Průvodce státem

Německo

Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

Německo se nachází ve střední Evropě a sousedí s Francií, Lucemburskem, Belgií, Nizozemskem, Dánskem, Polskem, Švýcarskem, Českou republikou, Rakouskem a také se Severním a Baltským mořem. Německo je rozděleno na 16 spolkových zemí. Oficiální název země zní Spolková republika Německo.

První věc, která napadne většinu lidí, když se řekne Německo, je Adolf Hitler. Na druhou stranu Německo dalo světu množství významných osobností, které svět ovlivnily pozitivním způsobem, například Ludwiga van Beethovena (jeho klavírní koncert pro Elišku je geniální), Alberta Einsteina (pokud si odmyslíte tu atomovou bombu), Martina Luthera, Immanuela Kanta a řadu dalších.

Průvodce pro tebe napsal Kateřina Matoušková
Víza
Na občanku
V rámci Schengenu cestuješ pouze na občanský průkaz.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
celoročně
V Německu si najdeš zábavu po celý rok, ve městech či na horách.
Více o počasí
Letenky od
2 500 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 4x za měsíc a ušetříš cca 65 %.
Akční nabídky

Praktické tipy do Německa

Zavřít boční panel

Kultura a lidé

Historie, lidé, jazyk a svátky

Historie v kostce

Podle archeologických nálezů byla oblast nynějšího Německa obydlena lidmi již před 600.000 lety. V době stěhování národů vedly germánské kmeny několik výpadů různými směry a bojovaly také s římskými legiemi. V době Svaté říše římské byla vydána Zlatá Bula Karla IV., která byla nejdůležitějším dokumentem této říše a upevňovala moc kurfiřtů a také zajišťovala korunovaci králů na císaře. V roce 1517 přibil Martin Luther svých 95 tezí na dveře kostela a v té době nejspíš neměl ponětí, že následné náboženské spory vyvolají o 100 let později třicetiletou válku. V roce 1815, po pádu Napoleona Bonaparte, byl založen německý spolek, v roce 1871 bylo vyhlášeno německé císařství a roku 1914 vypukla první světová válka, v níž mnoho Němců padlo. Ačkoli byla roku 1919 podepsána Versailleská smlouva, která oficiálně stvrzovala konec války, Německo přišlo o některé své kolonie a muselo navrátit Francii i dvě ze svých území.

A tím už se pomalu blížíme k předvečeru druhé světové války. Německo si prodělalo hospodářskou krizi, a pak už byl kancléřem jmenován Adolf Hitler a Německo později zavlekl do druhé světové války, která skončila pro Německo kapitulací. Potom bylo Německo rozděleno na Západní a Východní a v roce 1961 byla dokonce postavena Berlínská zeď, která se stala symbolem Studené války a po jejím stržení v roce 1989 zůstala jakousi připomínkou komunismu, ale také symbolem znovusjednocení, k němuž následně došlo.

V současné době je Německo spolkovou republikou. Hlavou státu je spolkový prezident a hlavou vlády spolkový kancléř.

Lidé

Ačkoli mohou Němci na první pohled působit jako příliš škrobení, precizní, přísní či odtažití, chodí to tady podobně jako všude na světě: pokud budete zdvořilí, slušní a milí, bez problému se s nimi seznámíte a navážete i přátelství. Co je určitě zajímavé a čeho si všimněte, je jejich smyslu pro patriotismus: co Němec, to německá značka auta. A pokud narazíte náhodou na výjimku, pak jen potvrzuje pravidlo.

Svátky

Hned první svátek roku připadá na 1. ledna, kdy je volno a lidé tak mohou vyspávat po bujarých nočních oslavách. Takže je to vlastně dost podobné jako v Čechách.

Pokud plánujete svou cestu do Německa na podzim, zajeďte se podívat do Mnichova na tradiční Oktoberfest. Jedná se o největší pivní festival světa, který začíná v září a trvá přibližně 16 dní a končí s první říjnovou nedělí. Původ tohoto festivalu je docela zajímavý. Roku 1810 se konala svatba korunního prince Ludvíka Bavorského, na oslavu bylo pozváno celé město a od té doby se z toho stala tradice, která se přeměnila v pivní festival.

Zajímavým německým státním svátkem je Den německé jednoty. Jedná se totiž o jediný státní svátek, který je určen vládou a připadá na 3. října.

