Kde se ubytovat na Kefalonii

Z důvodu velké členitosti ostrova je vhodné dobře volit místo k ubytování, tedy alespoň do té doby, pokud se nerozhodnete místo k ubytování měnit a procestovat ostrov postupně.

V případě, že toužíte po klidu a méně turistických lokalitách, je lepší zvolit jihovýchodní část ostrova, zcela vhodné je malé turistické městečko Poros, popř. o něco živější Skala. Na severní část ostrova je odtud sice poměrně daleko (ideálně 2 celodenní výlety), ale je v dosahu údolí s vinařstvími, nejvyšší vrchol i klidné jižní a východní pláže.

Oproti tomu severozápadní část ostrova, zejména poloostrov Paliki, je rušnější a turističtější. Od hlavního města Argostoli je oddělen zálivem, cestu výrazně urychluje lodní linka mezi letoviskem Lixouri a hlavním městem. Dostupné jsou odsud turisticky atraktivní pláže jako Myrtos nebo Xi, musíte však počítat se zvýšenou koncentrací turistů a tomu odpovídajících lákadel.

Ceny

Ceny jsou na ostrově srovnatelné s ostatními řeckými ostrovy. V posledním roce zaznamenala Kefalonie odliv českých turistů, dokonce snad i turistů všeobecně. Tato skutečnost se promítla do obsazenosti ubytovacích zařízení, přesto se vyplatí neponechat nic náhodě a rezervovat ubytování raději s předstihem. Využít můžete třeba Booking.com, Hotels.com nebo Airbnb.

Ceny se liší v rámci ostrova minimálně (dražší je Fiscardo a jeho okolí), největší rozdíl je závislý na sezoně, srpen je nejdražší, v půjčovném za automobil může vytvořit rozdíl až 25 %, v případě ubytování se jedná o menší částku, přesto jsou srpnové termíny dražší. Noc v apartmánu s klimatizací a bazénem vyjde zhruba na 35 EUR, u hotelu je třeba počítat s dvojnásobkem.

Zájezdy na Kafelanoii

Pokud vám součet letenky+hotel nevychází příliš dobře, podívejte se po nabídkách zájezdů od cestovních kanceláří. Řecké ostrovy jsou typicky obsazené převážně tour operátory a proto pro individuální poptávky v letní sezóně nejsou dostupné pokoje za nízké ceny.

Vybírejte třeba na Invia.cz, Travelportal.cz nebo Dovolena.cz.

Vyhledej si svůj hotel na Kefalonii. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu