Průvodce městem
Moderní Abuja
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Aktivity v Abuji

Procházky

Abuja sice nemá příliš historických památek, ale zato je v ní relativně bezpečno. A to se musí využít. Nebojte se tedy vyrazit do ulic hlavního města poznávat místní lidi a jejich zvyky či kulturu. Kromě procházek ulicemi můžete zavítat i do jednoho z mnoha parků, které sice na první pohled neohromí svou krásou, ale zato poskytnou vítaný úkryt před ostrým tropickým sluncem. Za pozornost stojí především Millennium Park a Jabi Lake Park.

Příroda

Abuja není (na nigerijské poměry) příliš velké město, což znamená, že mezi budovami narazíte na poměrně velké množství flory a fauny a zároveň není složité uspořádat krátký výlet za hranice města. Okolní krajina skládající se mimo jiné z několika jezer a zajímavě tvarovaných hor k tomu vybízí. Nejoblíbenější výlety vedou na Aso Rock a Zuma Rock.

Náboženská místa

Abuja jakožto novodobé centrum Nigérie disponuje moderními náboženskými svatostánky, u nichž se příliš nešetřilo na finančních prostředcích. Výsledkem jsou především Abuja National Mosque a National Church of Nigeria – obě stavby stojí díky své okázalé architektuře za prohlídku i pro nevěřící návštěvníky.

Umění a nákupy

Abuja stejně jako většina velkých afrických měst nabízí návštěvníkům ochutnávku místní tradiční kultury. V nigerijském hlavním městě se to děje především prostřednictvím různých galerií s tradičním uměním. Návštěvy takových míst většinou můžete spojit i s nákupy vystavených kusů a pořídit si tak v Abuji kus opravdového umění. Za návštěvu stojí především Nike Art Gallery.

Co tady objevíš?

Přestože není ani zdaleka největší, je Abuja hlavním městem Nigérie. Jedná se o moderní město vybudované v 80. letech 20. století právě za účelem stát se novým centrem země. Na rozdíl od megalomanského Lagosu Abuja působí klidným a spořádaným dojmem. Široké ulice, žádné dopravní zácpy, minimum chaotických pouličních prodejců, moderní architektura, bezpečí – to vše dělá z Abuji ideální bránu do Afriky pro turisty, kteří černý kontinent dosud neokusili. 

Průvodce pro tebe napsal Michal Kohlert
Připrav se na
1 den
V nově vybudovaném městě nejsou žádné památky, zajímavé bude hlavně poznávání kultury.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Listopad - březen
V té době je v Abuji období sucha, které však kromě minima deště přináší i vyšší teploty.
Více o počasí
Letenky od
20 000 Kč
Běžná cena při odletu z Prahy.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu