Průvodce městem
Nomádské Chiang Mai
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Aktivity v Chiang Mai

Vychutnejte si šálek kávy

Chiang Mai leží v horách a ne ledajakých. Místní klimatické podmínky přejí také kávovníkům, a proto v okolí naleznete nejednu farmu zpracovávající kávová zrna. Ty následně odebírají i místní baristé a díky tomu vám připraví výtečnou „domácí“ kávu.

Klasické espresso, latté či cappuccino si vychutnáte v jedné z mnoha menších kaváren. Doporučit můžeme ty na Nimman Road, třeba Ristr8to nebo ještě lépe Nine One Coffe.

Pracujte jako digitální nomád

Chiang Mai si dlouhá léta užívá první příčku mezi nejoblíbenějšími místy k práci zvolené digitálními nomády.

Téměř v každé kavárně uvidíte nejednoho člověka sedícího za svým laptopem v plné pracovní koncentraci. Pokud jste na cestách delší dobu a potřebujete sem tam něco v práci na dálku odevzdat, v Chiang Mai k tomu budete mít nejlepší podmínky. Z kavárny vás nikdo ani po 5 hodinách nebude vyhánět a pokud se tu nebudete cítit nejlépe, zajděte do coworkingových center. To největší sídlí na střeše nákupního centra Maya, a to jak jinak než v Nimmanhaemin.

CAMP

Relaxujte u masáže

Po celodenní práci či chození po památkách jistě padne vhod tradiční thajská masáž. Zajděte si na ní do masážních salónů, které najdete po celém městě. Nejvíce pak znovu v Nimmanhaemin, kde si dopřejete hodinové masáže i za méně jak 300 bahtů.

Objeďte Ring Road

Když vás město omrzí, půjčte si skútr a vydejte se do přírody. Nejčastější a nejjednodušší okruh vede po silnici 1096 a 1269 nazývaný jako Ring Road nebo Scenic Road. Po cestě minete mnoho atrakcí jako třeba:

 • Tiger Kingdom,
 • Mae Sa Waterfall,
 • Maerim Snake Farm,
 • Maesa Elephant Camp,
 • a jiná lákadla.

Ring Road

Z cesty určitě odbočte na Moncham, kde se v kopcích pěstují jahody, ale zároveň nabídne místo panoramatické výhledy, pokud nebude mlha. Cestou minete další atrakci v podobě ziplingu a bobové dráhy. Klidně se tu zastavte, sice se jedná o „nethajskou turistickou atrakci“, ale svezení stojí 20 bahtů. Podél Monchamu se nachází několik kempů. Zdejší rána, kdy se probudíte za svítání na úpatí kopce, zde mohou být čímkoli, minimálně však úžasná a romantická.

V závěru okruhu doporučujeme se stavit na jídlo v restauraci s perfektním výhledem nad údolím, tu najdete ji zde www.google.cz/maps.

Celý okruh zabere asi tak 3 hodiny čisté jízdy bez zastávek.

Restaurace s vyhlídkou

Vyjeďte na Doi Inthanon

Doi Inthanon je nejvyšší hora Thajska měřící 2.565 metrů. Z jejího vrcholku pochází prakticky nejznámější fotografie řadící se k Chiang Mai, ačkoli samotný vrchol je vzdálen minimálně 3 hodiny jízdy z města po 90 kilometrů dlouhých serpentinách.

V kopcích žije i dnes několik kmenů (hill tribes) snažících se zachovat původní rytmus života, který zde funguje po několik stovek let. Mezi nejznámější patří vesničky Hmongů.

Krom samotného výhledu z vrcholku Doi Inthanon můžete zdolat i několik zdejších treků a stezek napříč národním parkem. V takovém případě však počítejte s nutným nocováním v okolí, neb celodenní výlet z centra Chiang Mai by byl více než náročný.

Studujte

Díky spoustě expatů a nomádů se v Chiang Mai pravidelně pořádají různé studijní kurzy. Stačí se jen přihlásit a užít si několikahodinové lekce. Přihlásit se můžete třeba na kurzy:

 • Vaření,
 • Tai-chi,
 • Thajského boxu,
 • Masáží,
 • Jógy,
 • Thajštiny.

Thajský box

Nakupujte

V Chiang Mai nechybí prostor ani pro moderní způsob života. Klasické obchodní řetězce všech značek najdete v nákupním centru Maya. Suvenýry či thajské produkty pak během večerních trhů. Mezi ty nejznámější patří:

 • Chiang Mai Night Bazaar,
 • Sunday Walking Street,
 • Wualai Walking Street,
 • Warorot Market,
 • Ton Lamyai Market.

Night Bazaar

Oslavujte s místními

Chiang Mai je napříč rokem místem, kde se bujaře slaví. Nevynechejte:

 • Květinové slavnosti (Flower Festival) – pořádá se vždy první víkend v únoru a součástí jsou bohatě zdobené průvody napříč městem,
 • Oslava Thajského nového roku Songkran – v týdnu zahrnující 13.–15. duben, kdy horké počasí přebíjí největší vodní bitva v ulicích měst,
 • Festival světla Loy Krathong – během prvního úplňku v listopadu nebe nad Chiang mai osvítí tisíce lampionů.

Květinový průvod

Co tady objevíš?

Chiang Mai (česky Čiang Mai) je ikonou mezi freelancery a patří k nejskloňovanějším místům k dlouhodobému pobytu právě mezi digitálními nomády. Město s historickým centrem plných lidí s laptopy v kavárnách, chrámů, masážních salónů, ale také motorek a smogu, to je Chiang Mai.

Jen pár metrů za městem se zvedá horský masiv, který nabídne ideální podmínky k výletům na skútru či trekům napříč nespočtem národních parků a hor, a to třeba rovnou té nejvyšší Doi Inthanon či nad městem shlížející Doi Suthep. Chiang Mai bude vaším výchozím bodem při cestách po severním Thajsku.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt
Připrav se na
Minimum 3 dni
Ideální pro klasickou turistickou zastávku je pár dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Listopad – únor
Sezónnost je stejná jako po zbytek celého Thajska.
Více o počasí
Letenky od
13 000 Kč
Při odletu z Evropy. Po Asii se sem dostanete do 1.000 Kč.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu