Zavřít boční panel

Aktivity na Tinosu

Road trip napříč ostrovem

Půjčte si skútr nebo čtyřkolku a objeďte ostrov kolem dokola. Vede tu jen jeden hlavní okružní tah, kdy se od pobřeží vydáte do mírně vyšších kopců či hor, odkud se vám vybídnou nádherné panoramatické výhledy na pobřeží i okolní Kykladské ostrovy.

Pláže

Tinos nabídne několik menších pláží podél celého ostrova, nejvíce pak na jižním pobřeží.

Ty nejlépe dostupné jsou východně od města, např. Agios Ioannis Porto, kde najdete i menší plážové restaurace s běžnými cenami (např. ledová káva za 2 €, sendvič za 4 €), kdy na základě objednávky můžete zdarma využít slunečník s lehátky.

Pláž Ioannis Porto

Po stopách víry

Tinos je poutním místem nejen katolických Řeků. Nechte se alespoň na chvíli zlákat místními kostelíky a pár z nich navštivte i přesto, že tu jste spíše kvůli letní dovolené u moře.

Co tady objevíš?

Řecký ostrov Tinos patří do skupiny Kykladských ostrovů nedaleko hlavního města Athén. Mezi Řeky se jedná o poutní místo, které každoročně navštěvují 25. března a 15. srpna proto, aby se po kolenou plazili na kopec ke kostelu Panagia Megalochari, který skrývá figurku Panenky Marie. I proto se Tinosu přezdívá „Lourdy Egejského moře“.

Naproti tomu je Tinos z pohledu turismu spíše neobjeveným místem ve Středozemním moři, a to neprávem.

I v hlavní sezoně najdete poloprázdné pláže a silnice, které vás zavedou do scénických vesniček uprostřed hor obklopených vyzdobenými holubníky. Autentické bydlení v řeckých chatičkách na samotě u moře bude jen třešničkou na dortu.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt
Připrav se na
2–5 dní
Na průzkum ostrova postačí dva dny, zbytek si užijte na pláži.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Červen–září
Vyhněte se týdnu okolo 15. srpna kvůli poutníkům.
Více o počasí
Letenky od
6 000 Kč
Přímo na Tinos se nelétá. Vezměte to přes Mykonos nebo Athény.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 11 měs
Navrhni úpravu