Zpět na seznam míst co vidět ve Schladmingu
Město Schladming

Město Schladming

Největší město, podle kterého se region jmenuje, má necelých 7 000 obyvatel a slouží jako přirozené centrum místního i turistického života pro široké okolí. Schladming je typicky malebné, upravené a čisté rakouské městečko se dvěma hezkými kostely, desítkami restaurací a obchodů, půjčovnami sportovního vybavení a mnoha dalších turistických vymožeností.

Lyžařské zájezdy do Schladmingu

Lyžování

Schladming leží uprostřed lyžařského údolí 4 hor mezi areály Planai a Hochwurzen, které jsou centry lyžařské oblasti Ski Amadé. Dvojice lanovek začíná doslova pár desítek metrů od centra Schladmingu, obě mají velká parkoviště i napojení na Ski Busy i běžné autobusové linky. 

Detailní informace o sjezdovkách, lanovkách, cenách skipasů a dalších službách se dočtete v kapitole Lyžování ve Schladmingu.

Ubytování

Bydlení přímo ve Schladmingu bude velmi drahé, ale také velmi pohodlné. Sjezdovky, turistické trasy, obchody a restaurace máte vždy v pěší vzdálenosti do 10 minut. V hlavní zimní sezoně se však ceny za 1 noc ve dvoulůžkovém pokoji šplhají až ke 4 000 Kč.

Ceny v penzionech v okolí, ze kterých musíte dojíždět autem nebo skibusem, se však pohybují na přijatelnějších hodnotách mezi 1 500 a 2 500 Kč za noc pro 2.

Hotely a ubytování ve Schladmingu

Obchody a atrakce

Schladming nabízí mnoho příležitostí k nakupování i povyrážení po lyžování nebo horských túrách. K místním nejoblíbenějším atrakcím patří bazén s malým aquaparkem, několika skluzavkami a vířivkami. Detailní informace naleznete na oficiálním webu erlebnisbad-schladming.at.

Další zázemí ve Schladmingu:

  • Restaurace: desítky podniků od dražších s tradiční kuchyní po levné občerstvení a stánky s kebabem
  • Kluby a disco: menší podniky Cult Club a Hohenhaus Tenne
  • Supermarkety: Billa (2x), Spar, Unimarkt, Eurogast, Penny Markt, Hofer
  • Čerpací stanice: 12x
  • Naviguj: 47.3947, 13.6873

Další místa ve Schladmingu

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 9 měs
Navrhni úpravu