Kde se ubytovat v Chiang Mai

Při pohledu na mapu lze snadno odvodit, že největší koncentrace ubytovacích zařízení bude v samotném starém centru města a podél jeho obvodu.

Kromě toho tu jsou ještě dvě důležité lokality, a to Nimmanhaemin a Loi Kroh. Zatímco Nimmanhaemin uvítají především příznivci digitálního nomádství, k Loi Kroh se budou stahovat cestovatelé toužící po noční zábavě.

Vzhledem k vzdálenostem a prakticky bezproblémové městské dopravě není problém zvolit hotel či apartmán v jakékoli lokalitě.

Osobně jsme vyzkoušeli několik hotelů i hostelů a pokud neočekáváte zázraky a jste smířeni s asijským standardem, vůči ceně byste nikdy neměli být zklamaní.

I přesto, vyžadujete-li evropský standard, zvolte severně položený Ibis Styles Chiang Mai. Nebude-li pro vás překážkou odlehlost od centra (taxi za 20 THB jezdí stále), získáte za asi 500–700 Kč za noc moderní pokoj s klimatizací a koupelnou, snídani a bazén na hotelu.

Romantickým povahám, ať už zvolí líbánky či výročí, doporučuji všemi deseti pětihvězdičkový resort v horách mimo město Veranda Chiang Mai the High Resort od řetězce Sofitel. Úžasné výhledy při západu slunce z nekonečného bazénu za to prostě stojí. Cena za noc se pohybuje mezi 2–3.000 Kč a za zhruba dvojnásobek získáte prostorný pokoj s vlastním bazénkem či vířivkou na terase.

Ceny

Podíváme-li se na standardní ceny ubytování, lze počítat s opravdu nejnižšími částkami, a to:

  • Lůžko v hostelu okolo 100 Kč,
  • Pokoj v guesthousu od 200 do 400 Kč,
  • Pokoj v hotelu od 500 do 1.000 Kč,
  • Pokoj v luxusním hotelu od 1.400 Kč.

Ceny krátkodobých pobytů najdete a porovnáte na booking.com.

Dlouhodobé pronájmy vychází asi od 5.000 Kč za měsíc a mimo klasické shánění na místě můžete využít nabídky na airbnb.

Vyhledej si svůj hotel v Chiang Mai. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 lety
Navrhni úpravu