Abuja

Co dělat v Abuji

Procházky

Abuja sice nemá příliš historických památek, ale zato je v ní relativně bezpečno. A to se musí využít. Nebojte se tedy vyrazit do ulic hlavního města poznávat místní lidi a jejich zvyky či kulturu. Kromě procházek ulicemi můžete zavítat i do jednoho z mnoha parků, které sice na první pohled neohromí svou krásou, ale zato poskytnou vítaný úkryt před ostrým tropickým sluncem. Za pozornost stojí především Millennium Park a Jabi Lake Park.

Příroda

Abuja není (na nigerijské poměry) příliš velké město, což znamená, že mezi budovami narazíte na poměrně velké množství flory a fauny a zároveň není složité uspořádat krátký výlet za hranice města. Okolní krajina skládající se mimo jiné z několika jezer a zajímavě tvarovaných hor k tomu vybízí. Nejoblíbenější výlety vedou na Aso Rock a Zuma Rock.

Náboženská místa

Abuja jakožto novodobé centrum Nigérie disponuje moderními náboženskými svatostánky, u nichž se příliš nešetřilo na finančních prostředcích. Výsledkem jsou především Abuja National Mosque a National Church of Nigeria – obě stavby stojí díky své okázalé architektuře za prohlídku i pro nevěřící návštěvníky.

Umění a nákupy

Abuja stejně jako většina velkých afrických měst nabízí návštěvníkům ochutnávku místní tradiční kultury. V nigerijském hlavním městě se to děje především prostřednictvím různých galerií s tradičním uměním. Návštěvy takových míst většinou můžete spojit i s nákupy vystavených kusů a pořídit si tak v Abuji kus opravdového umění. Za návštěvu stojí především Nike Art Gallery.

Chystáš se do Abuji?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.