Ideální na víkend, ještě lepší na týden

Málokdo by nevěděl, kde leží Rakouská republika. Mimo České republiky a Slovenska sousedí na severu s Německem, na západě s Lichtenštejnskem a Švýcarskem, na jihu s Itálií a Slovinskem a na východě s Maďarskem.

Rakousko není jen Vídeň. Objevte nádherná jezera, překrásné hory, hrady, zámky a v neposlední řadě nespočet historických měst v čele s Grazem, Lincem a Salzburgem.

Země vás okouzlí i v čase vánočním, kdy se napříč celým Rakouskem konají vyhlášené a svařeným vínem provoněné vánoční trhy. Po Novém roce vyrazte do rakouských Alp na skvělé lyžování v místních lyžařských střediscích.

Víza
Na občanku
V rámci Schengenu cestuješ pouze na občanský průkaz.
Hlavní sezóna
celoročně
V zimě na lyže, na jaře do měst, v létě na túry.
Letenky od
350 Kč
Je běžná cena jednosměrné jízdenky na vlak či autobus. Akční letenky do Rakouska
Průvodce pro tebe napsal Barbora Lapišová

Praktické tipy před cestou do Rakouska

Serfaus
Co vidět v Rakousku

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy v Rakousku

Mapa s místy co vidět a navštívit v Rakousku

Lyžování v Rakousku
Co dělat v Rakousku

Co dělat v Rakousku a kam na výlety po okolí? Sport, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi... seznam nejlepších aktivit pro Rakousko.

Počasí v Rakousku

Přehledně o počasí v Rakousku a teploty během roku. Kdy jet do Rakouska na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

Dálnice v Rakousku
Doprava v Rakousku

Jak se dopravovat a cestovat v Rakousku? Cestování v Rakousku letadlem, vlakem, autobusem, autem či motorkou – co je lepší a kolik to stojí?

Euro
Peníze a ceny v Rakousku

Čím platit v Rakousku a jaké jsou ceny? Místní měna je Euro. Kde směnit peníze, lze platit kartou a kolik co stojí v Rakousku?
Aktuální kurz 1 € = 27.55 Kč

Wiener Schnitzel
Jídlo v Rakousku

Co ochutnat v Rakousku a jaká je tradiční kuchyně? Typická jídla, národní speciality a vše o tom, co se jí v Rakousku a kde se stravovat.

Lederhose
Kultura a lidé v Rakousku

Jak se mluví v Rakousku? Objev v krátkosti historii, kulturu, svátky a jiné užitečné informace jako kde leží Rakousko a jakou má rozlohu?

Na co si dát pozor
Bezpečnost v Rakousku

Je Rakousko bezpečné pro cestovatele? Zjistěte možná rizika, nemoci a úroveň bezpečnosti a kriminality v Rakousku + očkování a pojištění.

Víza a povinnosti
Víza v Rakousku

Je potřeba vízum a pas do Rakouska? Zjistěte, kde a jak získat vízum (na letišti nebo ambasádě) a jaká je cena turistického víza do Rakouska?

Další průvodce v Rakousku a okolí

Serfaus
Wir freuen uns auf Sie!
Těšíme se na tebe!
Tyrolsko
Průvodce regionem
Linec
Hallo!
Ahoj!
Linec
Průvodce městem
Slovensko
Už na teba čakáme!
Už na tebe čekáme!
Slovensko
Průvodce zemí
Český Krumlov
Tady se ti bude líbit!
Tady se ti bude líbit!
Česká republika
Průvodce zemí
Maďarsko - Balaton
Hi!
Ahoj!
Maďarsko
Průvodce zemí

Cestopisy z Rakouska od cestovatelů jako ty

Čtení na 28 minut
Roadtrip na jih. Bez auta.
Avatar uživatele
Anet 2019-09-24T10:49:22+02:00 6 komentářů
Evropa 2019

Kdyby ti tvoje dvacetiletá dcera řekla, že stopovala z Mikulova do Brna, ale vzala to oklikou 1400 km... dostala by zaracha, nebo pochvalu?. 1400 km za pět dnů, za 7,40 € na osobu.A naše malý, soukromý, a utajený drama.Skoro.Pro všechny, kteří tvrdí, že se v roce 2019 nedá stopovat, a je to zahrávání si se zdravím.Kteří tvrdí, že když se …

Čtení na 4 minuty
Rakousko aneb dovolená s wilde wunder card
Avatar uživatele x.zabicka
x.zabicka 2019-07-31T18:02:00+02:00 7 komentářů
Rakousko 2019

Krásné hory, jezera, výhledy s turistickou kartou za pár euro.. Velmi jsme si oblíbili využívání turistických karet v Rakousku. Vybraní ubytovatelé nabízí v rámci zaplaceného ubytování kartu, na kterou jsou slevy či vstupy zadarmo na různé atrakce. Seznam…

Čtení na 18 minut
Kolem na kole II - Stezka tří řek
Jakub Pohůnek 2018-10-01T21:13:22+02:00 6 komentářů
Evropa 2013

Druhé pokračování z trilogie cestování na kole po Evropě, které je především o pohodě, 16 -ti defektech a umu žít dva týdny sám se sebou..    Rok uplynul jako voda a o vodě je hodně i můj další cestopis.  Po loňské anabázi, kdy jsem se horko těžko, ale nakonec ve zdraví, dostal až do italské Verony, jsem si umanul, že to v roce 2013…

Čtení na 7 minut
Kolem na kole I - z ČR do Itálie
Jakub Pohůnek 2018-09-28T16:14:39+02:00 4 komentáře
Evropa 2012

První průkopnická výprava na kole, která na dlouhou dobu otevřela vnímání sebe samého, limity těla a mentálního odhodlání.     Psal se rok 2012 a já tou dobou studoval v Brně na Architektuře.  V létě, jako každým rokem jsem si přivydělával u táty v naší dílně v rodném Valašsku. To léto toho roku se ale v něčem lišilo.…

Avatar uživatele Barbora Lapišová
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 měs
Navrhni úpravu