Benidorm
Costa Blanca

Půjčení auta na Costa Blanca

Pokud rádi cestujete z letoviska do letoviska a kromě pláží objevujete i zapadlejší vesničky ve vnitrozemí, bude pro vás nejlepší volbou půjčení auta. Autopůjčovny mají často pobočky ve velkých letoviscích, ale největší nabídka s nejnižšími cenami je vždy přímo na letišti v Alicante, kde sídlí většina nadnárodních i mnoho místních půjčoven.

I na Costa Blanca platí obecné poučky k půjčování aut a pokud jste v tomto segmentu nováčkem, přečtěte si náš článek Jak si poprvé půjčit auto v zahraničí.

Kolik stojí půjčení auta na Costa Blanca?

Ceny autopůjčoven na letišti v Alicante jsou relativně příznivé a za týden půjčení malého auta zaplatíte už od 4 500 Kč. Z lokálních méně známých autopůjčoven bychom byli schopní doporučit pouze Wiber. Naopak půjčovny Goldcar či Clickrent mají většinou negativní recenze.

Ceny u větších nadnárodních autopůjčoven aktuálně začínají na 8 000 Kč za týden. Ceny všech autopůjčoven srovnáte přehledně na rentalcars.com, kde následně můžete auto i rezervovat.

Stržení depozitu a kreditní karta

Počítejte s tím, že pokud si u autopůjčovny nezaplatíte plné pojištění, bude vám při půjčení z karty stržen depozit, který se v závislosti na konkrétní ceně může pohybovat od 5 000 do 20 000 Kč. Rovněž počítejte s tím, že většina autopůjčoven stále k půjčení vyžaduje kreditní kartu, nikoliv debetní.

Mezinárodní řidičský průkaz a další doklady

Španělsko je součástí Evropské unie, takže k půjčení auta není potřeba mezinárodní řidičák. Vystačíte si s klasickým českým řidičským průkazem, který ve všech půjčovnách musí uznat, stejně jako při případné policejní kontrole.

Autopůjčovny obvykle k zapůjčení vyžadují kreditní kartu, často vám půjčí i na debetní, ale buď za méně výhodných podmínek, anebo s velmi vysokým depozitem často přesahujícím i 1 000 EUR.

Dálnice a mýtné na Costa Blanca

Podél větší části pobřeží Costa Blanca vede dálnice AP-7, která spojí většinu letovisek. Některé dálnice jsou zpoplatněné, což však není případ dálnice AP-7 (v některých úsecích A7).

Po celém pobřeží Costa Blanca tak po dálnicích budete jezdit zdarma.

Rychlostní limity

Dopravní předpisy jsou ve Španělsku jsou velmi podobné jako všude v Evropě. Liší se však rychlostní limity:

  • Dálnice: 120 km/h
  • Silnice mimo město: 90 km/h
  • Silnice ve městě se 2 a více pruhy jedním směrem: 50 km/h
  • Silnice ve městě s 1 pruhem jedním směrem: 30 km/

Chystáš se na Costa Blanca?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 13. 01. 2023
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.