Zavřít boční panel

Ubytování v Chiang Mai

Kde se ubytovat v Chiang Mai

Při pohledu na mapu lze snadno odvodit, že největší koncentrace ubytovacích zařízení bude v samotném starém centru města a podél jeho obvodu.

Kromě toho tu jsou ještě dvě důležité lokality, a to Nimmanhaemin a Loi Kroh. Zatímco Nimmanhaemin uvítají především příznivci digitálního nomádství, k Loi Kroh se budou stahovat cestovatelé toužící po noční zábavě.

Vzhledem k vzdálenostem a prakticky bezproblémové městské dopravě není problém zvolit hotel či apartmán v jakékoli lokalitě.

Osobně jsme vyzkoušeli několik hotelů i hostelů a pokud neočekáváte zázraky a jste smířeni s asijským standardem, vůči ceně byste nikdy neměli být zklamaní.

I přesto, vyžadujete-li evropský standard, zvolte severně položený Ibis Styles Chiang Mai. Nebude-li pro vás překážkou odlehlost od centra (taxi za 20 THB jezdí stále), získáte za asi 500–700 Kč za noc moderní pokoj s klimatizací a koupelnou, snídani a bazén na hotelu.

Romantickým povahám, ať už zvolí líbánky či výročí, doporučuji všemi deseti pětihvězdičkový resort v horách mimo město Veranda Chiang Mai the High Resort od řetězce Sofitel. Úžasné výhledy při západu slunce z nekonečného bazénu za to prostě stojí. Cena za noc se pohybuje mezi 2–3.000 Kč a za zhruba dvojnásobek získáte prostorný pokoj s vlastním bazénkem či vířivkou na terase.

Veranda High

Ceny

Podíváme-li se na standardní ceny ubytování, lze počítat s opravdu nejnižšími částkami, a to:

  • Lůžko v hostelu okolo 100 Kč,
  • Pokoj v guesthousu od 200 do 400 Kč,
  • Pokoj v hotelu od 500 do 1.000 Kč,
  • Pokoj v luxusním hotelu od 1.400 Kč.

Ceny krátkodobých pobytů najdete a porovnáte na booking.com.

Dlouhodobé pronájmy vychází asi od 5.000 Kč za měsíc a mimo klasické shánění na místě můžete využít nabídky na airbnb.

Vyhledej si svůj hotel v Chiang Mai. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Co tady objevíš?

Chiang Mai (česky Čiang Mai) je ikonou mezi freelancery a patří k nejskloňovanějším místům k dlouhodobému pobytu právě mezi digitálními nomády. Město s historickým centrem plných lidí s laptopy v kavárnách, chrámů, masážních salónů, ale také motorek a smogu, to je Chiang Mai.

Jen pár metrů za městem se zvedá horský masiv, který nabídne ideální podmínky k výletům na skútru či trekům napříč nespočtem národních parků a hor, a to třeba rovnou té nejvyšší Doi Inthanon či nad městem shlížející Doi Suthep. Chiang Mai bude vaším výchozím bodem při cestách po severním Thajsku.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt
Připrav se na
Minimum 3 dni
Ideální pro klasickou turistickou zastávku je pár dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Listopad – únor
Sezónnost je stejná jako po zbytek celého Thajska.
Více o počasí
Letenky od
13 000 Kč
Při odletu z Evropy. Po Asii se sem dostanete do 1.000 Kč.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu