Kefalonie

Co vidět a navštívit na Kefalonii

18 míst co vidět na Kefalonii

Kefalonie
Argostoli

Hlavní město ostrova nemá mnoho co nabídnout, hezké historické centrum s řadou cukráren a kaváren, zajímavější je přístav, a to v ranních hodinách, kdy se sem vrací rybáři se svým úlovkem. Zbytky ze sítí totiž lákají želvy, které také lze v přístavu pozorovat. V jinou denní dobu je však návštěva přístavu ztrátou času, na želvy tu nenarazíte. Za procházku stojí Drapano Bridge spojující dva břehy zálivu.

Zobrazit místo
Kefalonie
Skala

Příjemné letní letovisko, které sice žije, ale jen trochu, rozhodně nepatří mezi rušná diskotéková centra. Při pobřeží kousek za městem ve směru na Poros naleznete Skala Roman Temple – ruiny starověkého chrámu, přímo ve městě jsou pak odkryty pozůstatky Roman Villa of Skala s krásnou podlahovou mozaikou. První lokalita disponuje poblíž větším parkovištěm, k druhé musíte dojít od parkoviště podél pláže (asi 150 m). Vstupné je zdarma, otevřeno…

Zobrazit místo
Kefalonie
Kato Katelios

Menší městečko v tzv. Želvím zálivu, můžete se odtud vydat na výlet na Zakynthos. Pláž je úzká, písčitá, za zastávku téměř nestojí, pokud se nechcete vydat na lodní výlet.

Zobrazit místo
Kefalonie
Markopoulo

Jedná se o menší městečko v kopcích nad jižním pobřežím, je známé také jako „hadí vesnice“. Kromě hezkého výhledu na pobřeží nabídne zvoničku a také kostel Panagia Lagouvarda, který se vždy jednou v roce stává dějištěm unikátní podívané: o svátku Proměnění Páně (6. srpna) se v kostele a jeho okolí zničehonic objeví hadi, jejich počet roste až do 15. srpna, poté však záhadně zmizí. Hadi se plazí v kostele po zemi, lavicích, dokonce i po lidech,…

Zobrazit místo
Kefalonie
Klášter Sissia

Leží nedaleko hlavní silnice, přístupný je pouze někdy – dle tabulky na vratech. Vyplatí se nechat auto zaparkované u kláštera a sejít asi 200 m dolů po cestě k ruinám bývalého kláštera Sission. Pokud máte náladu na delší cestu, můžete sestoupat ještě níž až k jedné z méně turisticky frekventovaných pláží.

Zobrazit místo
Kefalonie
Mycenaean Tholos Tomb

Mezi městečky Poros a Tzanata leží pozůstatky hrobky z doby mykénské. Vstup je zdarma, otevřeno mají do 15 hod. Jedná se o krátkou zastávku na cca 15 min.

Zobrazit místo
Kefalonie
Antisamos

Slavná a malebná pláž, na níž je nádherný výhled již při sjezdu na pláž z vyhlídky zvané Agrilion. Nádherné kamenité místo s průzračnou vodou. Nabízí veškerý plážový servis, proto se vyplatí buď opravdu pro celodenní návštěvu, pokud jste milovníky vodních radovánek včetně vodních skútrů apod., nebo si naplánujte cestu ráno či dopoledne, než se pláž zaplní davy turistů.

Zobrazit místo
Kefalonie
Melissani cave

Mezi turisty velmi oblíbené místo, jedná se o skalní průrvu s jezírkem, po němž se v rámci prohlídky projedete na lodičce. 

Zobrazit místo
Kefalonie
Agia Efimia

Při cestě z městečka Sami do Agia Efimia minete řadu malých oblázkových pláží podél komunikace. Pláže leží pod úrovní silnice, takže byť jsou v její těsné blízkosti, je zde poměrně klid a málo lidí, parkování je možné podél cesty. Samotný přístav Agia Efimia nemá příliš co nabídnout, snad jen několik taveren vhodných pro občerstvení, popřípadě se odsud můžete vydat na výlet loďkou na nedalekou pláž Agia Sofia.

Zobrazit místo
Kefalonie
Agia Sofia a Gorgota

Pláže se nachází kousek od sebe, vede k nim příkře klesající silnice z hor, nicméně podniknout cestu k plážím se vyplatí. Nejsou sice zcela liduprázdné, avšak jsou nádherné, bez servisu a plážových služeb. Vyplatí se nezapomenout si svačinu – koupě jakéhokoli občerstvení poblíž není možná.

Zobrazit místo
Kefalonie
Fiscardo

Rybářské městečko, které pohltí návštěvníky svými maličkými uličkami. Nabízí však 1 archeologickou mikrolokalitu (pozůstatky pohřebiště), přístav s řadou taveren a kaváren, krátkou pěší vycházku k majáku a raně středověkému kostelu. Opusťte ho však dřív, než ho zaplaví davy turistů, kteří sem přijíždí nejčastěji lodí.

Zobrazit místo
Kefalonie
Assos

Malebné městečko na úzké šíji v zálivu. Za návštěvu rozhodně stojí, i když nejvíce si ho užijete z vyhlídkových odpočívadel podél silnice.

Zobrazit místo
Kefalonie
Myrtos

Strhující pohled na pláž se nám naskytne z vyhlídkových odpočívadel podél silnice. Pláž se skládá z oblázků, leží pod vysokou strmou bílou skálou. Mezi turisty je velmi oblíbená, a tudíž velmi přeplněná, navštivte ji ráno či dopoledne, popřípadě se pokochejte výhledem a zajeďte si na klidnější místo, Myrtos vám klidu mnoho nenabídne.

Zobrazit místo
Kefalonie
Platia Ammos

Další z nádherných pláží, dostupná po strmých schodech. Vzhledem k horší dostupnosti je klidnější než výše zmiňovaná pláž Myrtos, ačkoli je neméně malebná.

Zobrazit místo
Kefalonie
Xi

Pláž je unikátní zbarvením písku, žlutá přechází v cihlově červenou. Pláž je pozvolná, vhodná i pro děti, avšak turisty opravdu velmi vyhledávaná a rozhodně ne klidná.

Zobrazit místo
Kefalonie
Údolí Omala

Uzavřené údolí pod nejvyšším pohořím ostrova je malebné napohled. Za návštěvu stojí klášter Agios Gerasimos nebo vinařství Robola, v němž si můžete projít expozici či zavítat na ochutnávku vín, popřípadě nakoupit v obchodě – třeba lokální odrůdu Robola.

Zobrazit místo
Kefalonie
Drogarati

Krápníková jeskyně je turisty oblíbeným místem. V porovnání s jeskyněmi, které známe, nám možná nevyrazí dech, přesto za návštěvu stojí.

Zobrazit místo
Kefalonie
Ainos

Nejvyšší vrchol ostrova dosahuje výšky 1.628 m n. m. Vyjedete až k vysílači, kde pohodlně necháte zaparkované auto. Nenechte se zlákat první vyhlídkou (u které skončí většina turistů) a pokračujte dál po prašné cestě, nejprve mírně z kopce, poté odbočíte po kamenité stezce vpravo, prudce do kopce, cestička vás zavede cca po 800 m na nejvyšší vrchol ostrova. Odtud se můžete vrátit zpět k autu nebo pokračovat po naučné stezce po hřebeni, přes…

Zobrazit místo

Chystáš se na Kefalonii?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 05. 07. 2020