Kos

Doprava na Kosu

Autobusy

Mezi jednotlivými vesnicemi a turistickými středisky jezdí zelené autobusy KTEL, lístky se platí přímo u řidiče (cena 2,1–3,8 EUR / osoba). Jízdní řády jsou spíše orientační, většinou je najdete na všech recepcích nebo na tomto webu: ktel-kos.gr

Půjčení auta / motorky / čtyřkolky

Ostrov je maličký, na délku má jen 50 km, a proto pokud ho chcete procestovat a lépe poznat, není lepší a snadnější způsob než si půjčit auto, skútr či velmi oblíbené čtyřkolky. 

Cena se pohybuje od 20 EUR / den za čtyřkolku a 35 EUR / den za auto. Benzínky najdete podél hlavní cesty spojující Kos s Kefalosem, cena je díky regulacím vždy na všech stejná.

POZOR! Na ostrově platí přednost zprava na kruhovém objezdu! Čili přednost má vždy vozidlo, které na kruhový objezd vjíždí!

Auto si můžete rezervovat předem, což v letních měsících doporučujeme a je prakticky nutností. Využijte srovnávače autopůjčoven:

Taxi

Najdete je na všech rušnějších místech, lepší je cenu domluvit předem – bývají příplatky za zavazadla, místo, kde vás taxi nabere (dražší z letiště, přístavu apod.). Auta jsou označena nápisem TAXI.

naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.