Průvodce městem

Nomádské Chiang Mai

Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

Co tady objevíš?

Chiang Mai (česky Čiang Mai) je ikonou mezi freelancery a patří k nejskloňovanějším místům k dlouhodobému pobytu právě mezi digitálními nomády. Město s historickým centrem plných lidí s laptopy v kavárnách, chrámů, masážních salónů, ale také motorek a smogu, to je Chiang Mai.

Jen pár metrů za městem se zvedá horský masiv, který nabídne ideální podmínky k výletům na skútru či trekům napříč nespočtem národních parků a hor, a to třeba rovnou té nejvyšší Doi Inthanon či nad městem shlížející Doi Suthep. Chiang Mai bude vaším výchozím bodem při cestách po severním Thajsku.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt
Připrav se na
Minimum 3 dni
Ideální pro klasickou turistickou zastávku je pár dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Listopad – únor
Sezónnost je stejná jako po zbytek celého Thajska.
Více o počasí
Letenky od
13 000 Kč
Při odletu z Evropy. Po Asii se sem dostanete do 1.000 Kč.
Akční nabídky
Zavřít boční panel

Wat Phra That Doi Suthep

Jedno z nejvíce významných míst v severním Thajsku se nachází na hoře Doi Suthep stoupající až do výšky 1.676 metrů nad mořem. Právě toto místo dle pověstí označil posvátný bílý slon a Thajci zde roku 1383 vystavěli chrám Wat Phra That Doi Suthep.

K chrámu vede dlouhé zdobené schodiště, na jehož konci se ocitnete v komplexu zlatých budov, jehož součástí je také vyhlídka.

Dostanete se sem vcelku snadno, stačí si mávnout na červený pickup, který vás sem mile rád hodí. Osobně bychom doporučili individuální cestu na skútru s tím, že po cestě budete míjet několik dalších vyhlídek, z nichž se nabídne perfektní výhled na celé Chiang Mai. Navíc pak můžete jednoduše pokračovat jízdou dál za horskými kmeny, udělat si zastávku v paláci Phu Ping či celou cestu okořenit krátkým trekem v národním parku Doi Suthep.

Vyhlídka na Chiang Mai

Zavřít boční panel

Wat Chedi Luang

Masivní pagoda vystavěná na přelomu 14. a 15. století dnes připomíná spíše ruinu, i tak ale stále navozuje autentickou atmosféru díky přítomnosti soch slonů střežících toto místo. Jedná se také o největší stavbu v Chiang Mai.

Zajímavostí je, že dodnes není přesně určeno, co budovu poškodilo. Spekuluje se mezi zemětřesením a střely z děl za dob za války s Barmou v roce 1775.

Slavný Zlatý Buddha Phra Kaew stál na tomto místě do roku 1475, odkud byl následně převezen do Bangkoku. Dnes tu leží jeho kopie.

Buddha Phra Kaew

Zavřít boční panel

Wat Phra Singh

Jeden z nejkrásnějších chrámových komplexů v centru Chiang Mai je právě Wat Phra Singh postavený roku 1375 a renovovaný v 19. století. Součástí jsou 3 vyzdobené hlavní budovy.

Zavřít boční panel

Národní park Doi Suthep

Národní park ležící na stejnojmenné hoře se rozprostírá na území 265 km² a jen několik málo kilometrů nad severní hranicí města, což z něj dělá ideální místo k úprku před smogem znečištěným betonovým městem.

Mezi hlavní body parku patří:

  • Wat Phra That Doi Suthep,
  • Bhubing Palace,
  • Huey Kaew Waterfall,
  • Mon Tha Than Waterfall,
  • Dtaat Mook Waterfall,
  • Yod Doi Pui Campsite.

Součástí je i několik kilometrů turistických tras pro trek.

Zavřít boční panel

Night Bazaar

Jedna z nejčastějších aktivit po setmění je návštěva nočního bazaru Night Bazaar za východní hranicí starého města.

Tradice těchto trhů sahá až k junajským karavanům, které cestovaly z čínského Simao do barmského Mawlamyaing.

Dnes trhy nabídnou klasické turistické cetky všeho druhu, oblečení, módní doplňky, ale také výborný street food.

Zavřít boční panel

Wat Chiang Man

V severovýchodní části starého města najdete chrám Wat Chiang Man, který je nejstarším buddhistickým chrámem v Chiang Mai. Postaven byl v roce 1297 za vlády krále Mangraie.

Zavřít boční panel

Phae Gate

Východní brána do starého města Phae Gate je součástí historického opevnění, které na rozdíl od mnohých thajských opevněních nebylo oválné, ale čtvercové a mělo město chránit před barmskou invazí. Opevnění svými prvky připomíná thajské hory a moře.

Původně zde bylo osm bran, avšak jen Phae Gate je dochována až dodnes. Jedná se přitom o hlavní bránu do města, skrze níž vstupovali mniši, obchodníci a diplomaté.

Dnes společně s rozlehlejším náměstím se jedná o místo, kde se koná mnoho slavností, nevyjímajíc květinové slavnosti, thajský nový rok Songkran a Loy Krathong.

Počasí a sezóny v Chiang Mai

Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Chiang Mai
Teploty ve městě

30 °C

32 °C

34 °C

35 °C

34 °C

32 °C

32 °C

32 °C

32 °C

31 °C

31 °C

30 °C

Počasí

I v Chiang Mai počítejte s typicky thajským počasím. Od konce listopadu do února zde panuje nejstabilnější počasí s teplotami okolo 27 °C a příležitostnými nočními přeháňkami.

Následující období od března do června je v rytmu ne příliš komfortních teplot okolo 35 °C. Během těchto veder je v rozpáleném městě takřka k nehnutí. Poslední období patří monzunům, kdy očekávejte vydatné průtrže mrakem i během dne. Prakticky nikdy však déšť netrvá déle jak několik desítek minut. Na druhou stranu se díky dešti příjemně vyčistí vzduch.

Sezóny a kdy vyrazit

Nejlepším obdobím k návštěvě Chiang Mai a okolí je bezesporu hlavní sezona od prosince do února. Lze doporučit i k nim navazující měsíce listopad a březen.

V závislosti na aktivitách není ale problém sem vyrazit kdykoli v průběhu roku. Mnoho nomádů zde setrvává celoročně.

Skvělé akce do Chiang Mai

ušetříš až 40%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 25%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 35%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 44%
Akce starší 2 týdnů
11 starších akcí
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu