Kos

Ubytování na Kosu

Kde se ubytovat na Kosu

Na ostrově si můžete vybrat z pětihvězdičkových resortů či apartmánů, které nabízí ubytování s vlastní kuchyňkou. Dávejte vždy pozor na hodnocení ubytování a mějte na paměti, že řecké 3 hvězdičky mají trochu nižší standardy než ty české.

Ačkoli je Kos malý ostrov, najdete zde několik letovisek, vybere si opravdu každý, nejznámější jsou:

Kardamena

Leží na jihu ostrova pouhých pár kilometrů od letiště. Oblíbená je jak mezi mladými turisty, kteří tu vyhledávají bohatý noční život, tak mezi rodinami s dětmi, které zde ocení písečné pláže s pozvolným vstupem do moře. Najdete tu all inclusive resorty, ale i základní ubytování v apartmánech s vlastní kuchyňkou. Ceny se zde pohybují od 20 EUR / noc za apartmán a cca 90 EUR / noc s all inclusive. Skvělé služby a hotely u pláže zde má hotelový řetězec Mitsis (https://www.mitsishotels.com/). 

Kefalos 

Nachází se na západě ostrova. Klidné letovisko vhodné pro ty, co si chtějí na dovolené odpočinout a nevyhledávají davy turistů a noční život. Kefaloský záliv nabízí klidné moře s průzračně čistou vodou, ideální pro šnorchlování. Ubytovat se zde dá jak v hotelech, tak v rodinných apartmánech, ceny se pohybují již kolem 20 EUR / noc se snídaní. Místní taverny nabízí typickou řeckou kuchyni a většinu najdete právě podél moře. 

29. srpna se sem sjíždí Řekové z celého ostrova k návštěvě kláštera sv. Jana, konají se zde bohaté oslavy, které určitě stojí za vidění.

Mastichari

Jedná se o stále oblíbenější letovisko na severu ostrova. V létě je zde poměrně větrno, a tak toto letovisko není úplně vhodné pro lidi, co nemají rádi vlny, což naopak ocení příznivci windsurfingu. Místní taverny se specializují na mořské plody, které jim dodávají místní rybáři. Diskotéky nebo bary tu moc nenajdete, veškerý noční život se odehrává na hotelích nebo právě v tavernách. Z místního přístavu můžete vyrazit na nedaleký ostrov Kalymnos. Studia zde nabízí ubytování již od 35 EUR / noc, hotely se pak pohybují okolo 80 EUR / noc. 

Marmari 

Malé letovisko na severu ostrova, které se neustále rozrůstá. Najdete tu pláž s bílým pískem a pozvolným vstupem do moře. Nicméně zde často fouká vítr ze severu, a tak se tvoří vlny, což ne každý návštěvník ocení. Najdete zde několik taveren, barů, hotelů i apartmánů, obchodní dům, kde kromě potravin koupíte i suvenýry. Marmari je poměrně klidné a většina nočního života se odehrává na jednotlivých hotelích. 

Lambi 

Vlastně takové předměstí hlavního města, s Kosem ho spojuje cyklostezka, podél níž najdete spoustu obchůdků se suvenýry, ale i taveren. Oblázkovo-písečná pláž nabízí kromě lehátek a vodních sportů, spoustu barů, oblíbených hlavně mezi mladšími turisty. V letních měsících se zde konají nejrůznější beach parties. 

Kos

Hlavní město ležící na severovýchodě ostrova. Kulturní vyžití je zde největší, kromě historických památek tu najdete i bohatý noční život (především na Bar street). Město Kos je opravdu rušné v kteroukoliv denní hodinu. Podél přístavu najdete desítky různých taveren a barů, kde se můžete osvěžit či ochutnat některou z místních specialit. Pláž je oblázková, turisté se proto často vydávají na nedalekou Lambi Beach. Ubytování tu najdete již od 30 EUR / noc.

Ceny hotelů

Zvlášť k ceně ubytování budete muset uhradit pobytovou taxu, ta nikdy není započítána do ceny ubytování a hradí se přímo na recepcích. Cena je různá podle kategorie ubytování: v pětihvězdičkovém hotelu je cca 4 EUR / pokoj / noc, ve čtyřhvězdičkovém hotelu je cca 3 EUR / pokoj / noc a ve tříhvězdičkovém hotelu a nižších kategoriích je cca 1,5 EUR / pokoj / noc.

Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

Vyhledej si svůj hotel na Kosu. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.