A samozřejmě nesmíme opomenout Vánoce. V německých městech se od začátku adventu až do Vánoc konají obrovské trhy, kde narazíte nejenom na výborný svařák, ale také na báječný vaječný likér, na nepřeberné množství ovoce v čokoládě, na klobásky s pečivem a také na vánoční štolu. A pokud toho o oslavách Vánoc v Německu moc nevíte, čtěte pozorně: dárky dětem nosí zrzavý Weihnachtsmann (obdoba amerického Santa Clause). Co se vánočních tradic týče, jsou podobné těm našim českým. Němci byli první, kteří přišli s tradicí vánočního stromku, a dokonce také stojí za nápadem zdobit stromek skleněnými ozdobami. K štědrovečerní tabuli se podává buď ryba, nebo kachna či krůta se zelím. A samozřejmě na stole nesmí chybět již zmíněná vánoční štola, která má svou tradici již od 18. Století.

Kultura

Německá kultura je podobná české, s tím rozdílem, že Němci si mnohem více potrpí na přesnost a dochvilnost. Pokud tedy máte s nějakým Němcem domluvenou schůzku, body navíc si zajistíte včasným příchodem.

Jazyk

Úředním jazykem je němčina, ale domluvíte se i anglicky. Mezi základní německá slovíčka, která byste mohli přidat do svého cestovatelského slovníčku, patří:

 • Ahoj – Hallo
 • Dobrou chuť – Guten Appetit/Mahlzeit
 • Na shledanou – Auf Wiedersehen
 • Děkuji – Danke
 • Prosím – Bitte
 • Řízek – Schnitzel
 • Svařené víno – Glühwein
 • Pivo – Bier

Turismus

Při turistice v Německu si můžete být jisti, že zažijete výbornou úroveň služeb. Ať už při návštěvě lyžařských areálů, pláží, národních parků či měst.

Geografie

Z geografického hlediska můžeme Německo rozdělit na tři části: Alpy, Středoněmeckou vysočinu a Severoněmeckou nížinu. Alpy se rozprostírají na jihu státu a na hranicích s Rakouskem se nachází i nejvyšší hora Německa – Zugspitze. Středoněmecká vysočina (Mittelgebirge) leží ve středu a dosahuje nadmořské výšky od 500 do 1.000 metrů a v Severoněmecké nížině se nalézají vřesoviště, rašeliniště a také jezera.

Do Německa jezdí řada Čechů za nákupy. Ironií je, že jezdí do stejných obchodů, které se nachází i v Čechách, ale pravdou je, že sortiment je v Německu širší a většinou i kvalitnější. I přesto, že v ostatních aspektech je v Německu dráž, potraviny vyjdou víceméně na stejnou cenu.

Zavřít boční panel

Peníze a ceny

Měna, ceny a denní rozpočty

Euro

Německo je nejen členem Evropské unie, ale také Evropské měnové unie. Eurem se tu platí od roku 2002. Eurobankovky mají hodnotu 5, 10, 20, 50, 100, 200 a 500. Euromince mají pak hodnoty od jednoho centu až po 2 eura.

Minimální měsíční mzda činí 1.473 euro.

Směnárny a platba kartou

Vždy je lepší mít s sebou pro jistotu nějakou hotovost (toaleta u benzínky, nákup v malém obchůdku), ale rozhodně je výhodnější platit kartou.

Kolik co stojí

Potraviny stojí víceméně stejně jako u nás. Například za chléb (0,5 kg) zaplatíte 1,4 euro a za pivo (0,5 l) v láhvi 0,9 eur. Rozdíl je ale znatelnější v restauracích, lyžařských areálech, při návštěvě památek či v zábavních parcích.

Spropitné a smlouvání

Ve většině případů je v restauracích spropitné započítáno již v ceně pokrmů a nápojů. Pokud jste se službami nadmíru spokojeni, pět až deset procent z ceny je milé. Smlouvání v západní Evropě není běžné.

Jak ušetřit

Ušetřit se dá vždy na jídle. Ale pokud jste gurmáni, určitě si připlaťte za nějakou místní specialitu. Dále se také dá dopravovat vlastním autem či si koupit nějaký vícedenní kupon na veřejnou dopravu. A v neposlední řadě také ubytování – pokud nepotřebujete pětihvězdičkový hotel, couchsurfing je vždy zajímavá zkušenost, jak se seznámit s někým novým, a navíc místním, který vám může doporučit a poradit co a jak.

