Zpět na seznam míst co vidět na Kosu
Kos

Kefalos

Malé středisko ležící na jihozápadě ostrova, zhruba 15 minut jízdy od letiště. Kefaloský záliv s malým skalnatým ostrůvkem Kastri z něj dělá nejfotografovanější místo celého ostrova. Na Kastri se hlavně v letních měsících pořádají malé svatby, jedná se o malý neobydlený ostrůvek s bílou kapličkou. Můžete na něj také doplavat z pláže Agios Stefanos, kde najdete pozůstatky baziliky Agios Stefanos, jež je volně přístupná a patří mezi největší monumenty ostrova. Kdysi byla s Kastri ostrůvkem spojená mostem, ten byl však zničen během jednoho z mnoha zemětřesení, kterými je ostrov sužován po staletí. 

Pláže tu jsou písčité s vysokou škálou nabídek na nejrůznější vodní sporty (paddle boarding, windsurfing, šlapadla). 

Podél celého zálivu je rozeseto několik taveren a barů, kde můžete ochutnat typickou řeckou kuchyni. Dojít můžete až do přístavu či dále do kopce, kde dojdete do původní vesnice Kefalos, kde žije většina místních a odkud se vám z vyhlídky naskytne krásný pohled na celý záliv. Restaurace zde jsou také o poznání levnější než dole v letovisku, taktéž tu najdete lékaře a lékárnu. 

Hned při příjezdu do Kefalosu nemůžete po pravé straně minout typickou řeckou tavernu v modrobílých barvách a s dechberoucím výhledem na celý kefaloský záliv. Jejich specialitou jsou čerstvé ryby a vynikající domácí vína. 

Pokud pojedete za Kefalosem stále dál, narazíte na odbočku k jeskyni Aspri Petra s nálezy z mladší doby kamenné a kopec Palatini s archeologickými vykopávkami. Od odbočky je krásný výhled na celý Kefalos s proslulým nejužším místem na Kosu (sever a jih dělí pouhých 1,5 kilometru). 

  • Naviguj: 36.7452, 26.9689

Další místa na Kosu

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal tým portálu Cestujlevne.com
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu