Zpět na seznam míst co vidět ve Schladmingu
Dachstein

Dachstein

Dachstein je monumentální skalní masiv dominující údolí Ennstal, ve kterém se rozkládá Schladming a se kterým tvoří společnou turistickou zónu. Nejvyšší vrchol Hoher Dachstein stoupá do výšky 2 995 m n.m. a obklopuje ho jeden z nejmenších alpských ledovců s téměř celoroční sněhovou pokrývkou. Dachstein je oblíbenou letní turistickou destinací s množstvím pěších tras i zajímavých zpestřením zimního lyžování.

Lyžařské zájezdy do Schladmingu

Lyžování na Dachsteinu

Na vrcholu Dachsteinu si užijete 3 středně dlouhé červené sjezdovky a dvojici kratších širších "carvingových dálnic". Lyžuje se zde obvykle od poloviny října do poloviny května, nicméně vzhledem k malému počtu sjezdovek se sem vyplatí vyrazit spíš jen na jednodenní výlet v rámci delšího pobytu ve Schladmingu.

Na Dachsteinu se svezete jednou starší sedačkovou lanovkou a třemi kotvovými vleky.

  • Reálná délka sjezdovek: 4 km
    • z toho červených: 3,3 km
    • z toho černých: 720 m

Detailní informace o sjezdovkách, lanovkách, cenách skipasů a dalších službách se dočtete v kapitole Lyžování ve Schladmingu.

Lanovka na Dachstein

Na Dachstein můžete vyrazit i bez lyží, kabinková lanovka Dachstein Gletscherbahn vás vyveze z obce Ramsau až téměř na nejvyšší bod masivu. Lyžaři mají jízdu lanovkou v ceně skipasu, vydáte-li se sem v létě nebo kdykoliv bez lyží, připravte se na tyto ceny:

  • Zpáteční jízda – 41,50 EUR dospělí, 31 EUR mladiství 16-18 let, 21 EUR děti 6-15 let
  • Jednosměrná jízda – 25 EUR dospělí, 19 EUR mladiství 16-18 let, 12,50 EUR děti 6-15 let
  • Sleva cca 5 EUR při jízdě po 13. hodině
  • Oficiální informace na webu dercahstein.at

Jak se dostat k lanovce

K dolní stanici kabinové lanovky na Dachstein vede silnice a najdete zde i velké bezplatné parkoviště. Silnice je placená, avšak koupíte-li si jízdenku na lanovku, je mýtné zahrnuto v ceně. Jen je třeba si lístek ponechat a vložit do automatu při odjezdu za parkoviště.

K lanovce se dostanete i autobusy 960, 962 a 964 ze Schladmingu či Ramsau (jízdní řády).

Ubytování na Dachsteinu

Přímo na ledovci není žádná chata nabízející ubytování. Nejbližším ubytováním je Hotel Türlwand přímo u dolní stanice lanovky. Další hotely a penziony pak najdete v vesničce Ramsau:

Hotely a ubytování v Ramsau

  • Naviguj: 47.4683, 13.6273

Další místa ve Schladmingu

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 9 měs
Navrhni úpravu