Denní rozpočet

Menu ve fastfoodu na ulici stojí 3 euro, v obyčejné restauraci 9 euro a luxusní večeře vás přijde na 19,5 euro. Nejlevnější ubytování na couchsurfingu je zdarma, levné ubytování stojí 24 euro na osobu na noc, střední ubytování 75 euro za osobu na noc a dražší ubytování 235 euro za osobu na noc.

Zavřít boční panel

Doprava

Silniční, železniční i letecká doprava

Jak do Německa

Do Německa je to od nás co by kamenem dohodil, takže auto, autobus či vlak je skvělá varianta.

Žlutý dopravce jezdí do více jak 20 měst v Německu doslova od rána až do večera. Vybrat si můžete z varianty autobus či vlak. Velmi často se dají navíc zakoupit akční jízdenky a různé slevy se dají uplatnit celoročně (dítě, student, senior, skupina minimálně 3 lidí).

Více informací najdete na jejich stránkách regiojet.cz.

Jak se nejlépe dopravovat

Vlaky společnosti Deutsche Bahn nabízí výhodné jízdenky po Německu. Dají se uplatnit skupinové slevy. Za rozumnou cenu se dají pořídit i jízdenky do první třídy, pokud preferujete komfort.

Pokud cestujete autem, tak si jízdu Německu budete užívat. Zejména po dálnicích, jsou oblíbené nejenom pro svou vysokou kvalitu, ale zejména pro neomezenou rychlost. Pokud jste milovníkem aut a vysoké rychlosti, bude to pro vás pravděpodobně možnost číslo jedna.

Půjčení auta

V německé půjčovně aut si můžete vybrat z vozidel ekonomických, kompaktních, středních, minivanů, minibusů či automatů. Pokud vás lákají německé tradiční značky, jsou jejich pronájmy kupodivu cenově velmi přijatelné. Ceny za pronájem auta na den začínají na 1.200 Kč a liší se nepatrně podle místa, kde si chcete auto vyzvednout. Síť půjčoven je prakticky rozmístěna po celém Německu.

Veřejná doprava

Pokud plánujete strávit v Německu více času, měli byste zvážit pořízení si měsíčního kuponu na veřejnou dopravu za 53 euro.

Informace o jízdních řádech MHD a vlacích v Německu najdete zde: http://www.jizdni-rady.nanadrazi.cz/index.php?page=jizdni-rady-nemecko

Zavřít boční panel

Jídlo

Typická jídla, nápoje a ceny

Německá kuchyně

Začněme nápoji. Stejně tak jako v Čechách, i v Německu je nejrozšířenějším alkoholickým nápojem pivo. Narazíte na různé varianty: od těch klasických až po ty trochu netypické, například kombinaci piva a limonády. Pokud nejste pivaři, vyberete si určitě z nabídky vín či pálenek.

Co se jídla týče, synonymem německé kuchyně je pro většinu lidí bratwürste. Ale německá kuchyně toho nabízí mnohem víc! Ať už sýry nebo maso ve všech různých podobách, které se liší region od regionu: pro Bavorsko je typický telecí závitek se slaninou (Kalbsvöger), v Porýní si pochutnáte na hovězí pečeni s rozinkami a mandlemi (Rheininscher Sauerbraten), ve Švábsku na závitcích z nudlového těsta se slaninou, masem a zelím (Schäufele). Pokud dáváte přednost pokrmům z ryb, navštivte některou z přímořských oblastí a objednejte si například kousky sledě v kyselé smetaně (Heringstop). Zajímavou kombinací zeleniny a masa je Eintopf, jídlo z jednoho hrnce. Největší oblibě se těšil za války, kdy se prakticky vařilo ze surovin, co dům dal. Jedná se o hustou polévku, která je natolik hutná, že se konzumuje jako hlavní chod a v každém regionu se její chuť bude lišit. Mezi typické suroviny, které se do polévky dávají, patří brambory, mrkev, zelí, párky, klobásy, fazole, hrách a čočka.

Jak se stravovat jako místní

Pokud chcete za jídlo ušetřit, zavítejte do Gasthofu nebo hospody. Výhodou většiny německých restaurací je menu vystavené u vstupních dveří. Pokud chcete ušetřit ještě o něco víc, zkuste pizzerie či fastfoody.

