Abuja

Co vidět a navštívit v Abuji

8 míst co vidět v Abuji

Abuja
Abuja National Mosque

Nigerijská národní mešita vybudovaná v roce 1984 zaujme návštěvníky Abuji na první pohled. Je totiž natolik velká, že je viditelná z velké části města. Pro turisty je přístupná každý den kromě muslimských svátků a pátku. V pátek se snažte mešitě vyhnout velkým obloukem, protože se k ní sjíždí věřící z širokého okolí a je to tak jedna z mála příležitostí, jak v Abuji uváznout v koloně.

Zobrazit místo
Abuja
National Church of Nigeria

Alternativou k nigerijské národní mešitě je křesťanský národní kostel. Ten sice z pohledu turisty vyhledávajícího exotiku nemusí zní natolik poutavě, ale při pohledu na využitý architektonický styl se přesvědčíte o opaku. Kostel byl na přelomu tisíciletí postaven v postmodernistickém neogotickém stylu a už jenom fakt, že samotná stavba trvala s přestávkami 16 let, vypovídá o jeho unikátnosti.

Zobrazit místo
Abuja
Millennium Park

Největší park v Abuji se nachází v části Maitama. Zhruba uprostřed ho rozděluje řeka, přes níž vede několik mostů a lávek. Dále tam na vás čekají různé uměle vybudované vodní nádrže, fontány, a především vzrostlá zeleň, pod níž se můžete v horkých dnech schovat. Zajímavostí je, že na otevření parku v roce 2003 osobně dohlíželi např. tehdejší britský premiér Tony Blair či královna Alžběta II.

Zobrazit místo
Abuja
Jabi Lake Park

Krásný a klidný park a jezero nedaleko centra je perfektním místem na odpočinek. Když budete mít štěstí, uvidíte na břehu jezera rybáře prodávajícího čerstvě chycené úlovky. Perfektní zážitek kazí, jakožto u většiny nigerijských atrakcí, velké množství volně se povalujících odpadků.

Zobrazit místo
Abuja
Sarius Palmetum Botanical Garden

Alternativou ke klasickým městským parkům může být botanická zahrada Sarius Palmetum. Kromě mnoha druhů více či méně exotických květin na vás čeká několik kilometrů cestiček a mnoho příjemných míst k posezení a relaxaci. Některé květiny si dokonce můžete i zakoupit. Vstupné činí 60 Kč. Jen si dejte pozor na možnost vyžadování zaplacení speciálního poplatku za větší fotoaparát. Je lepší ho tedy u vchodu zamaskovat.

Zobrazit místo
Abuja
Nike Art Gallery

Unikátní venkovní galerie nabízí ukázku historického i současného nigerijského umění. Těšit se můžete na tradiční domky, sochy, obrazy a mnoho dalšího. To vše za přítomnosti umělců, kteří přímo před vámi vytváří další díla. Galerie je koncipována především pro turisty, takže počítejte s vyššími cenami. Alespoň máte jistotu, že nekupujete africké umění vyrobené v Číně.

Zobrazit místo
Abuja
Aso Rock

400 metrů vysoká hora je považována za symbol města. Není náhodou, že Abuja byla v 80. letech vybudována právě v těsné blízkosti hory, jejíž název se z místního jazyka asokoro překládá jako Vítězná. Aso Rock je viditelná téměř ze všech částí města, tudíž vás výstup na ni neustále láká. V těsné blízkosti hory se však nachází prezidentský palác, parlament a nejvyšší soud, což znamená, že pro vstup potřebujete speciální povolení. To vám vydá úřad…

Zobrazit místo
Abuja
Magicland Park

Pokud jste v Abuji již delší dobu a už poněkud zoufale hledáte nápady, co máte podniknout, zkuste Magicland Park. Jedná se o klasickou stálou pouť (částečně jako naše Matějská), akorát v poněkud menším měřítku. Přesto má možnost projet se v Nigérii na ruském kole nebo autodromu své kouzlo. Podobnou zábavu pak ještě nabízí Maitama Amusement Park.

Zobrazit místo

Chystáš se do Abuji?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 09. 01. 2020