Kefalonie

Doprava na Kefalonii

Auto / skútr

Pobřeží ostrova je členité, vnitrozemí hornaté. Tyto skutečnosti komplikují dopravu po ostrově, která je tak poměrně zdlouhavá. Klikaté silničky navíc neumožňují rychlejší přesuny. Právě proto se na ostrově vyplatí půjčit si automobil, tedy pokud chcete ostrov projet skutečně celý. Pokud se spokojíte s poznáváním nejbližšího okolí vašeho ubytování, vystačíte si se skútrem.

Pro půjčení auta nebo motorky využijte některou z místních menších půjčoven, často mají majitelé ubytování k dispozici několik automobilů, které ochotně pronajmou.

V běžných větších půjčovnách vyjde půjčovné na 7 dní okolo 300 EUR, v případě půjčení auta v lokální půjčovně budeme na ceně zhruba o třetinu nižší. Auto se ovšem vyplatí rezervovat opravdu předem.

Autobusy

Ostrov je dostupný také autobusem, budete sice vázáni na omezené množství autobusových tras, nicméně největší lákadla ostrova jsou autobusem dostupná. Cena lístku se odvíjí od vzdálenosti a pohybuje se od 2 do 9 EUR, autobusový řád se mění dle sezony a je k dispozici přehledně na webu: ktelkefalonias.gr.

Chystáš se na Kefalonii?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.