Benidorm

Ubytování na Costa Blanca

Pobřeží Costa Blanca je typickou letní destinací s moderními letovisky, velkými městy, ale na své si přijdou i milovníci menších měst. Zcela neturistické vesničky však na Costa Blanca nehledejte.

Hotely i apartmány na Costa Blanca hledejte na tradičních portálech booking.com nebo agoda.com. Vyplatí se vždy srovnat ceny na obou webech, protože se můžou lišit i o 20%.

Kde se ubytovat na Costa Blanca?

Jaké lokality jsou pro ubytování nejvhodnější a kde jsou nejlevnější hotely? Čtěte dál v této kapitole.

Alicante

Největší město na Costa Blanca je ideální výchozí bod pro poznávání celého pobřeží nebo alespoň pro přespání po příletu či před odletem. Pláže tu možná nejsou tak spektakulární jako v jiných letoviscích, ale rozhodně ničím neurazí.

Najdete zde nejvíce levných hostelů, na druhou stranu klasické hotely jsou v Alicante nejdražší ze všech letovisek.

Benidorm

Jedno z nejslavnějších španělských letovisek je známé svými výškovými budovami, nádhernými upravenými plážemi a fotogenickým hornatým pobřežím.

Pokud milujete letní dovolenou v opravdu velkých a živých letoviscích s množstvím hotelů i apartmánů, Benidorm je pravá volba pro vás. Ceny ubytování jsou zde překvapivě příznivé za předpokladu, že pobyt rezervujete alespoň 4 měsíce před cestou.

Calp

Menší letovisko se dvěma dlouhými nádhernými plážemi a ikonickým skalním ostrohem Penyal d'Ifac patří k nejkrásnějším na celém středomořském španělském pobřeží.

Calp nabídne jak promenády s výškovými apartmány, tak klidnější historické centrum a příznivé ceny hotelů.

Torrevieja

Největší letovisko jižní části Costa Blanca má jednu dlouhou pláž a rozeklané fotogenické pobřeží se spoustou menších zátok. Torrevieja naláká i na zajímavé solné laguny a zejména pak na nejnižší ceny hotelů z celého pobřeží Costa Blanca.

Menší letoviska

Preferujete-li spíš menší klidnější městečka s krásnými plážemi, i pro vás se na Costa Blanca otevírá několik variant. I menší letoviska však mají kompletní zázemí, živé promenády a krásné pláže.

Z malých letovisek jsou nejznámější Altea, Dénia a Villajoyosa dostupné meziměstskou tramvají z Alicante a také Santa Pola poblíž alicantského letiště.

Zájezdy na Costa Blanca

Pokud raději svoji dovolenou svěříte profesionálům z cestovních kanceláří, pak se u českých cestovek nejčastěji můžete těšit na destinace Benidorm, Torrevieja nebo Calp, kam míří nejvíce zájezdů.

Během léta se ceny zvedají až na 15 000 Kč s all-inclusive, last-minute nabídky s cenami pod 13 000 Kč se objevují poměrně málo, ale šance existuje vždy. Hlídejte aktuální ceny a last-minute na našem webu

Ceny hotelů Costa Blanca

Míříte-li na španělské Bílé pobřeží v hlavní letní sezoně, připravte se na ceny levnějších hotelů od 1 400 Kč za noc ve 2lůžkovém pokoji, resorty na pláži nabízejí noc mezi 2 500 a 5 000 Kč. Mimo sezonu ceny klesají i o polovinu, na druhou stranu je třeba počítat s omezenější nabídkou. Mnoho apartmánů či hotelů totiž mimo sezonu zavírá.

Sezona se dále dělí na červen a září a prázdniny. Právě v červenci a srpnu je ubytování zdaleka nejdražší a ceny oproti červnu stoupají až na dvojnásobek.

V případě cesty v létě doporučujeme hotely rezervovat s dostatečným předstihem minimálně několika měsíců.

Chystáš se na Costa Blanca?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 13. 01. 2023
Navrhni úpravu

Vyhledej si svůj hotel na Costa Blanca. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.