Obvyklé ceny v restauracích:

 • Pivo (0,5 l) v restauraci – 2,7 euro
 • Polévka – 2,9 euro
 • Polední menu v centru – 15 euro
 • Cappuccino – 2,5 euro
Zavřít boční panel

Aktivity

Městská turistika, pláže i nákupy

Treky

Pokud vás lákají výstupy do hor, tak si vyrazte rovnou na tu nejvyšší: Zugspitze. Měří 2.962 metrů a její název vznikl spojením slov „žlab“ a „lavina“. Žlaby pokrývají severní stěnu hory a na severní straně se často vyskytují laviny, jde tedy o velmi trefné pojmenování. Na vrchol se můžete dostat některou ze tří lanovek, pěšky nebo si ji při tradičním běhu do vrchu vyběhnout s dalšími nadšenými závodníky.

Pláže, surfování a jízda na koni

St. Peter Ording, lázeňské městečko, které vás naláká k návštěvě hned z několika důvodů. Zaprvé, pláže. Jsou krásné, písčité, široké a se zajímavými kůlovými stavbami. Z moře si tedy rovnou můžete zaskočit do restaurace na kůlu na něco k snědku. Pokud jste milovníkem sportů, ale váš spolucestovatel dává přednost válení se na pláži, můžete zde pouštět draka nebo si vybrat některý z tradičních sportů, jako je plachtění, surfování, plážový volejbal nebo třeba i jízda na koni. St. Peter Ording se nachází ve Šlesvicko-Holštýnsku. Jelikož jsou Němci precizní, pravidelně se o pláže starají a vy se tak můžete těšit na čisté pláže ale i moře.

Noční život

Pokud chcete strávit letní večer ve společnosti koktejlu s překrásným výhledem do okolí, navštivte Klunkerkranich, střešní bar v Berlíně. Pokud chcete nasáknout trochu kultury, zavítejte do Chamäleon Theater taktéž v Berlíně, v němž se pojí tradiční divadlo s akrobacií a vytváří tak naprosto nový zážitek.

Adrenalinová zábava

Slyšeli jste někdy o skákajících Němcích? V Německu si můžete skočit z vrtulníku, který s vámi vyletí až do výšky 500 metrů a vy pak můžete vyskočit a zakřičet si „bungeeeee“. Skákat se dá v Německu ale i z mostů a jeřábů. V každém větším městě se nachází nějaké místo, kde se na bungee jumping specializují, takže i v Německu si adrenalinoví nadšenci přijdou na své.

Nakupování

Kdo chce kvalitu za podobnou cenu jako u nás, jezdí do Německa. Paradoxně do stejných řetězců, které jsou u nás. Pokud si chcete přivézt nějaký suvenýr, oblíbenými předměty jsou míšeňský porcelán a kukačkové hodiny.

Parky a rezervace

Geo-přírodní park Bergstraße-Odenwald nacházející se na jihu Německu mezi Rýnem, Odenwaldem a Neckarem láká návštěvníky na rozmanitou krajinu, kde se historie Země protíná s kulturou. Narazíte zde mimo jiné i na tři místa zapsaná na seznamu UNESCO. Pokud máte rádi na výběr, budete příjemně překvapeni více jak 30 dobrodružnými trasami napříč parkem.

Zimní sporty a střediska

Berchtesgaden, respektive Berchtesgadenské Alpy, se nachází v Bavorsku a nabízí kvalitní lyžování i jízdu na prkně. Netradiční „atrakcí“ tohoto místa je navíc výhled na Orlí hnízdo (horské útočiště Adolfa Hitlera). Poněkud romantičtějším místem je jezero Königssee, které vás uchvátí svou krásou. Vybrat si můžete ze dvou lyžařských areálů: Jenner – Königssee a Rossfeld. První z areálů je větší, a tedy i o něco dražší (celodenní skipas pořídíte za 30 euro), druhý areál je menší, vhodný pro rodiny s dětmi a celodenní skipas vás přijde na 20 euro.

Pro děti

Zábavních parků pro děti je v Německu víc jak dost. Za všechny pojďme jmenovat alespoň jeden z nich: LEGOLAND. Jak už název napovídá, jedna se o zábavní park, který je celý věnován těmto známým kostičkám. U vstupu vám dají plánek a vy si tak sami můžete naplánovat trasu, kterou si s dětmi užijete nejvíce. A vstupenky je nejlepší koupit si dopředu online, abyste půl dne nemuseli stát ve frontě.

