Ideální na víkend, ještě lepší na týden

Málokdo by nevěděl, kde leží Rakouská republika. Mimo České republiky a Slovenska sousedí na severu s Německem, na západě s Lichtenštejnskem a Švýcarskem, na jihu s Itálií a Slovinskem a na východě s Maďarskem.

Rakousko není jen Vídeň. Objevte nádherná jezera, překrásné hory, hrady, zámky a v neposlední řadě nespočet historických měst v čele s Grazem, Lincem a Salzburgem.

Země vás okouzlí i v čase vánočním, kdy se napříč celým Rakouskem konají vyhlášené a svařeným vínem provoněné vánoční trhy. Po Novém roce vyrazte do rakouských Alp na skvělé lyžování v místních lyžařských střediscích.

Víza
Na občanku
V rámci Schengenu cestuješ pouze na občanský průkaz.
Hlavní sezóna
celoročně
V zimě na lyže, na jaře do měst, v létě na túry.
Letenky od
350 Kč
Je běžná cena jednosměrné jízdenky na vlak či autobus. Akční letenky do Rakouska
Průvodce pro tebe napsal Barbora Lapišová

Praktické tipy před cestou do Rakouska

Serfaus
Co vidět v Rakousku

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy v Rakousku

Mapa s místy co vidět a navštívit v Rakousku

Lyžování v Rakousku
Co dělat v Rakousku

Co dělat v Rakousku a kam na výlety po okolí? Sport, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi... seznam nejlepších aktivit pro Rakousko.

Počasí v Rakousku

Přehledně o počasí v Rakousku a teploty během roku. Kdy jet do Rakouska na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

Dálnice v Rakousku
Doprava v Rakousku

Jak se dopravovat a cestovat v Rakousku? Cestování v Rakousku letadlem, vlakem, autobusem, autem či motorkou – co je lepší a kolik to stojí?

Euro
Peníze a ceny v Rakousku

Čím platit v Rakousku a jaké jsou ceny? Místní měna je Euro. Kde směnit peníze, lze platit kartou a kolik co stojí v Rakousku?
Aktuální kurz 1 € = 24.74 Kč

Wiener Schnitzel
Jídlo v Rakousku

Co ochutnat v Rakousku a jaká je tradiční kuchyně? Typická jídla, národní speciality a vše o tom, co se jí v Rakousku a kde se stravovat.

Lederhose
Kultura a lidé v Rakousku

Jak se mluví v Rakousku? Objev v krátkosti historii, kulturu, svátky a jiné užitečné informace jako kde leží Rakousko a jakou má rozlohu?

Na co si dát pozor
Bezpečnost v Rakousku

Je Rakousko bezpečné pro cestovatele? Zjistěte možná rizika, nemoci a úroveň bezpečnosti a kriminality v Rakousku + očkování a pojištění.

Víza a povinnosti
Víza do Rakouska

Je potřeba vízum a pas do Rakouska? Zjistěte, kde a jak získat vízum (na letišti nebo ambasádě) a jaká je cena turistického víza do Rakouska?

Dálniční známka
Dálniční známka Rakousko

Kolik stojí poplatky a dálniční známka v Rakousku 2022? Kde koupit dálniční známku do Rakouska a kde jsou placené tunely a silnice + mapa?

Vlakem do Rakouska

Přímý vlak Regiojet Praha/Ostrava–Rakousko 2021: cena jízdenky, jízdní řád a jaká je délka cesty? Trasa vlaku a lyžařská střediska po cestě.

Další průvodce v Rakousku a okolí

Serfaus
Willkommen, mein Freund!
Vítej, příteli!
Tyrolsko
Průvodce regionem
Linec
Wir freuen uns auf Sie!
Těšíme se na tebe!
Linec
Průvodce městem
Rakouský parlament
Hallo!
Ahoj!
Vídeň
Průvodce městem
Schladming lanovka
Willkommen, mein Freund!
Vítej, příteli!
Schladming-Dachstein
Průvodce městem
Slovensko
Vitaj, priateľovi!
Vítej, příteli!
Slovensko
Průvodce zemí

Cestopisy z Rakouska od cestovatelů jako ty

Čtení na 11 minut
Rod Esterházyovcov
Avatar uživatele Pavel _38
Pavel _38 2022-04-18T20:43:50+02:00 0 komentářů
Evropa 2018

Slovenská šľachta . Uhorská šľachta bola v skutočnosti slovenská Slováci sú v strednej Európe predbežnými víťazmi dejín, najmä ak sa porovnávame s Maďarmi. Z tejto perspektívy by sme sa preto už mohli na svoju minulosť…

Čtení na 51 minut
Nádhérne skvosty v okolí Bratislavy
Avatar uživatele Pavel _38
Pavel _38 2022-01-09T22:47:23+01:00 0 komentářů
Evropa 2021

Všetko v okolí Bratislavy do 100 km . Pre návštevníkov Bratislavy budem postupne uverejňovať miesta, ktoré sa nachádzajú do 100 km od Bratislavy a domnievam sa, že stoja za to navštíviť ich. Zahrňujem tu ako územie Slovenska, Maďarska…

Čtení na 26 minut
Dva hobitci v Rakousku
Barča _2 2021-07-22T13:11:17+02:00 2 komentáře
Rakousko 2021

Aneb když plánujete prodloužený low cost víkend a skončí to "trochu dražším" týdnem. Tentokrát jsme se na naši další dovolenou vydali s kamarády. Oproti nám (aby to ladilo s názvem) s Gandalfy :-). Termín: 1.7-8.7.2021Kolik nás to celé stálo?Původně jsme plánovali jen prodloužený víkend. Max do 10 tisíc. Je to naše letos už třetí dovolená a chtěli jsme tedy už trochu škudlit, jelikož nemáme…

Čtení na 11 minut
Roadtrip aneb jak jsme dostali pokutu ve Slovinsku?
Michaela Piňosová 2021-07-21T12:25:27+02:00 10 komentářů
Evropa 2021

Plánuješ lowcoast cestu do Rakouska a Slovinska autem a nevíš, kde přespat a co vidět? Najdeš tu pár tipů, jak jsme to udělali my + pár rad, jak to nedělat. Zdravím všechny cestovatelé i ty, kteří cesty teprve plánují. Ráda bych se tu s vámi podělila o souhrn míst, které bych doporučila k navštívení a které naopak dle mého názoru stály za starou bačkoru…

10 dalších cestopisů
Avatar uživatele Barbora Lapišová
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 dny
Navrhni úpravu