nebyl Stockholm jako takový, spíš se jen…

Čtení na 16 minut
ROADTRIP IV
Avatar uživatele Tutina
Tutina 2019-09-15T09:53:54+02:00 0 komentářů
Evropa 2019

Letošní díl našeho ježdění po evropských silnicích.. Máme za sebou s přítelem v posledních třech letech tři roadtripy po Evropě, jejichž itinerář sem také možná jednou přidám, a tak letos nemohl chybět díl čtvrtý. Po loňském "tak dlouho se jezdí autem…

❤️ Oblíbené
Čtení na 20 minut
Na gazpacho v soukromém tryskáči
Avatar uživatele
David Eiselt 2019-09-05T14:38:02+02:00 19 komentářů
Evropa 2019

Pojďte se proletět do Madridu v byznys třídě a soukromém letadle přes Drážďany, Mnichov, Düsseldorf, Lucemburk, Frankfurt a Londýn.. Čas od času se objeví letenka, kterou si letečtí nadšenci chtějí prostě a jednoduše bez závazků proletět. Tedy s pocitem toho, že hlavním cílem cesty bude let samotný, nikoliv pobyt v destinaci. A to…

❤️ Oblíbené
Čtení na 18 minut
Na Bali přes Berlín a neuvěřitelná východní Jáva
Avatar uživatele
Ondřej Tollinger 2019-07-07T19:02:28+02:00 0 komentářů
Napříč světem 2019

Zabalit se na Bali není nic těžkého, jen pokud při tom nechcete urazit přes 800 km na skútrech a ještě odbočit na Jávu. Na Bali přes Berlín a neuvěřitelná východní JávaPokud má někdo zájem sledovat fotky podobné těm níže, stačí jít na http://www.instagram.com/tolli4sek/Video z cesty naleznete zde: https://youtu.be…

6 dalších cestopisů
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 1 dny
Navrhni úpravu