Schladming lanovka
Schladming-Dachstein

9 míst co vidět ve Schladmingu

Ramsau am Dachstein

Ramsau am Dachstein

Vesnička Ramsau se rozkládá na loukách přímo pod skalním masivem Dachsteinem a zároveň vysoko nad Schaldmingem a je velmi oblíbeným cílem běžkařů i pěších výletníků. Cestovatelé sem míří především na výlety, případně se zde ubytovávají milovníci klidu a horské pohody s krásnými panoramaty.

Lyžařské zájezdy do Schladmingu

Běh na lyžích

Ramsau am Dachstein je jedním z největších rakouských středisek pro běžecké lyžování. Na 150 km denně upravovaných běžeckých tras všech obtížností se rozprostírá po celém okolí na širokých loukách, v hustých horských lesích a dokonce i vysoko na ledovcových svazích Dachsteinu.

Za použití běžeckých tras se zde platí:

  • 11,50 EUR na půl den
  • 15 EUR na 1 den
  • 23 EUR za 2 dny
  • 38 EUR na týden

Ubytování

V Ramsau najdete zejména menší apartmánové domy a hotely a své si zde najdou především milovníci klidu a pobytu přímo v přírodě. Samotná vesnička je opravdu velmi malá a nabízí typické venkovské ubytování. Nejnižší ceny během hlavní zimní sezony se pohybují mezi 2 000 a 3 000 Kč na noc ve dvoulůžkovém pokoji.

Hotely a ubytování v Ramsau

Doprava

Ramsau leží asi 12 km od Schladmingu po klikaté, ale kvalitní horské silnici, která je udržovaná celoročně.

Alternativně se sem i autobusovými linkami 960, 962 a 964 ze Schladmingu, které jezdí 1-3x za hodinu (jízdní řády). V zimní sezoně sem navíc jezdí i skibusy na Dachstein i k lanovkám ve Schladmingu (jízdní řády).

naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.