Pokud chcete s dětmi podniknout zajímavý výlet, v Bavorsku kousek od městečka Pottenstein leží Čertova jeskyně (Teufelshöhle), v níž potkáte například i obra Goliáše.

Pro romantiky

Pokud s partnerem či partnerkou milujete pohádku Tři oříšky pro Popelku, můžete si udělat výlet do zámku Moritzburg a na chvilku si připadat jako princ a princezna. A pokud si bez této pohádky neumíte představit Vánoce, každoročně se zde tato pohádka promítá v zámecké kuchyni.

Máte rádi neobvyklá místa? Potom můžete zavítat kousek od vesničky Kromlau, kde se nachází Ďáblův most (Rakotzbrücke). Přímo na most je vstup zakázán, ale i pouhý pohled na něj je okouzlující a celou atmosféru dotváří půvabná příroda kolem.

Pokud jste ještě nenavštívili restauraci Oblaca v Žižkovské věži v Praze, můžete si tento zážitek „vynahradit“ v Berlínské televizní věži v restauraci Sphere, která se od té na Žižkově liší tím, že se pomalu otáčí kolem dokola. Ale pozor, vstupenky je dobré si dopředu rezervovat, jinak by vám mohlo dlouhé čekání ve frontě zkazit celé rande.

Kultura

Dvakrát ročně se v Berlíně pořádá muzejní a galerijní noc. Data se mění, ale připadají vždy na leden a srpen. K dispozici je 100 muzeí a galerií a také bohatý doprovodný program. První květnovou sobotu se ve městech podél Rýna pořádá slavnost Rýn v plamenech (Rhein in Flammen), při nichž se nebe nad Rýnem zahalí ohňostroji. Celý festival trvá až do září a je velkým lákadlem pro turisty.

Milovníkům vážné hudby by neměly ujít Slavnosti Richarda Wagnera (Richard-Wagner-Festspiele) v Bayreuthu konající se na přelomu července a srpna.

Zavřít boční panel

Na co si dát pozor

Kriminalita a další nástrahy

Zdraví​

Žádná povinná očkování nejsou potřeba.

Kriminalita

Otázka kriminality v Německu byla v poslední době velmi hojně propírána ve všech médiích. Kvůli vlně imigrantů, která přišla v roce 2016 do Německa, schytalo Německo vlnu kritiky od některých států EU. Mnoho se médii propíralo, zda kriminalita vzrostla či nikoli, ale obecně se dá říci, že je to v jakémkoli jiném státu Evropy: ve velkých městech si pečlivě hlídejte své věci a v noci se nepotulujte zapadlými uličkami.

Riziko katastrof

Zemětřesení, tornáda ani tajfuny nehrozí. Jediná přírodní katastrofa, která by vás mohla potkat, jsou povodně, o nichž byste se v případě, že opravdu nastanou, dočetli i na českých informačních webech.

Důležité kontakty

Ambasáda:

Adresa velvyslanectví: Wilhelmstrasse 44, 10117 Berlin

Telefonické kontakty:

 • Policie: 110
 • Hasiči, první pomoc: 112
Zavřít boční panel

Víza a povinnosti

Vízum, očkování a celní předpisy

Vízum​

Jelikož je Německo, stejně jako Česká republika, členem schengenského prostoru, není potřeba při překročení hranic předkládat jakýkoli doklad, ale samozřejmě je potřeba si s sebou vzít buď OP, nebo pas, ať už kvůli kontrole v letadle, nebo pokud by se stala nějaká nepředvídatelná událost a vy byste museli zavítat na policii.

Pro obyvatele mimo schengenský prostor stačí mít povolení o vstupu do jakéhokoli státu, který leží v Schengenu, a po těch zbylých se mohou volně pohybovat.

Další dokumenty

Vzhledem k tomu, že hranice můžete překročit volně, nikdo po vás žádné dokumenty chtít nebude.

Celní předpisy

 • Bezcelně lze z Německa dovézt:
 • 10 litrů alkoholických nápojů s obsahem alkoholu vyšším než 22 %,
 • 20 litrů meziproduktu (např. vermut, likér apod.),
 • 90 litrů vína, z toho u šumivých vín 60 litrů,
 • 110 litrů piva,
 • 800 ks cigaret,
 • 400 ks cigarillos a doutníků o váze menší než 3 gr./kus,
 • 200 ks ostatních doutníků,
 • 1 kg tabáku.

Dovozní restrikce se vztahují na:

 • Živá zvířata a rostliny (i v případech tranzitu),
 • Další zboží podle německého právního řádu (např. zbraně a munice, slzný plyn, výbušniny, vystřelovací nože, apod., radioaktivní, explodující a hořlavé látky, drogy atd.).

Pro kontrolu můžete před odjezdem navštívit stránky MZV ČR (http://www.mzv.cz).

Co vidět a navštívit v Německu

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy v Německu

Zavřít boční panel

Berlín

I kdybyste sem měli jet jenom kvůli Berlínské zdi, bude to stát za to. Ale samozřejmě toho Berlín nabízí mnohem víc. Možná už jste slyšeli o Central Parku, obrovském parku v srdci velkoměsta, pokud se vám nechce jezdit až do New Yorku, můžete zavítat do Berlína.

Je tu velké množství zelených ploch a k těm nejznámějším patří bezesporu Tiergarten, kde se pořádá i Love Parade. Dále stojí za návštěvu Braniborská brána, která je jedním slovem velkolepá! A pokud máte rádi pouliční umění, Berlín je skvělou destinací pro jeho obdivování – nachází se zde spousta grandiózních graffiti přes celé zdi.

Zavřít boční panel

Hamburk

Druhé největší německé město a současně i největší přístav. Můžete navštívit místní zoologickou zahradu s téměř 3.000 živočišnými druhy, pokud se rádi bojíte, zavítejte do Domu hrůzy (Hamburg Dungeon), kde vám bude tuhnout krev v žilách a zároveň se přiučíte něco málo o historii Hamburku.

Pokud máte rádi noční život, zavítejte do čtvrti St. Pauli a projděte se zejména po bulváru Reeperbahn. Je to místo, kde Beatles začínali a doteď po nich jako připomínka zůstalo náměstí Beatles Platz, ale to není jediný důvod, proč je tato čtvrť známá. Někdy je přezdívána jako míle hříchu. Pokud by vás překvapilo, kolik policejních aut projede kolem lehkých žen bez povšimnutí, je to tím, že prostituce je tu povolena. Dále se tu nachází nepřeberné množství barů, sexshopů a celá tato oblast na vás dýchne pořádnou dekadencí.

Zavřít boční panel

Cáchy

Město ležící u belgických a nizozemských hranic bylo obydleno již od doby paleolitu. Hlavním lákadlem města je katedrála Panny Marie, která je zapsána na seznamu UNESCO. Nachází se tu ale i mnoho muzeí, sídlí zde biskupství, najdeme zde i technickou univerzitu či radnici postavenou v gotickém stylu. Ve městě najdete také množství kašen a fontán.

Zavřít boční panel

Rujána

Možná trochu retro, ale pro milovníky sentimentu pěkná vzpomínka na minulost. V dobách komunismu byl tento největší německý ostrov opravdu hojně navštěvován, v současné době je na něm výskyt češtiny skoro raritou. Pokud jste již někdy navštívili Anglii a přicestovali jste lodí, jistě jste si povšimli křídových útesů – ty se na Rujáně také vyskytují. Na Rujánu se dostanete buď pomocí Rügenbruücke, tedy mostu, který vede z města Stralsund, či lodí. Pokud jste aktivní sportovci, na Rujáně je možné pohybovat se na kole či kolečkových bruslích a pro milovníky koupání, kteří mají kousek otužilství v krvi, čekají na tomto ostrůvku pláže bez hromady turistů. A své chuťové buňky můžete připravit na čerstvé ryby v nejrůznějších podobách.

Počasí a sezóny v Německu

Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Německo
Regionální rozdíly jsou malé, počasí podobné jako v ČR

3 °C

5 °C

9 °C

14 °C

19 °C

22 °C

24 °C

24 °C

19 °C

14 °C

8 °C

4 °C

Počasí

Německo, stejně jako Česká republika, leží v mírném podnebném pásu, a tudíž i počasí je tam podobné tomu našemu.

Sezóny a kdy vyrazit

Do Německa se dá vyrazit opravdu kdykoli. V lednu za muzejní nocí, na jaře do Alp, v létě k moři, na podzim do národních parků a v zimě za vánoční atmosférou.

Skvělé akce do Německa

ušetříš až 31%
To bude jízda!
ušetříš až 23%
Hurá za zážitky!
79 starších akcí
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu